Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808429 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3870 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:39:31 »
na podobna skale masakrowało studio lain w świcie wojownika. tez niby wina materiałów ale takie rzeczy są do wyłapania przy składzie wg mnie.

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3871 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:42:20 »
Wyślę do nich maila o co tu chodzi i jakie jest ich stanowisko w tym temacie.

Jeśli ktoś ma facebooka czy inne media społecznościowe gdzie Scream się udziela i chciałby ich popytać publicznie, to pewnie to byłaby najefektywniejsza forma.
Nie ma to jak publiczny smrodek i obserwacja co firma z tym zrobi.

Może łaskawie poprawiliby w dodruku, ale kto wykupi obecne wydanie z rynku żeby był dodruk.
Chyba że puszczą w rynek hurtownikom lub sklepom ładny rabat do wykorzystania na ten tytuł i do jednoczesnego oznakowania go jako "wydanie niepełnowartościowe".

Jakby poszedł na to jakiś dodatkowy, spory rabat na cenę po kosztach, to może i bym już to przełknął.
Ale płacić normalnej stawki za coś takiego, to nawet chyba nie wypada dla dobra rynku i pewnych zasad.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3872 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:45:44 »
Chciałbym zwrócić uwagę że Scream już raz poprawiał skopany wydruk komiksu - Serce Amazonek, więc istnieje szansa, że może być tu podobnie.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3873 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:46:06 »
powodzenia. będzie jak z szarym hp od manary. wydawca przeprasza na fb co najwyżej - scream, ongrys, kurc. dopoki nie ma bojkotu konsumenckiego to wydawca nic z tym nie zrobi. w polsce czytelnicy poprzeczkę jakościowa niestety maja nisko postawiona.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3874 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:50:00 »
powodzenia. będzie jak z szarym hp od manary. wydawca przeprasza na fb co najwyżej - scream, ongrys, kurc. dopoki nie ma bojkotu konsumenckiego to wydawca nic z tym nie zrobi. w polsce czytelnicy poprzeczkę jakościowa niestety maja nisko postawiona.
A, co było  „z szarym hp od manary”, bo nie pamiętam? Tyle już różnych błędów było po drodze.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3875 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 20:53:32 »
w trzecim tomie hp i bergmanna niektóre strony były szaro- białe a pozostałe czb. wydawnictwo wtedy powiedziało ze jest to ok zdaniem drukarni wiec nic z tym nie zrobią.

Online parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3876 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:21:46 »
na podobna skale masakrowało studio lain w świcie wojownika. tez niby wina materiałów ale takie rzeczy są do wyłapania przy składzie wg mnie.

Ale co było nie tak w "Świcie wojownika", bo mi umknęło? Pozo oczywiście tekstem, bo to była zgroza. Przycięli jakieś kadry?

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3877 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:27:09 »
Chciałem kupić nowe, powiększone wydanie, ale kasa zostaje przeznaczona na inne komiksy. Trudno.

A co do nowego wydania przez Scream, to nie mam złudzeń. Już nikt nie pamięta hejtu za Tomb Ridera? Ten papier i brak pracy grafika? A co wydawca zrobił? Ktoś tutaj ma krótką pamięć?

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3878 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:41:08 »
U mnie wygląda to tak w tym wydaniu SC:

Spoiler: PokażUkryj


Spoiler: PokażUkryj


https://ibb.co/gRcgGZz
https://ibb.co/tLcB5Hc

To jest ten sam komiks, raz zdjęcie robione przy 6000K, a raz przy 2000K, zatem światło sporo zmienia.

Ale fakt, kadry w porównaniu do tego co ktoś wcześniej wrzucał wyglądają na obcięte/zzoomowane - chociaż nie znając tych nie zzoomowanych w życiu bym nie powiedział, że coś jest nie tak.


