Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808482 razy)

Rabies i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3495 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 08:39:28 »
Była u nas już czarno-biała wersja.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3496 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 08:42:30 »
Dawno temu i na miękko.

Online freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3497 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 08:46:50 »
fatalne wydanie z błędami gramatycznymi i literówkami

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3498 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 08:52:34 »
To chyba jedyny komiks, którego nie doczytałem do końca. Tak mi się nie podobał, ale tak bardzo mi się nie podobał...
Ładny papier, Jodo, Moebius... Co może pójść nie tak? Ale to był taki pseudo religijny bełkot, że nie dałem rady. Męczyłem się od początku lektury. A strasznie byłem napalony, bo są osoby dla których to ulubiony komiks Jodo.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3499 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 09:01:25 »
Nie pamiętam żeby ten komiks traktował o religii (co dziwne, przecież, to Jodo). Bardzo luźny komiks rozrywkowy, bez żadnej napinki, komedyjka z wartką akcją.

Ale czytałem dawno.

A najlepszym komiksem od Jodorowskiego, jest dla mnie Księżycowa gęba.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3500 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 09:05:13 »
U mnie natomiast to jeden z bardzo nielicznych komiksów, które kupiłem swego czasu na Comixology, bo pl wersja była już niedostępna a nie chciałem przepłacać z drugiej ręki. I był spoko bardzo, choć bez szału jak na takie nazwiska. A najlepszy komiks Jodo to oczywiście Incal, to w zasadzie najlepszy komiks ever, więc ciężko żeby było inaczej ;)

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3501 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 09:18:17 »
fatalne wydanie z błędami gramatycznymi i literówkami
Scream da radę z błędami, oni są w tym przecież nieźli;).
To chyba jedyny komiks, którego nie doczytałem do końca. Tak mi się nie podobał, ale tak bardzo mi się nie podobał...
Ładny papier, Jodo, Moebius... Co może pójść nie tak? Ale to był taki pseudo religijny bełkot, że nie dałem rady. Męczyłem się od początku lektury. A strasznie byłem napalony, bo są osoby dla których to ulubiony komiks Jodo.
to chyba największy błąd, też miałem podobnie przy pierwszym czytaniu egmontowego Majora. gdy podchodzi się do tego na luzie, bez spiny (bez klękania przed wielkimi nazwiskami) to można czerpać z tego prawie taką samą przyjemność, jaką mieli autorzy podczas tworzenia
 [ale to jedynie moja opinia, a wiadomo jak to jest z opiniami.....]

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3502 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 15:55:52 »



Cytuj
Ocalałą spod pióra, ołówka i pędzla Paula Gillona (autora prawie wyprzedanych już Rozbitków Czasu) już zapowiadaliśmy. Planujemy ten tytuł w dwóch wydaniach i okładkach (jedna limitowana z serii Klasyki Komiksu), każde będzie zamkniętą całością fabularną i zawierać będzie cztery tomy wydania oryginalnego.
Komiks ten to klasyka komiksu będącego zgrabnym połączeniem sci-fi i erotyki a la Druuna.  Przedstawia upiorną wizję świata przyszłości, w której jedyną ocalałą na Ziemi jest główna bohaterka, koncentrująca swą aktywność poza przetrwaniem, na... erotycznych podbojach i zabawach. Komiks oczywiście tylko dla dorosłych. Okładki na razie z wydań francuskich.
Premiera październik/listopad.

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3503 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 13:49:31 »
Cytuj
Tę panią, polubiło wiele fanek i fanów komiksu w Polsce, pytając kiedy kolejny tom. Na razie w tłumaczeniu u Kuby.
Tom drugi Lady Mechaniki ukazać się powinien na przełomie października i listopada.



A Gildia zaczęła wrzucać na sklep wrześniowe zapowiedzi o których Scream już wspominał na FB:
Mroczne Miasta - Brüsel - 119,99 zł - 128 stron
https://www.gildia.pl/literatura/535049-mroczne-miasta-brusel
Screaming Planet - 119,99 zł - 124 strony
https://www.gildia.pl/komiksy/535046-screaming-planet
Saga Alandora - 119,99 zł - 120 stron
https://www.gildia.pl/komiksy/535047-saga-alandora
Ludwisia Dowcipnisia - Cała ja - 59,99 zł - 44 strony
https://www.gildia.pl/komiksy/535048-ludwisia-dowcipnisia-cala-ja

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3504 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 13:58:25 »
Zbierałem się na tą Lady Mechanikę pierwszy tom bo fajne te rysunki ale zawsze było coś ciekawszego.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3505 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 14:00:54 »
Steampunk u mnie zawsze na plus, tym bardziej, że mało go na rynku, a pierwszy tom czytało mi się bardzo przyjemnie - prosta, relaksująca rozrywka. Na drugi czekam z niecierpliwością!

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3506 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 17:46:38 »
Cytuj
Dostaliśmy kilka pytań o kontynuacje serii. Plan na koniec listopada, może początek grudnia, to kolejny tom Mrocznych miast: Cień człowieka". Po więcej informacji o tej serii odsyłamy do wcześniejszych postów poświęconych Mrocznym miastom, także do odpowiedzi na Wasze pytania i wątpliwości.



ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3507 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 12:07:27 »
Cytuj
Kontynuacji i zamknięcia serii ciąg dalszy w zapowiedziach.
Dekalog, czyli zdaniem wielu, jedna z najciekawszych fabularnie serii nawiązujących do teorii spiskowych związanych z historią i religią, towarzyszy nam już od lat. W końcówce roku planujemy serię zamknąć tomem zbiorczym zawierającym tomy 9, 10 wydania oryginalnego poszerzonego o dodatki z  tomu jedenastego, z którego zresztą materiały trafiały już do poprzednich wydań.
Szczerze namawiamy do  serii, która na przełomie wieków była niezwykle popularna we Francji i Belgii, a która przecież prawie 20 lat temu miała i swój debiut na rynku polskim, lecz wtedy nie było dane jej dokończyć.
Poniżej okładki wydań francuskich.



ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3508 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 16:54:55 »
Cytuj
i jeszcze w tym roku... kolejna kontynuacja i zamknięcie serii.
Tym razem mowa o Dżinn. 🙂
Poniżej okładki tomów 12 i 13 wydań francuskich.



Offline radioblackmetal

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3509 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 18:55:05 »
Fajnie, że kończą wydawanie rozpoczętych serii.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything