Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808339 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4080 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 15:02:37 »
A format i oprawa to wytyczne autorów.

No pewnie tak jak z przyciętą Borgią wg wytycznych z mitycznego listopadowego wydania Glenatu.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4081 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 15:11:12 »
Korekta była. To druku poszła inna wersja. To nie była wina korekty.
no to Czapski z głów, jak to mówio. bo ja już myślał, że oni ogólnie nie stosują korekty i redakcji tekstu, a tu paczPan jakie cfaniaki: korekty mamy porobione (jak by sie kto czepił, tfu!), ale coby ludzie dostali komiksa wcześniej, wysyłamy do druku!
ni ma panie czasu na ładowanie taczek, interes musi się kręcić, wio! tak czymać, qWaMać!

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4082 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 15:30:22 »
No pewnie tak jak z przyciętą Borgią wg wytycznych z mitycznego listopadowego wydania Glenatu.
Chyba jednak nie. Oni praktycznie wszystko ładują w mega formaty, kredowy papier i HC za miliony baksów. Czemu akurat ten mieliby sobie wydawać inaczej?
Zresztą papier i oprawa ze skrzydełkami są super.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4083 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 16:12:30 »
Zresztą papier i oprawa ze skrzydełkami są super.

Papier jest ok, okładka miękka woła o pomstę do nieba, u mnie po dwóch czytaniach już nie wygląda to najlepiej, a na/z półki trzeba wyjmować i wkładać ostrożniej niż jajka do lodówki. Luzem.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4084 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 16:45:24 »
No bez jaj - taka okładka jak w MM jest jak najbardziej w porządku. Nie wiem jak trzeba to miętolić przy czytaniu żeby coś uszkodzić, albo co mieć na półce nawciskane, żeby włożyć było trudno.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4085 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 16:51:47 »
No bez jaj - taka okładka jak w MM jest jak najbardziej w porządku. Nie wiem jak trzeba to miętolić przy czytaniu żeby coś uszkodzić, albo co mieć na półce nawciskane, żeby włożyć było trudno.

Nie wspominając o tym, że na twardej okładce bardzo często rysy są jeszcze bardziej widoczne i wcale nie jest trudniej zarysować.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4086 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 17:04:53 »
Papier jest ok, okładka miękka woła o pomstę do nieba, u mnie po dwóch czytaniach już nie wygląda to najlepiej, a na/z półki trzeba wyjmować i wkładać ostrożniej niż jajka do lodówki. Luzem.

Ale z tą okładką to chyba prawda (chociaż teraz jak pomyślę to nie wiem czy to info nie wyszło od Scream) że autorzy zastrzegają sobie właśnie taką formę. Format, papier, okładka i pojedyncze wydania, a jak mają takie wymagania i chce się coś wydać to trzeba się do nich dostosować. Z drugiej strony Scream posiada piwnicę którą tylko tak dla niepoznaki nazywają, bo tak naprawdę to międzywymiarowa przestrzeń gdzie są w stanie upchnąć wiele komiksów nawet takie które już się wyprzedały, więc nie wiem czy do końca można im wierzyć.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4087 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 17:44:12 »
No nie no panowie, bez jaj. Miękkie okładki są akceptowalne w zeszycikach typu Wydział 7, w każdym innym przypadku po prostu twarda miażdży miękką (dosłownie).

Mam osobne półki na miękkie komiksy, bo jak są razem z twardymi to przeżywają jeszcze krócej. Dbam o nie jak o wspomniane jajko. A i tak po 2. czytaniach robią się takie rzeczy jak na obrazku poniżej. A to i tak nie największy problem, bo łatwość z jaką okładka potrafi się "podwinąć" przy wkładaniu to dramat, i wcale nie trzeba mieć upchane na półkach nie wiadomo ile. O przypadkowym odgięciu podczas czytania i pomarszczonych nieestetycznych grzbietach nie wspominając.

Oczywiście, że twarde też mają swoje problemy. Ale nieporównywalnie mniejsze długoterminowo.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4088 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 18:05:48 »
Mam kilkunastoletnie komiksy w miękkich oprawach, które czytałem parę razy i nic im nie jest.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4089 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 18:40:22 »
Serio? Te mikrootarcia krawędzi na zdjęciach z zoomem? Jak przychodzi dopiero co wydrukowany komiks z takimi śladami, to nawet nie zwracam uwagi. :)
Trzeba trochę wyluzować, komiksy są jak ładna 18-latka, ciężko o stan dziewiczy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4090 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 18:59:17 »
komiksy są jak ładna 18-latka

Tak się pocieszaj :D

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4091 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 19:01:06 »
Trzeba trochę wyluzować, komiksy są jak ładna 18-latka, ciężko o stan dziewiczy.

A to wiesz  z autopsji czy kolega opowiadał ?

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4092 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 20:00:59 »
Az tak cie ciekawi jego zycie erotyczne?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4093 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 20:06:07 »
No nie no panowie, bez jaj. Miękkie okładki są akceptowalne w zeszycikach typu Wydział 7, w każdym innym przypadku po prostu twarda miażdży miękką (dosłownie).

Ta. A Słońce kręci się wokół Ziemi. Ale rozumiem, taki fetysz.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4094 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 20:35:16 »
Az tak cie ciekawi jego zycie erotyczne?

Skoro pytasz to nieszczególnie, ale taki cringe postanowiłem wytknąć.