Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808412 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4155 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 12:14:39 »
szejm on ju, skrim. :-[

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4156 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 13:38:23 »
Pytacie, odpowiadamy. Tu zbiorcza zajawka planowanych na maj premier naszego wydawnictwa.
 
Przede wszystkim 3x Jodorowsky:
1. ostatni podwójny tom Metabarona (czyli 7-8)
2. po raz pierwszy w integralu całość Killa Psiego Łba (vel Killa Psiejgłowy), którego pierwsze strony mogliście poznać już w odcinkach publikowanych w Relaxie.
3. drugie wydanie Przed Incalem (format taki jak aktualnie dostępny Final Incal i wyprzedany, ale planowany do wznowienia "kolorowy" Incal.
Poza tym:
4. Nestor Burma tom 4
5. Wielkie wina Chateaux Bordeaux tom 1
6. I coś dla dzieci,  czyli Zagadki Lei.

I... jeśli zdążymy to w maju, jeśli nie to już na początku czerwca drugie wydanie Mrocznych miast Gorączki urbikandyjskiej. (bez okładki poniżej, ale będzie analogiczna do poprzedniego wydania).




I wreszcie premiery kwietnia (drugiej połowy).

Trzy tytuły, z tego jeden w dwóch okładkach (piąty tom westernów Serpieriego, tradycyjnie też już jako wydanie limitowane z obwolutą i materiałową okładką ze złoceniami w nakładzie 250 egzemplarzy), jedna biograficzna powieść graficzna o naszym ulubionym niepolskim autorze powieści sci-fi, wreszcie współczesna adaptacja klasyki horroru narysowana przez Bessa (drugi tom tej mini serii czyli Frankenstein jesienią).
Okładki  Serpieriego czyli Ludzi z pogranicza pokażemy dopiero po zatwierdzeniu przez autora.




Przykładowe plansze z Draculi: https://www.amazon.com/gp/product/B07Z9NMTXX/ref=x_gr_bb_amazon?ie=UTF8&tag=x_gr_bb_amazon-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B07Z9NMTXX&SubscriptionId=1MGPYB6YW3HWK55XCGG2&asin=B07Z9NMTXX&revisionId=&format=4&depth=1
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Marzec 2023, 14:13:47 wysłana przez Itachi »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4157 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 14:22:11 »
Pojechałeś Itachi!!! Dla mnie Serpieri, biorę w podstawowej okładce, bo wszystkie tak mam i w komplecie pięknie się prezentują. Oprócz tego Metabaron, mam nadzieję, że będzie Slipcase, Burma obowiązkowo - jak nie było, to nie było, a jak się odblokowało to „wysyp” 😀, Przed Incalem - będzie zgrabny komplecik, no i Draculą - cieszy mnie ten tytuł!

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4158 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 14:40:38 »
Ta biografia Dicka na Goodreads ma dość średnie oceny 3.22/5.
https://www.goodreads.com/book/show/39830626-philip-k-dick

Graficznie też szału nie robi
https://nbmpub.com/products/philip-k-dick-a-comics-biography






Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4159 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:41:58 »
Ja wiem, że oni sadzą niezłe kwiatki w swoich edycjach, ale dobór tytułów mają, jakby mi w głowie siedzieli. A jeszcze gdybym bardziej cenił Jodo, to już w ogóle nie wiedziałbym, w co ich całować ...

Dicka wezmę, może będzie nuda, a może nie. Kto czytał biografię napisaną przez Sutina, ten wie, że potencjał na ciekawą fabułę jest.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4160 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:45:41 »
A u mnie zupełnie odwrotnie, jak już kupiłem Jodo, Moebiusa, Manary, to które mnie interesowało to teraz tylko Burma i w przyszłości pewnie Mroczne miasta nadrobię, poza tym zupełnie mnie nie interesuje większość tego, co wydają. Te wszystkie statki czy inne samoloty, wcześniej Alieny i Predaotry to w ogóle nie ogarniam.

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4161 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 15:54:19 »
Alienów, Predatorów i Statków też nie kupuję, ale np. Bess to świetny rysownik, więc wezmę. Serpieri na premierę, jak każdy Manara. Burma wiadomo, mus. A bonusowo dają komiks o winie - może jakieś badziewie, ale temat zaskakujący, liczy im się na plus taka decyzja.

Generalnie dostarczyli mi ostatnich dwóch trzech latach wiele rzeczy, o których sobie marzyłem (Manara, Serpieri, MM, Tardi), a do tego sypnęli kilkoma ciekawymi nieoczekiwanymi komiksami, które były całkiem dobre. Szkoda,że nie mogę kupować więcej, bo z chęcią poznałbym jeszcze wiele rzeczy z ich katalogu (samoloty, Napoleon, Bowie itd.).

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4162 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:07:02 »
Drakula wygląda jak arcydzieło, ciekaw jestem jak stoi fabularnie.
Baron do kolekcji.
Czy warto brać tego Incala? Słyszałem opinie, że te kolejne Incale to takie trochę odcinanie kuponów.
Pytanie do osób, które posiadają wydania limitowane, te czarne - dobrze to jest wykonane, jesteście zadowoleni?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4163 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:17:29 »
Ciekawe która wersja Drakuli, bo ktoś gdzieś wrzucał, że są dwie: jedna z czystą, białą przestrzenią między kadrami i druga, że między kadrami też są rysunki, jakaś czerń...

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4164 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:26:33 »
Ciekawe która wersja Drakuli, bo ktoś gdzieś wrzucał, że są dwie: jedna z czystą, białą przestrzenią między kadrami i druga, że między kadrami też są rysunki, jakaś czerń...

