Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808437 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3930 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 20:19:13 »
Dobra, to kto zna francuski? :)

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3931 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 20:27:18 »
google translator dalby rade

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3932 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 20:27:55 »
On świetnie nawija po francusku


Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3933 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 20:33:38 »
Wysłałem im po angielsku opis problemu ze zdjęciami przez formularz. Zobaczymy czy będzie jakakolwiek odpowiedź.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3934 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 21:34:25 »
Jeżeli napisałeś w formularzu, że wydawnictwo twierdzi w oficjalnym komunikacie, że zawiniła strona francuska przekazując takie, a nie inne materiały, to powinni zareagować, bo to poszło oficjalnym kanałem na rynku polskim. Warto by im dosłać odpowiedź, która się pojawiła, bo może zniknąć z oficjalnego fb :)

Online Zwirek


Offline nekro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3936 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 22:26:13 »
Nie ma szans, żeby Francuzi wysłali im tak skopane materiały źródłowe.

Offline KzT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3937 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 22:39:05 »
Kolejne tłumaczenia Screamu z fejsa coraz bardziej mnie zadziwiają. Na stwierdzenie, że we francuskim integralu (patrząc na stronę internetową wyd. Glenat) tak to nie wygląda odpowiedzieli: "Niestety nie dysponujemy francuskim wydaniem w integralu, bowiem miało ono swą premierę w końcu listopada, a więc na kilka dni przed premierą Borgii na rynku polskim. Zarówno więc Francuzi jak i nasi graficy pracowali równocześnie nad tym samym materiałem, a pliki źródłowe i poglądowe były takie jak otrzymaliśmy od nich i mimo naszych zapytań dstaliśmy tylko potwierdzenie, że takimi materiałami dysponują."
Wszystko ładnie i pięknie. Tylko zgodnie z informacjami ze strony Glenata, faktycznie francuski integral miał premierę na koniec listopada. Tylko 2013 roku. I jest cały czas dostępny w sklepach czy na francuskim Amazonie. Nigdzie nie znalazłem informacji o jakimś nowym wydaniu.
Albo Francuzi przesłali złe materiały do Screama i później szli w zaparte. Albo Scream nie dopilnował co dostał i później już poszło. Albo nie wiem co się stało.

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3938 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 22:56:46 »
Ja to widzę tak: Konsumenta nie musi obchodzić kto i jak wysoko w drabince zawinił: sklep/drukarnia/polski wydawca/oryginalny wydawca.

Produkt jest skopany? Jest.
No więc reklamuję w miejscu zakupu i reszta mnie nie obchodzi.
Dalej to już idzie według hierarchii:
Sklep reklamuje u polskiego dystrybutora/wydawcy.
Wydawca jak twierdzi, że winny jest oryginalny wydawca niech reklamuje u niego i dochodzi swoich praw.
Niewykluczony jest scenariusz, że oboje są współwinni: Glenat wysłało omyłkowo złe pliki a Scream nie zauważyło i nie raczyło wrócić do nich po poprawione.

Większa wina jest po stronie Scream mimo wszystko, bo "widziały gały co brały".
Jak się nie ma Quality Control, to tak to się kończy.
Edytor nie zauważył jak edytował, że pracuje na krzywych plikach? Nikomu nie przyszło do głowy zapytać się Glenat, "ej, czy te pliki są aby ok?"
Tłumaczenie, że niby "się pytali" to ściema, chyba że ujawnią korespondencję, że takowa faktycznie miała miejsce. A jeśli się pytali to w zły sposób, bo pełne kadry muszą istnieć skoro Glenat ma na stronie swojej oraz poprzednie wydania miały.

Co by nie było, ja jako konsument nie muszę być tym, który zapłaci za czyjś błąd.
Reklamacja jak najbardziej zasadna.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Styczeń 2023, 22:59:55 wysłana przez wojtast »

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3939 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 23:03:30 »
Edytor nie zauważył jak edytował, że pracuje na krzywych plikach? Nikomu nie przyszło do głowy zapytać się Glenat, "ej, czy te pliki są aby ok?"
Tylko co ma edytor do tego? Pracuje na takich plikach jakie dostał od wydawcy lub licencjonodawcy mając nad głową deadline. Przecież takie sytuacje były nawet w Egmoncie (Spider-man Todda McFarlane'a, Daredevil: The Man Without Fear)

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3940 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 23:33:04 »
Jest z 2019

https://www.darkhorse.com/Books/29-969/The-Borgias-TPB#prettyPhoto


Ja bym poczekał na odpowiedź na meila, bo ona może się pojawić. Gdyby było tak, jak piszę Scream, to bez problemu wklei by na swój profil oryginalny plik, który dostali od Francuzów. Dostali informację o jakie strony chodzi, to niech dają chociaż 1-2 strony tego, co dostali, aby udowodnić. W sumie to jest w ich interesie, bo sporo osób, które chciało kupić nie kupi, a inni, którzy kupili 1 tom zbiorczy nie bardzo są chętni na 2 tom. Ok, niech się chowają za źródłem, ale źródło może chcieć się odnieść ... .
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Styczeń 2023, 23:47:50 wysłana przez isteklistek »

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3941 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 00:03:57 »
Na Youtubie jest paru ziomków, którzy pokazują zagraniczne integrale i tam jest wszystko git.

Przykład:
https://youtu.be/TCwaMyOXptU?t=75

Online Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3942 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 00:05:08 »

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3943 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 00:14:47 »
A taki miły chłopak był z tego Screama, zawsze mówił na klatce dzień dobry...

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3944 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 00:15:47 »
Mówię wam, to będzie biały kruk za 5 czy 10 lat. Jedyne takie wydanie, nigdzie indziej niedostępne. Kupować póki jest, za 50 lat będzie można tym opłacić studia wnukom :)