Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808512 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2280 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 17:07:56 »
Kolejna zapowiedź na czerwiec:
Cytuj
Również w czerwcu ukaże się...
kolejny tom Dekalogu. 🙂
Wydanie (Tom 4) będzie zawierał 7 i 8 tom oryginalnego wydania.


Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2281 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 17:52:21 »
Wrócę jeszcze na chwilę do Tomb Raidera, bo jestem tuż po lekturze (o dziwo łyknąłem za jednym posiedzeniem, oprócz monumentalnego rozmiaru to tam nie ma za dużo miejsca na smakowanie i refleksję). Wydanie wygląda świetnie, papier jest bardzo dobry, cieszę się z tego offsetu, a jeszcze bardziej z decyzji, żeby nie zmieniać papieru w środku serii. Poziom edytorski bardzo dobry, nie znalazłem literówek, kiksów, może trochę wkurzało mnie tylko dzielenie wyrazów i przenoszenie ich do kolejnego wersu czasem w dziwnych miejscach. Tłumaczenie jest OK, namierzyłem może ze dwa kiksy, ale generalnie o niebo lepiej niż inne "limitowane, ekskluzywne" wydania.

Słabo czytałeś. W samym opisie komiksu zamieszczonym w sklepie gildii jest co najmniej siedem błędów, w tym merytoryczny. Nie mówiąc już, że poprawność zdań wyplutych prosto z google translatora woła o pomstę do nieba. Odwalenie takiej fuszerki przy tekście niejako mającym zachęcić do sięgnięcia po komiks wzbudza wątpliwości o jakość redakcji tego tytułu, a nawet czy w ogóle takowa istniała.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2282 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 18:10:04 »
Słabo czytałeś. W samym opisie komiksu zamieszczonym w sklepie gildii jest co najmniej siedem błędów, w tym merytoryczny. Nie mówiąc już, że poprawność zdań wyplutych prosto z google translatora woła o pomstę do nieba. Odwalenie takiej fuszerki przy tekście niejako mającym zachęcić do sięgnięcia po komiks wzbudza wątpliwości o jakość redakcji tego tytułu, a nawet czy w ogóle takowa istniała.

You got me, opisu okładkowego akurat nie czytałem - rzadko to robię. Odnosiłem się do zawartości między okładkami ;) Aż sprawdzę, czy na komiksie jest 1:1 to samo co na Gildii.

Offline nayroth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2283 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 21:33:31 »
Czy tutyły pozostałych zeszytów tak samo estetycznie wykonane jak ten tutaj?


Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2284 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 21:59:29 »
Retro zobowiązuje.  ;)

Offline stankot

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2285 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 23:12:00 »
Kolejna zapowiedź na czerwiec:


Dajcie już spokój z Tomb Raider, jak tu taka zapowiedź na czerwiec. W końcu kolejny tom serii Dekalog.Pewnie na ostatni tom przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale już bliżej do końca niż dalej :)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2286 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 05:10:32 »


"jak się wydaje 500 stron w limitowanym nakładzie na specjalnie dobranym papierze po rocznej robocie tłumaczy, redaktorów, grafików i drukarzy to komiks nie będzie kosztował taniej niż w USA..."

To się ci graficy napracowali, że ojacie. Pozostaje tylko skomentować nieśmiertelnym: Panie, a kto to panu tak spierdolił?
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Maj 2021, 05:16:19 wysłana przez Death »

Offline Mruk

Tomb Raider
« Odpowiedź #2287 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 19:05:09 »
Reasumując: ja jestem zadowolony i nie mam powodów do narzekań. Spodziewałem się co prawda kredy, a dostałem fajny offset, do którego kolory zostały odpowiednio stonowane, ale ponieważ offset bardzo lubię, to nie czuję się zawiedziony. Za tę cenę przy rabacie - jak najbardziej. Co do następnych... cóż, to dobre pytanie, ale ja skłaniam się ku kupnie.

A czy w tomie są umieszczone tylne okładki poszczególnych zeszytów?

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2288 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 12:39:49 »
Na stronie laracroft.pl poinformowano, że TR tom 2 i 3 zaliczają obsuwę. Tom 4 za to ponoć coraz bardziej prawdopodobny, bo tom 1 sprzedaje się znakomicie.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2289 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 12:42:45 »
Czyli Scream musi podziękować m.in. temu forum za reklamę. Nieważne czy dobrze czy źle mówią byle nie robili błędu w tytule  ;D

Szkoda tylko, że znów trzeba się dowiadywać pokątnie o zmianach i to na ostatnią chwilę,  jakby nie było wiadomo wcześniej, że kolejny tom zaliczy obsuwę. Duży minus Screamie!
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Maj 2021, 12:50:17 wysłana przez kv »

Offline burberry

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2290 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 13:16:46 »
Może papier zmieniają:)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2291 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 14:26:09 »
Jednak kupiłem Tomb Raidera, właśnie przyszedł. Pierwsze wrażenie całkiem niezłe, spora księga prezentuje się naprawdę fajnie. Jednak kartkując widać od razu, że coś jest nie tak, kolory nie prezentują się rewelacyjnie, są jakby "wyprane". Tragedii może nie ma, ale kłuje to w oczy. A jak przyłożyłem wydanie Tm-Semica, to już widać porażkę totalną... Wydawnictwo Scream dało powiększony format by uwypuklić urok, jakby nie było, całkiem ładnych rysunków i spierniczyli to na całej linii złym doborem papieru... Dla mnie jest to fuszerka, a pierniczenie wydawcy, że to wydanie ekskluzywne i dla profesjonalistów to jakieś banialuki. Po co idą tak w zaparte, że to nie wiadomo jakie cudo, gdy efekt jest po prostu słaby, żeby nie powiedzieć wręcz tragiczny... Było tutaj parę porównań, postaram się też popstrykać trochę fotek porównujących jakość wydania Scream z Tm-Semic / Fun media i wrzucę do wątku.

Co do zasady masz rację, ale co mają zrobić? Przyznać się, że spieprzyli? Znasz takich przedsiębiorców, którzy po wypuszczeniu towaru i słowach krytyki, przyznają się do błędu? Ja nie znam

Nie wspominając już o tym, że przyznanie się do błędu skutkowałoby roszczeniami finansowymi części klientów.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2292 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 15:00:24 »
Przy Amazonach sie przyznali do bledu.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2293 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 17:20:59 »
Dokładnie, za Amazonki duży plus. Posiadając TR uważam, że nie spieprzyli. Ten papier jest ok i cieszę się, że nie będą zmieniać. Oczywiście szanuję zdanie innych, ale mnie ten papier bardzo się podoba i uważam, że lekko stonowane kolory wyglądają nawet lepiej.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2294 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 19:01:26 »
Hmm, ale błąd a błędna decyzja to 2 różne sprawy...

Błąd nie budzi wątpliwości, błędna decyzja ma jakieś podłoże, którego można bronić. Błędu nie da się obronić.
A że zachowali się jak zachowali to nie plus tylko wymóg.