Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807408 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Online Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3180 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 00:04:09 »
Cytuj
Skoro już o seriach... To w pierwszej połowie roku planujemy dwa kolejne tomy z serii Wielkie Bitwy Morskie. I naszym skromnym zdaniem, najlepsze z całej kolekcji: Jutlandia i Bismarck... Wrzucimy przy zapowiedziach miesięcznych kilka plansz to się przekonacie sami.😉



« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 00:05:55 wysłana przez Midar »

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3181 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 00:13:42 »
Z FB Scream'u:

Za dzień-dwa ta grafika okładki co wrzuciłeś zniknie, tak jak w Twoim poprzednim wpisie. Taka prośba/rada jak coś wrzucacie z FB czy innych mediów społecznościowych to ściagniejcie grafikę i wrzućcie na jakiś hosting. Ja np. używam postimg.cc i tam grafika nawet po roku-dwóch cały czas wisi. A dziadowski FB co parę dni miesza w odnośnikachh do zdjęć (pewnie po to właśnie,  żeby nie wrzucać w inne miejsca sieci).

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3182 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:10:55 »
Bruksela? wpis, jak to mówią "prosto z przysłowiowej dupy". czy oni w ogóle czytają to, co wydają?
Na FB zgłoszono uwagę na temat tytułu tego albumu: "Tyle, że Brüsel to nie Bruksela."

Oto odpowiedź wydawnictwa: "Brűssel vel Brusel z niderlandzkiego czy dolnoniemieckiego już tak. I oczywiście, że jak inne miasta chodzi o "inne" miasto niż dzisiejsza stolica Król. Belgii. Natomiast wybór jest świadomy i brak "s" symptomatyczny. Podobnie jak z Paris w serii pobocznej. Niektóre mają świadomie lekko zniekształcone, ale na tyle by nie było wątpliwości o jakie miasto chodzi nawet dla niekomiksowego czytelnika. Naturalnie postaramy się zachować grę słów a w zasadzie liter w tytule, oddać delikatną różnicę w wymowie i z pewnością będą w to zaangażowani sami twórcy tej powieści graf. Są oni bowiem zawsze tym procesem zainteresowani i jest to naprawdę dość rzadkie wśród autorów."
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:14:49 wysłana przez fikander »

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3183 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:46:58 »
Na FB zgłoszono uwagę na temat tytułu tego albumu: "Tyle, że Brüsel to nie Bruksela."

Oto odpowiedź wydawnictwa: "Brűssel vel Brusel z niderlandzkiego czy dolnoniemieckiego już tak. I oczywiście, że jak inne miasta chodzi o "inne" miasto niż dzisiejsza stolica Król. Belgii. Natomiast wybór jest świadomy i brak "s" symptomatyczny. Podobnie jak z Paris w serii pobocznej. Niektóre mają świadomie lekko zniekształcone, ale na tyle by nie było wątpliwości o jakie miasto chodzi nawet dla niekomiksowego czytelnika. Naturalnie postaramy się zachować grę słów a w zasadzie liter w tytule, oddać delikatną różnicę w wymowie i z pewnością będą w to zaangażowani sami twórcy tej powieści graf. Są oni bowiem zawsze tym procesem zainteresowani i jest to naprawdę dość rzadkie wśród autorów."
czyli że niby co? zmienią tytuł?... żeby się bardziej kojarzył ze "znienawidzoną" Brukselą? obłęd.
będzie Brusela, a może Brukselka?
niech się przyłożą do tłumaczenia treści, korekty i redakcji, bo to wciąż nie trybi do końca w Screamie, a tytuł chyba każdy w miarę rozgarnięty skojarzy, prawda?

Offline Simon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3184 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:05:13 »
@Leyek
Następnym razem udostępnię z Imgura.  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:08:39 wysłana przez Simon »
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3185 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:18:22 »
Kolejne zapowiedzi. Giacomo C. ma 15 albumów, będzie w wydaniu podwójnym
https://www.bedetheque.com/serie-112-BD-Giacomo-C.html

Cytuj
Jedno się kończy, drugie zaczyna. W tym roku planujemy wydać ostatni podwójny tom serii Dekalog o pasjonujących dziejach pewnego religijnego artefaktu. I rozpocząć nową serię, która dawno temu, podobnie jak Dekalog, Mroczne miasta czy Rozbitkowie czasu, miała już swój debiut w Polsce:  Giacomo C. Również w wydaniu podwójnym.
https://www.facebook.com/screamcomics/posts/2994760550837537





Przecież napisali, że w wydaniu podwójnym.
Tak jest, spojrzałem najpierw na komentarze i nie doczytałem opisu
Ale ten podział nie przekonuje. Patrząc na cykle wygląda to tak:
1 cykl - albumy 1,2
2 cykl - album 3
3 cykl - albumy 4,5,6,7,8
4 cykl - albumy 9,10
5 cykl - album 11
6 cykl - albumy 12,13
7 cykl - albumy 14,15

Jak pisał JanT na FB optymalne byłyby 4 tomy z albumami 1-3, 4-8, 9-11 i 12-15 zamiast 7 podwójnych
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:34:11 wysłana przez Konrad »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3186 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:18:55 »
Kolejne zapowiedzi. Giacomo C. ma 15 albumów, ciekawe w jaki sposób będą wydawać.

Przecież napisali, że w wydaniu podwójnym.

Offline keram2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3187 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:32:18 »

Wolałbym, aby zamiast zaczynać Giacomo, dokończyli Dampierre'a, którego porzucili po pierwszym (podwójnym) tomie.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3188 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:50:59 »
Pierwszy tom Dampierre był świetny, ale Giacomo również zapowiada się obiecująco z bardzo wysokimi notami na bedetheque.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3189 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:56:55 »
Z Dufauxa wolałbym Jessice Blandy. Tutaj raczej sobie daruje, to jedna z niewielu serii od Motopol - Twój Komiks, która mi nie podeszła.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3190 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:59:27 »
No to za dekadę wydadzą całość, bo teraz chyba jest niekorzystny czas dla takich serii. Zaraz się okaże, że ludzie mają syndrom niepokoju porzucenia, więc nie wyczyszczą magazynów po premierze i... Będzie jak będzie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3191 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 19:05:32 »
Jak kogoś interesuje: drugi tom kolekcjonerski Terminatora w następnym tygodniu.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3192 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 19:17:05 »
No to za dekadę wydadzą całość

Ja właśnie się zastanawiam jak oni chcą funkcjonować przy tej inflacji? Zapowiedzieli mnóstwo nowych, często długich serii a już teraz ich komiksy były bardzo drogie, jak wlecą jakieś kolejne podwyżki to czarno to widzę. W dodatku nie zapowiedzieli żadnych amerykańskich komiksów w stylu AVP, Terminator czy TR a widząc różne listy sprzedażowe odnosiłem wrażenie, że mocno poprawiały im płynność finansową, bo często były w topkach na gildii czy CK jak kiedyś podawali.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3193 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 20:24:29 »
Wolałbym, aby zamiast zaczynać Giacomo, dokończyli Dampierre'a, którego porzucili po pierwszym (podwójnym) tomie.


Coś mi się kojarzy że pisali na FB że chętnie by kontynuowali Dampierre'a ale problemy z materiałem źródłowym czy coś w tym stylu. Napisali też żę trzymają rękę na pulsie więc może jakiś promyczek nadziei istnieje.

Dla mnie wiekszym problemem jest ta ich maniera wydawania podwójnych albumów taka Borgia (oprócz tych problemów licencyjnych) to i owszem rozumiem że się sprzeda bo to raczej hit sprzedażowy. Ale inne rzeczy typu Dekalog to jestem pewny, że nie jeden się zastanawiał czy to dociągną do końca a dali by 2x5 albumów i dawno by nie było pewnie nawet w magazynach. Tak samo teraz z Giacomo może wydadzą do końca, a może nie na dwoje babka wróżyła.

Offline Randal63

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3194 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 03:00:43 »
Czy ktoś już otrzymał "Terminator tom 1 - limitowane wyd. kolekcjonerskie" ? Zamówiłem w zeszłym tygodniu z przesyłką w Gildii. Komiks jest w tej chwili na stronie Gildii niedostępny. A  moje zamówienie jest cały czas niezrealizowane (zamówienie potwierdzone). Czy ta pozycja ukazała się w realu ? Proszę o info jak ktoś dysponuje.   :(