Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808304 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4215 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:25:41 »
Czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć 30-złotową różnicę w cenie wydania Draculi w wersji zwykłej i limitowanej?

Ten sam format, ta sama liczba stron i brzydsza okładka limitki. A cena skąd?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4216 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:27:07 »
Scream by Ci odpisał, że cena jest taka sama, tylko rabat mniejszy. Tak mówili o tych poprzednich limitkach z obwolutami. Nawet tak reklamowali te limitki, że są w takiej samej cenie :P

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4217 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:33:03 »
Scream by Ci odpisał, że cena jest taka sama, tylko rabat mniejszy. Tak mówili o tych poprzednich limitkach z obwolutami. Nawet tak reklamowali te limitki, że są w takiej samej cenie :P

Dlatego Was pytam, a nie ich :D

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4218 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:45:12 »
Czy ktoś może mi racjonalnie wytłumaczyć 30-złotową różnicę w cenie wydania Draculi w wersji zwykłej i limitowanej?

Ten sam format, ta sama liczba stron i brzydsza okładka limitki. A cena skąd?

Widocznie mają już przećwiczone na poprzednich ekskluzywnych wydaniach, że kolekcjonerzy kupują niezależnie od ceny , zawsze to 3 dyszki na plusie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4219 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:45:49 »
Dlatego Was pytam, a nie ich :D

No to tu akurat odpowiedź jest prosta - powodem jest trochę większy zysk na pseudo-ekskluzywności.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4220 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:56:51 »
brzydsza okładka limitki
...że co? Czaszka z kłami niby lepsza? XD

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4221 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 09:59:20 »
...że co? Czaszka z kłami niby lepsza? XD

No na pewno bardziej klimatyczna i minimalistyczna, niż ta nasrana żółć pasująca jak świni siodło.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4222 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 10:14:21 »
...że co? Czaszka z kłami niby lepsza? XD
Oczywiście, że tak, dlatego nawet nie patrzę na limitkę.

A że limitowana jest droższa to akurat dla mnie dosyć normalne.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4223 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 10:17:20 »
Oczywiście, że tak, dlatego nawet nie patrzę na limitkę.

A że limitowana jest droższa to akurat dla mnie dosyć normalne.
No na pewno bardziej klimatyczna i minimalistyczna, niż ta nasrana żółć pasująca jak świni siodło.
Wg mnie podstawowa jest strasznie tendencyjna. Plus, że wygląda jak nekrolog i ma to klimat. Limitka ma cudowne zdobienie i frunącego Draculę i pewnie lepiej by wyglądała w czerwieni (jak na filmiku) ale jest jak jest. Podoba mi się. No chyba, że to będzie w złocie a nie w żółci to wtedy sztos.

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4224 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 10:56:50 »
Zwykle tak wypada, że bardziej podobają mi się okładki regularne, tak tutaj mam zgrzyt - obie fajne.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4225 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 11:14:53 »
brzydsza okładka limitki

Podzielam poglad.
Standardowa jest ladniejsza i bardziej stonowana. W przeciwienstwie do pstrokatej limitowanej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4226 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 11:44:40 »
Pierwszy raz od dawna kiedy standardowa wygrywa z limitką. Fajny miesiąc od krzykaczy.

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4227 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 11:50:49 »
Druk komiksu z dwiema różnymi okładkami jest raczej droższy niż z jedną, wtedy koszty powinny iść na limitkę. Jest pewnie mniej limitki, więc tym bardziej może kosztować więcej. Okładka regularna powinna być ładniejsza (kwestia gustu) - byłoby niedobre dla wydawcy, gdyby ładniejsza limitka szybko się sprzedała, a potem ludzie kręcili nosem, że została tylko wersja z gorszą okładką.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4228 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 19:08:50 »
Druk komiksu z dwiema różnymi okładkami jest raczej droższy niż z jedną, wtedy koszty powinny iść na limitkę. Jest pewnie mniej limitki, więc tym bardziej może kosztować więcej. Okładka regularna powinna być ładniejsza (kwestia gustu) - byłoby niedobre dla wydawcy, gdyby ładniejsza limitka szybko się sprzedała, a potem ludzie kręcili nosem, że została tylko wersja z gorszą okładką.
Nie boli mnie, że limitka jest droższa, ale nie uwierzę, że jedna dodatkowa okładka, to koszt 30 zł na sztuce.
Studio Lain wydaje komiks z 3 różnymi okładkami.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4229 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 20:33:09 »
A ja się nie zgodzę. Limitowana moim zdaniem lepsza. Zwykła trochę banalna, niezbyt ładnie zakomponowana, a przede wszystkim ta typografia tytułu w zwykłej w ogóle sie nie broni. W limitce siedzi ładnie. Jedyny minus, z ornamentem ramki u gory coś nie do końca gra, ale overall limitka wygrywa dla mnie.