Offline Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3879 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:44:32 »
A co do nowego wydania przez Scream, to nie mam złudzeń. Już nikt nie pamięta hejtu za Tomb Ridera? Ten papier i brak pracy grafika? A co wydawca zrobił? Ktoś tutaj ma krótką pamięć?
Papier to według mnie całkiem inna sprawa, zwykle wiesz na jakim papierze jest wydrukowany komiks, ponieważ producent to podaje. Poza tym, nie jest nigdzie napisane, jakiego papieru należy użyć, więc to jest IMO w gestii wydawcy, jak wydaje swoje komiksy. Tak samo to jaka będzie okładka, twarda czy miękka, jaki będzie format i czy komiks będzie jednotomowy, czy wielotomowy. Nawet ilustracja na okładce, bo to już tradycja, że wydawnictwa projektują własne okładki.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3880 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:48:04 »
Poza tym, tamten papier miał swoich zwolenników, np. mnie. Zwolenników przyciętych kadrów raczej się nie znajdzie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3881 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:49:56 »

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3882 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:51:32 »
A już się szykowałem na komplet Borgii, a tu taka niespodzianka. Wiedziałem, że trzeba poczekać aż wyjdzie przynajmniej I tom i poczekać na opinie. Nie ma szans bym zakupił te wydanie z przyciętymi kadrami. To jakiś mało śmieszny żart.

Jak to dostali takie materiały? A gdzie, kto inny też dostał materiały z przyciętymi kadrami? Istnieje takie wydanie? Bo jak nie, to nie ma co się ośmieszać. Będzie tak, jak poprzednim komiksem Manary, gdzie ich regularnie dopytywałem aż odpowiedzieli, a mnie zablokowali na swoim profilu. Pytajcie na ich profilu, to dostaniecie co najwyżej bana, a komentarze niewygodne będą usuwać.

Offline kubisz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3883 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:54:15 »
Wygląda na to, że wszystkie te wałki dotyczą pierwszego albumu.
Tak właśnie jest.


kadry w porównaniu do tego co ktoś wcześniej wrzucał wyglądają na obcięte/zzoomowane - chociaż nie znając tych nie zzoomowanych w życiu bym nie powiedział, że coś jest nie tak.
Można się zorientować po braku ramek zamykających kadry. Ale uwaga, na stronie 49 niespodzianka:

Na kilku innych stronach dymki również są "na marginesie". Jak to wygląda w innych wydaniach? Bo w drugim albumie wszystkie dymki są pozamykane w kadrach.

Scream, ech, żeby was Borgia spotkała...  >:(

Offline Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3884 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 22:03:55 »
Ja też nie narzekam na ofset w Tomb Rider, ale rozumiem, że komuś może on nie odpowiadać, jednak było to uczciwie zakomunikowane.

Ale fakt, kadry w porównaniu do tego co ktoś wcześniej wrzucał wyglądają na obcięte/zzoomowane - chociaż nie znając tych nie zzoomowanych w życiu bym nie powiedział, że coś jest nie tak.
I to jest właśnie problem dla niektórych, jak ja. To czy kadr posiada ramkę czy nie, albo czy ma ją tylko częściowo, jest zabiegiem artystycznym. Patrząc na te kadry można odnieść wrażenie, że rysownik miał taki zamysł, aby tych ramek w niektórych miejscach nie było. Dodatkowo, tutaj nie tylko ramki są ucięte - ale co widać na wcześniejszych screenach - całe postacie, przedmioty i fragmenty architektury. To w skrajnych przypadkach zmienia kompozycję kadrów. Są komiksy, w których może to nie odgrywać większej roli, ale nie w komiksie, który większość kupuje dla rysunków mistrza. Spójrzcie chociażby na rysunek w prawym dolnym rogu, żołnierz siedzi na murku, jest zrelaksowany, trzyma włócznię opierając ją o ziemię i bark. Włócznia tworzy kompozycję trójkąta i cały ten kadr jest poprzecinany takimi trójkątami, które tworzą postacie. W wersji Scream brakuje oddechu za plecami żołnierza, przez co nie sprawia on już wrażenia tak zrelaksowanego, dodatkowo jest zaburzona kompozycja całego kadru.