Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808507 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klima

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2070 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 10:25:53 »
1 tom Tomb Raidera już u mnie więc pozwolę sobie na kilka słów. To mój pierwszy komiks od tego wydawcy i nie wiem czy to w ich komiksach norma ale po rozpakowaniu momentalnie człowieka uderza dośc intynsywny zapach na szczęście nie tak tragiczny jak było w przypadku pierwszych tomów z WKKDC. Polskie wydanie otrzymaliśmy na bodajże kredowym papierze ( nie jestem znawcą w tym temacie) co powoduje że nasze wydanie jest o kilka milimetrów zauważalnie grubsze w porównaniu do wydania amerykańskiego które używa papieru w stylu tego znanego z komiksów Egmontu czy Muchy. I z tym też papierem wiąże się moim zdaniem największa wada gdyż kolory ewidentnie widać są bardziej wyblakłe no i sam ciężąr komiksu jest bardziej odczuwalny.  Niestety nie mam jak zrobići wrzucić zdjęć porównawczych ale jak dla mnie to pierwszy i ostatni tom Archiw zakupiony po polsku i pozostaje mi zostać przy wydaniu angielskim.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2071 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 10:34:23 »
1 tom Tomb Raidera już u mnie więc pozwolę sobie na kilka słów. To mój pierwszy komiks od tego wydawcy i nie wiem czy to w ich komiksach norma ale po rozpakowaniu momentalnie człowieka uderza dośc intynsywny zapach na szczęście nie tak tragiczny jak było w przypadku pierwszych tomów z WKKDC. Polskie wydanie otrzymaliśmy na bodajże kredowym papierze ( nie jestem znawcą w tym temacie) co powoduje że nasze wydanie jest o kilka milimetrów zauważalnie grubsze w porównaniu do wydania amerykańskiego które używa papieru w stylu tego znanego z komiksów Egmontu czy Muchy. I z tym też papierem wiąże się moim zdaniem największa wada gdyż kolory ewidentnie widać są bardziej wyblakłe no i sam ciężąr komiksu jest bardziej odczuwalny.  Niestety nie mam jak zrobići wrzucić zdjęć porównawczych ale jak dla mnie to pierwszy i ostatni tom Archiw zakupiony po polsku i pozostaje mi zostać przy wydaniu angielskim.

Hmm... jak dla mnie to papier jest offsetowy, ale znawcą nie jestem. To ten sam papier, co przy rocznicowych Alienach i Predatorach. I właśnie przez to komiks jest zadziwiająco lekki jak na taką kobyłę. I to chyba z powodu papieru kolory wydają się wyblakłe, bo nie "świecą" jak przy kredzie - ale wyblakłymi bym ich nie nazwał. Nie analizowałem jeszcze za głęboko każdej kreski i każdego cienia, więc pewnie ktoś bardziej obeznany wyłapie jakieś wtopy, ale na szybko niczego złego nie uświadczyłem. Wygląda dużo lepiej niż za czasów TM, ale to akurat nie sztuka ;)

Samo wydanie moim zdaniem prezentuje się bardzo ładnie i stylowo - lakierowana okładka, czarny grzbiet z białym napisem i buźką Lary. Wewnątrz zeszyty standardowo porozdzielane okładkami (czego mi brakowało w przypadku albumów zbiorczego Bouncera) i dodatkowo ich galeria z tyłu, plus jakiś bonusowy komiks. Duży format robi wrażenie, bo mi akurat te rysunki zawsze bardzo się podobały (przynajmniej w pierwszych zeszytach), więc fajnie jest je oglądać w takiej postaci. Na razie przejrzałem pobieżnie, więc nie wiem, czy edytorsko też jest dobrze, ale czcionka na pewno dużo lepsza niż za czasów TM-Semic ;) 

Z rabatem 25% wychodzi 149 zł i moim zdaniem to dobra cena za to wydanie. Natomiast za kolejne ceny już wydają się być za wysokie... ale pewnie i tak się skuszę na komplet.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Maj 2021, 10:38:46 wysłana przez Jaxx »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2072 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 11:02:07 »
Hmm... jak dla mnie to papier jest offsetowy, ale znawcą nie jestem. To ten sam papier, co przy rocznicowych Alienach i Predatorach. (...)
Ten sam papier czyli też taki gruby i sztywny jak był w czarnym ALIENS?  :o

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2073 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 11:07:49 »
Ten sam papier czyli też taki gruby i sztywny jak był w czarnym ALIENS?  :o

