Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808342 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3810 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:04:30 »
Chciałbym dobrze zrozumieć - uważacie, że komiksy powinny być tylko i wyłącznie rozrywką, czy że rankingi powinny wygrywać komiksy będące tylko i wyłącznie rozrywką?

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3811 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:12:14 »
Lepiej się rozerwać patrząc na talent rysowniczy niż męczyć nad tymi pseudo dziełami. Nie jest tak, że brak strony wizualnej z założenia rekompensuje treść. Po topkach 2022 pokazał się już np taki gniot. https://www.gildia.pl/komiksy/548376-potworne-rozwolnienie

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3812 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:16:14 »
No, ale to jest generalizowanie, że każdy komiks "poruszający poważne tematy" jest gniotem, a każdy komiks rozrywkowy narysowany realistyczną kreską gniotem nie jest. Ja tam zawsze wolę oceniać każdy indywidualnie. Nie mówiąc o tym, że nie sądzę żeby Potworne rozwolnienie poruszało poważne tematy. Choć nie czytałem.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3813 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:22:33 »
Hahaha pitolą o toplistach, a potem za przykład dają jakiś zinek o nakładzie 50 szt, o którym słyszał 1% komiksiarzy może. Jest w tym logika.

Zresztą ten zinek to musiał być hit na miarę Button Mana czy Catamount, bo wrzuciłem w schowek, a po tygodniu już go nie było :)

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3814 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:38:54 »
Spokojnie. Do czasu nowych topek wyjdą i wysokonakładowe gnioty ;)

Nie odrywając się od tematu Drakuli myślę, że bloggerom wstyd jest promować komiks. Łatwiej powiedzieć że to literatura przykryta tylko schematyczną grafiką, niż to że grafika podoba im się sama w sobie.

Czego fabularnie oczekiwać od Drakuli wie chyba każdy.

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3815 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:41:31 »
Fajne te ostatnie zapowiedzi Screamu. Jak zwykle nie po drodze mi było z ich tytułami, tak teraz to już któryś raz, że mam zamiar sprawdzić coś od nich.

Offline Warpath

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3816 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 23:12:05 »
Odnośnie tematu topek - nie wszystko musi każdemu podchodzić, mimo że jest gremialnie stawiane na piedestale. Marcel Proust też jest uważany jako topka ze swoim W poszukiwaniu straconego czasu, co nie znaczy, że każdy czytelnik dotrwa do końca lektury.

Każdy ma swoje osobiste preferencje i pod nie tworzy swoje indywidualne rankingi. Ja osobiście nie sugeruję się jakimiś górnolotnymi recenzjami czy światowymi rankingami przy wyborze komiksu. Najwyżej widząc takie sformułowanie dwa razy przeczytam opis i obejrzę plansze, just in case. A i tak kupię tylko jak spodoba mi się to, co przeczytam i zobaczę.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3817 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:21:54 »
Tylko seria chyba ma 4 tomy jak ktoś zauważył w komentarzach
https://www.bedetheque.com/serie-21465-BD-Pape-terrible.html
Rysunki tego Theo (nie znałem wcześniej) są obłędnie dobre. Proszę tylko spojrzeć na tę planszę: http://www.7heo.com/tblog/?cat=6

Kozak!

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3818 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:26:15 »
A ja mam pytanie o nowe wydanie Borgii. Mam pierwsze i raczej nie mam potrzeby wymiany, ale taki komiks w lednolitym, powiększonym wydaniu poważnie rozważam. I tutaj zapytuję posiadaczy tomu od Krzykaczy - jak z nowym tłumaczeniem? Kto za nie odpowiada? I jak redakcja i korekta samego tekstu i tomu? Warto kupić to wydanie? Jakieś zdjęcia porównawcze?

Dodam, że nie mam wydania PCA i nie żałuję.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3819 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:45:44 »
A ja mam pytanie o nowe wydanie Borgii. Mam pierwsze i raczej nie mam potrzeby wymiany, ale taki komiks w lednolitym, powiększonym wydaniu poważnie rozważam. I tutaj zapytuję posiadaczy tomu od Krzykaczy - jak z nowym tłumaczeniem? Kto za nie odpowiada? I jak redakcja i korekta samego tekstu i tomu? Warto kupić to wydanie? Jakieś zdjęcia porównawcze?

Dodam, że nie mam wydania PCA i nie żałuję.
Posiadam wydanie z Taurusa i PCA i jest to wydanie niemal identyczne, to samo tłumaczenie, te same przypisy. Tylko format PCA większy. W przypadku Scream wiem, że tłumaczenie jest nowe ale w albumie nie ma żadnej informacji kto za nie odpowiada.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3820 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:50:52 »
W przypadku Scream wiem, że tłumaczenie jest nowe ale w albumie nie ma żadnej informacji kto za nie odpowiada.

Aż w szoku jestem, co za dziadostwo.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3821 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 11:07:23 »
Aż w szoku jestem, co za dziadostwo.
No dziwnie trochę. Pomiędzy pustą, niebieską wyklejką a stroną tytułową na której zamieszczono info o tym co zawiera pierwszy tom (tytuły poszczególnych albumów) mamy białą, czystą stronę. To samo z tyłu komiksu XD Żadnego info, żadnych przypisów. Nic. Może w wersji z limitowaną okładką jest coś więcej ;)

Tutaj widać co i jak:

Offline JonasCrow

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3822 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 11:51:23 »
W przypadku Scream wiem, że tłumaczenie jest nowe ale w albumie nie ma żadnej informacji kto za nie odpowiada.

może to już te czasy, kiedy za tłumaczenie i redakcję odpowiada Sztuczna Inteligencja? ;)

Offline slaw

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3823 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 12:25:14 »
W przypadku Scream wiem, że tłumaczenie jest nowe ale w albumie nie ma żadnej informacji kto za nie odpowiada.


Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3824 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 13:00:55 »

Czyli informacja jest tylko w wydaniu limitowanym :D