Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808496 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3465 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 19:14:55 »
Akurat zacząłem od Gorączki więc liczę na dodruk Mury Samaris :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3466 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 19:50:15 »
Cytuj
Wprawdzie na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier ostatecznie nie udało się zaprosić samego Mistrza Alejandro Jodorowkiego, ale na premierę we wrześniu czekają dwa jego nie opublikowane dotąd tytuły.
Oto pierwsza premiera: Saga Alandora. Wydanie zawiera dwa tomy wydania oryginalnego w tłumaczeniu Wojtka Birka (ZAZDROSNY BÓG / MIĘSOŻERNY ANIOŁ).
Opowieść pełna chaosu, akcji i krwiożerczych istot. Jodorowsky stworzył ręką Cadelo fantastyczny kolorowy fresk, wypełniony okrucieństwem i agresją i pełen potworów spragnionych chwały i władzy.
Znajdziecie w nim nawiązania do filozofii, religii, mitów i kultury, ale wszystko w typowym dla Jodorowskiego obrazoburczym i prześmiewczym ujęciu.
Jeśli kochasz Incala i jego uniwersum, jeśli zafascynował Cię Anibal 5, jeśli śmiałeś się z Kasty Metabaronów,  pochłaniałeś na raz Showman Killera i czekałeś nie tylko na kolejne sezony Gry o Tron ale i kolejne tomy Królewskiej Krwi, to Saga jest koniecznością na Twojej półce.





Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3467 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 20:06:25 »
ciekawie to wygląda

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3468 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 20:10:38 »
ciekawie to wygląda

To prawda. Ale ja jestem sajko Jodorowskiego, więc jakby nie wyglądało to wszystko biorę. Podobnie zresztą mam z jego filmami.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3469 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 20:21:05 »
To prawda. Ale ja jestem sajko Jodorowskiego, więc jakby nie wyglądało to wszystko biorę. Podobnie zresztą mam z jego filmami.

No filmy spoko, boksecik blu na półeczce. Jedyny minus to króliczki. Tego mu nigdy nie wybaczę.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3470 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 08:34:57 »
No wreszcie! Od lat czekam na ten komiks.

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3471 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 14:17:17 »
Kolejna zapowiedź to Lady Spitfire
https://www.bedetheque.com/serie-33202-BD-Lady-Spitfire.html
Cytuj
Dziś premiera przełomu września i października, czyli powinna się ukazać w kolejną rocznicę trzeciego epizodu Bitwy o Anglię. Tytuł wielokrotnie przekładany z powodów różnych, nie zawsze od nas zależnych, ale w końcu jest bliżej niż dalej... Tłumaczenie po redakcji i w korekcie, trafia już do składu. Dwa wydania okładkowe z obwolutą, cztery tomy w każdym i plakat w jednym z nich.
Jedna z okładek dla miłośników Spitfirów, druga dla miłośników Me 109. Okładki oczywiście na razie z wydania francuskiego. Lecimy!




ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3472 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 14:47:40 »
Cytuj
Bardziej krzyczącej okładki i tytułu nie mogliśmy sobie wymarzyć!
I to z opowiadaniami stworzonymi przez Jodorowskiego, twórcę najbardziej kojarzonego na polskim rynku z naszym wydawnictwem.
Żałujemy tylko, że mimo oczekiwania na przyjazd Mistrza, i nakład i my się tego podczas MFKiG nie doczekaliśmy.
A tak pięknie by wyglądały egzemplarze z autografem Jodorowskiego. Szkoda...



To chyba zbiór szortów, które są również publikowane w Relaxie. W tym kontekście dziwi mnie to, że Studio Lain nie mogło wydać zbioru szortów Cazy, z powodu właśnie obecności ich w Relaxie.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3473 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 14:59:44 »
Pytanie czy to licencja w tych samych wydawnictwach ? Mogło być tak że wydawnictwo x przychyliło się do płaczu relaxu i odmówiło Studio Lain, a wydawnictwo y nie uznaje argumentacji relaxu i zgadza się na wydanie przez Scream. Może być też tak że Scream kupił licencję sporo wcześniej, a może też relax nie zdążył zareagować i rzucać kłód pod nogi.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3474 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 15:06:00 »
W tym kontekście dziwi mnie to, że Studio Lain nie mogło wydać zbioru szortów Cazy, z powodu właśnie obecności ich w Relaxie.
Mogło wydać. Po prostu SL zrezygnowało przez zagrywki licencjodawcy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3475 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 15:10:39 »
Mogło wydać. Po prostu SL zrezygnowało przez zagrywki licencjodawcy.

Mam niestety niedobrą informację:

Niestety nie wydamy tego albumu Cazy.
Magazyn Relax uznał, że narusza to warunki ich licencji, okazuje się, że chcą wydawać te albumy w odcinkach (to dobra informacja bo będzie można te prace podziwiać u nas po polsku). Humanoid mimo umowy z nami przychylił się do głosu innego wydawcy z ktorym umowe podpisal jako pierwszy, proponując jednoczesnie nam wydanie albumu w 2023 roku :) Zrezygnowaliśmy z tego. Kto wie co bedzie w 2023.

Tyle wiesci z frontu.

Czyli nie mogło. Mogłoby dopiero w przyszłości, choć fakt, że niespecjalnie dalekiej.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Sierpień 2022, 15:13:16 wysłana przez ukaszm84 »

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3476 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 23:10:19 »
Screaming planet akurat cieniutkie.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3477 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 16:22:25 »
Anibal 5 również niespecjalnie lotne.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3478 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 17:41:45 »
Dla mnie Królewska Krew to był najgorszy jego komiks, po nim wyleczyłem się z Jodo i w ciemno dla nazwiska nic nie kupuję.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3479 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 19:54:36 »
oraz Juan Solo. Rysunki Liu w Królewskiej krwi miały kilka momentów.