Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808460 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Online Pinto

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4230 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 21:30:23 »
Okładka limitowana w tym przypadku rządzi, bo przypomina mi secesyjne dzieła Alfonsa Muchy.

Offline Ankwicz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4231 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:04:15 »
A  pogrzeszymy 8)

Ohyda.... Nie wiedziałem, że na forum można promować zboczenia?

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4232 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:12:42 »
Ohyda.... Nie wiedziałem, że na forum można promować zboczenia?

Forum komiksowe - spodziewaj się najgorszego.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4233 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:25:44 »
Ohyda.... Nie wiedziałem, że na forum można promować zboczenia?

Hola hola, kolego, Ale nie obrażamy tu ze względu na wyznanie.  ::)

Offline Ankwicz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4234 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 08:27:44 »
Hola hola, kolego, Ale nie obrażamy tu ze względu na wyznanie.  ::)

Moja uwaga dotyczyła gwałtu, bo gwałt to zboczenie. A ty myślałeś, że kościoła?

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4235 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:01:20 »
Jak we wspomnianym komiksie jest cokolwiek negatywnie o Kościele, nawet jeżeli to historyczna prawda, to w Polsce powinno się dobrze sprzedawać. SC może od razu druknąć duży nakład.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4236 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:18:26 »
Jak we wspomnianym komiksie jest cokolwiek negatywnie o Kościele, nawet jeżeli to historyczna prawda, to w Polsce powinno się dobrze sprzedawać. SC może od razu druknąć duży nakład.

Tak tak, bo ci wszyscy antyklerykałowie postgimnazjalni to tacy wielcy czytacze komiksów że nagle się rzucą na interesujący ich tematycznie tytuł ;)

@Ankwicz Osobiście to gwałt zawsze traktowałem w kategorii przestępstwa, a nie zboczenia tudzież po innemu "kinku" A tak na marginesie to z tą ohydą bym tak nie szarżował, komiks to komiks to że takie rzeczy się działy historycznie jest jasne. Większym problemem by imo było gdyby pisarze czy też twórcy komiksowi starali się przedstawiać czasy minione jakby takie wydarzenia były całkiem niewyobrażalne.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4237 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 19:12:29 »
Każda prawda historyczna sięgające dalej od pamięci czterech/pięciu pokoleń to gdybanie i poleganie na umiejętności oddzielenia sygnału od szumu. Historia to śliski temat i w świecie komiksu prawdopodobnie znajdziemy niewiele tytułów, które można by uznać za wartościowe źródło wiedzy.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4238 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 19:55:19 »
Bo komiksów czy powieści nie można odbierać jako podręczników do historii. Tym niemniej pomijanie jakichś tematów tylko dlatego że mogą być rażące dla czytelnika jest drogą donikąd, a tym bardziej się oburzać z ich powodu.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4239 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 21:09:54 »
W tym punkcie się zgadzam.

Offline Deepdelver

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4240 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 21:23:06 »
Każda prawda historyczna sięgające dalej od pamięci czterech/pięciu pokoleń to gdybanie i poleganie na umiejętności oddzielenia sygnału od szumu. Historia to śliski temat i w świecie komiksu prawdopodobnie znajdziemy niewiele tytułów, które można by uznać za wartościowe źródło wiedzy.
Komiks to medium treściowo bardzo skompresowane i zwięzłe, nie ma dość "czasu antenowego" by solidnie edukować czytelnika, częściej uda mu się zachęcić czytelnika do zgłębienia samodzielnie jakiegoś tematu poprzez umiejętne zagranie na emocjach, przemycenie mało znanych faktów albo ukazanie ich w nowej, ciekawej perspektywie. Nie zdziwiło mnie zatem jak u Toppiego wyczytałem peany na rzecz postawy Sobieskiego wobec inwazji Szwedów, co w ujęciu historycznym jest co najmniej nadużyciem. :)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4241 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 10:37:39 »
Myślałem żeby wejść w tych nowych Władców Chmielu skrzyżowanych z Largo Winchem, ale o winie (bo tak mi się kojarzy ta seria). Ale po przyjrzeniu się sprawie pewnie zrezygnuję.
https://m.bedetheque.com/serie-26874-BD-Chateaux-Bordeaux.html
Szczerze mówiąc myślałem, że to jakaś nowa seria i dlatego Scream nie puszcza tego przynajmniej w podwójnych albumach. Patrzę, a to seria zakończona. Serio będą to wydawać w 12 pojedynczych w twardej oprawie za 12 x 65 zł na okładce i jeszcze z małą zniżką -25%? To gorzej niż Taurus, bo on wydaje pojedyncze, ale przynajmniej składające się przeważnie z 3-4 albumów. Giacomo C. Scream wydał w podwójnych, pierwszy w lipcu, więc można założyć, że będzie max jeden rocznie i będzie zabawa przez 7 lat. Oby tylko nie porzucili tych serii z powodu małej sprzedaży, bo pomysł jest co najmniej ryzykowny patrząc na konkurencję, która ostatnio potrafi przywalić 7-księgami Krogulca (Kurc) i Łupieżców (Lost). Ich pieniądze, ich wydawnictwo i wybór. Ale niestety czytelnik też zarządza własnym portfelem i wyborami. Czy czytelnik wybierze serię 12 x 65 zł? Zobaczymy. :)

Offline greg0

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4242 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 11:32:06 »
Myślałem żeby wejść w tych nowych Władców Chmielu skrzyżowanych z Largo Winchem, ale o winie (...)
głosujmy
serce - nie kupować
rozum - nie kupować

przegłosowane.
 :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 11:36:05 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4243 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 11:48:22 »
Pakowanie w twarde okładki pojedynczych frankofońskich tomów zakończonych serii to jest coś czego nigdy nie zrozumiem. Jeszcze jakby to było na miękko wydawane i po taniości to w porządku ,Taurus też potrafił kiedyś wydawać serie na miękko ale widocznie coś się pozmieniało, możliwe że takie są obecnie oczekiwania czytelników .

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4244 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 11:56:45 »
Jakie są oczekiwania czytelników, to się dowiemy jak wyjdą 2-3 części i seria upadnie. :D Chyba, że chcą to sprzedawać fanom wina, tak jak samoloty i czołgi kupują nie tylko fani komiksów. :)