Teraz to mnie przeraziłeś :o
Wydaje mi się, że to będzie tak wyglądało, ale kto ich tam wiem to przecież Scream.

Tutaj poprawny link do katalogu na 2023, bo ten z cytatu nie działa.
https://www.glenat.com/sites/default/files/webmaster/graphic_novel_rights_list_2023.pdf

Pojawił się nowy katalog Glenatu, w którym możemy znaleźć kilka świeżych zapowiedzi na nasz rynek:
https://www.glenat.com/sites/default/files/webmaster/glenat_graphic_novels_2022.pdf

Mary Shelley Frankenstein - adaptacja, 208 stron
oraz w poprzednim katalogu był też wciąż niezapowiedziany przez nikogo:
Bram Stoker Dracula - adaptacja, 208 stron
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/mary-shelley-frankenstein-9782344040522
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/bram-stoker-dracula-9782344038604
https://www.bedetheque.com/serie-67173-BD-Dracula-Bess.html

« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Marzec 2023, 16:29:43 wysłana przez Zwirek »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4165 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:33:08 »
Pytanie do osób, które posiadają wydania limitowane, te czarne - dobrze to jest wykonane, jesteście zadowoleni?
Ja posiadam i na razie nie czytałem (po raz kolejny) całości, ale kilkukrotnie przeglądałem dość szczegółowo. Wydanie moim zdaniem bardzo dobrej jakości, do rysunków (czerń) nie mam zastrzeżeń, papier fajny, gruby offset, powiększony format, wstążka-zakładka. Dla mnie jako fana Incala była to pozycja obowiązkowa i nie żałuję zakupu. Jeśli zamierzasz nabyć, to spróbuj na najbliższym z festiwali np. w Krakowie, na stoisku SC. Prawdopodobnie dostaniesz lepszą cenę niż na Gildii.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Marzec 2023, 16:37:26 wysłana przez Midar »

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4166 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:46:57 »
Na przykład widziałem gdzieś te 2 plansze bez tych gwiazd i mapy. Po prostu biała przestrzeń między kadrami:


Mnie się podobają te tła. :)

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4167 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 16:50:45 »
Patrze na Draculę, nie wiem czy to będzie takie samo wydanie, ale już widzę, że w tym wydaniu, które linkuje poniżej, niektóre strony zostały zbezczeszczone.
https://www.bdgest.com/preview-2814-BD-dracula-bess-recit-complet.html



Czy ktoś jest mi wstanie uzasadnić, dlaczego do czarno-białego komiksu, gdzie wszystkie grafiki wyglądają jak wykonane ręcznie, na dodatek w stylistyce gotyckiej (a nie nowoczesnej), ktoś podjął decyzję, że na niektórych stronach, dobrze będzie dodać cyfrowy gradient? Co jest z ludźmi nie tak, że robią takie rzeczy?

Mnie się podobają te tła. :)
Nie wiem czy żartujesz ;) Podobać się może oczywiście, ale gdzie tutaj sens? Ktoś może lubić mieszać musztardę z dżemem i będzie mu to smakowało, ale będzie sobie zdawał sprawę, że podawanie tego w restauracji wszystkim klientom, to kiepski pomysł.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Marzec 2023, 16:53:26 wysłana przez Zwirek »

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4168 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 17:14:37 »
Ktoś jest może znawcą Serpieriego i wie ile takich albumów może być jeszcze? Do tej pory wyszło cztery ten będzie piąty, a szczerze mówiąc myślałem że już teraz będą robić dodruk Kolorów i Legnend.

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4169 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 18:58:04 »
Nie jestem znawcą Serpieriego ale rzucę co wiem. Włosi wydali westerny Serpieriego w dwóch seriach, Storie del West to 6 tomów po jakieś 50-60 plansz każdy. Nie chce mi się ich wyciągać z pudła, ale większość wydanych dotąd w Polsce kawałków była pewnie z nich wzięta.
 Do tego są jeszcze westerny w serii Opere Prime, niektóre z nich są naprawdę marne.
Matt Fargo Sorride 16 plansz
Mano alla Colt 15pl
Il sentiero delle Squaws14 pl
Il giudice Barnes 14 pl
Una stella da Sioux 15 pl
Una pietra lungo il fiume 14 pl
Magia bianca, magia rossa14pl
Una pistola nel deserto 14 plLa vendetta di Paw-Hakw 14 pl
Troppo caldo a Tombstone 12 pl
Uomo bianco, la mia vita ti appartiene 14 pl
Scalpi rossi 12 pl
Le Colt non sparano piu 13 plL
La morte in fondo alla pista 13 pl
L'ultima battaglia 14
Una storia del West 15 pl
Due dollari di Chopin14 pl
Fratello rosso 15 pl
La squaw dei capelli di oro 13 pl
Il sortileggio dello spirito delle acque 13 pl
L'uomo che non aveva i polici 19 pl
Sciammano 14 pl (Liczbę plansz traktujmy umownie bo nie chciało mi się ich dokładnie liczyć, tylko zliczyłem kartki na szybko)
 Kilka z nich też już chyba wyszło? Człowiek który nie miał kciuków i Szaman? może coś jeszcze
 Jest jeszcze odcinek specjalny Texa jaki Serpieri zrobił jakiś czas temu, chyba 48 czy 50 plansz. I to chyba wszystkie jego westerny bo potem już tylko produkował Druunę.
Można sobie policzyć jak się ma Polskie edycje ile tego jeszcze mogło zostać.