Nie, aż tak to nie - ten był chyba tylko w tych czarnych Aliensach :) Później już używali innego papieru i tu jest właśnie taki, jaki był w Aliens 1-5 czy Predator 1-4 (rocznicowe Screamu, może źle się wyżej wyraziłem). Na pewno nie jest to kreda, jak u tych Tomb Raiderów z Dark Horse.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Maj 2021, 11:10:38 wysłana przez Jaxx »

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2074 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 11:40:28 »
Ten komiks spokojnie można było drukować na niezbyt grubej kredzie. Offset nie pasuje mi do tych kolorów.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2075 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 12:43:42 »
Nadal się waham nad Tomb Raiderem, ktoś z osób które już zakupiły może się wypowiedzieć nad jakością tłumaczenia? Standardowa dla Screama fuszerka i brak korekty, czy jednak się postarali?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2076 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 13:00:41 »
Może ktoś wrzucić zdjęcie tego komiksu wraz ze zwykłym Tomb Raiderem, aby zobaczyć różnicę formatów?

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2077 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 13:19:49 »
Poprosze o dofinansowanie (przyjme nawet 100%) zakupu TR by Scream, bym mogl zrobic zdjecia porownawcze z wydaniami z TM-Semic ;)

A prawda taka, ze fajnie byloby zobaczyc jak prezentuja sie grafiki na tym offsecie.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2078 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 13:23:18 »
Poprosze o dofinansowanie (przyjme nawet 100%) zakupu TR by Scream, bym mogl zrobic zdjecia porownawcze z wydaniami z TM-Semic ;)

A prawda taka, ze fajnie byloby zobaczyc jak prezentuja sie grafiki na tym offsecie.

Mam w domu te TM-Semiki, jak wieczorem znajdę czas, to postaram się coś wrzucić ;)

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2079 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 14:57:53 »
No nie gadajcie że wydali ten komiks na offsecie? Jak w 90% przypadków jestem za takim papierem tak w przypadku tego komiksu powinna być kreda bo są to zeszyty z początku stosowania komputerowej separacji kolorów i te komiksy na offsecie wyglądają po prostu źle. Serio ktoś tam w Scream upadł na głowę. I jeszcze ta cena z kosmosu.

Offline Rotting Hood

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2080 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 16:39:46 »
Kupiłam i już mam z Gildii, ale mam też niesmak, że wydawnictwo nie pokazało żadnej fotki, żadnej informacji na fb o przesunięciu tomu 2, kompletna olewka produktu, który wydali. Może bali się otwartej krytyki. Ładnie grzbietowo będzie się prezentował z tomem 2 i 3 ale rozważam teraz zakup, który brałam za pewniak przez ten papier i cenę.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2081 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 17:40:53 »
Zgodnie z obietnicą trochę fotek porównawczych. Nie wyszły idealnie, ale może kogoś przekonają do zakupu (po kliknięciu powinny wyświetlić się w normalnym rozmiarze):

Widok ogólny:





Grzbiet:



Porównanie wielkości:







Kilka zdjęć ze środka. Moim zdaniem kolory wyszły bardzo fajnie, dopasowane do offsetu tak, że wyglądają naturalnie. Mi się podoba, chociaż pewnie na kredzie byłoby lepiej. Standardowo - na żywo wygląda lepiej :D

















I kilka zdjęć porównawczych z TM-Semic:























I na koniec, widok ogólny jak się prezentuje z innymi tomiszczami Screamów :)



Reasumując: ja jestem zadowolony i nie mam powodów do narzekań. Spodziewałem się co prawda kredy, a dostałem fajny offset, do którego kolory zostały odpowiednio stonowane, ale ponieważ offset bardzo lubię, to nie czuję się zawiedziony. Za tę cenę przy rabacie - jak najbardziej. Co do następnych... cóż, to dobre pytanie, ale ja skłaniam się ku kupnie. 
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Maj 2021, 17:42:32 wysłana przez Jaxx »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2082 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 18:36:52 »
Ten offset sprawia, że znowu zaczynam się zastanawiać nad kupnem, a miałem odpuścić.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2083 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 18:44:35 »
Kurde i musze teraz zamowic 2 i 3 poki rabat jest bo potem roznie moze byc :)

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2084 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 18:57:34 »
1 tom Archiwów pojawił się w wielu sklepach, np. w Tantis 33% rabatu - 133,39 zł, więc taniej niż na Gildii prawie o 17zł. Z kolejnymi też pewnie tak będzie
https://tantis.pl/tomb-raider-archiwa-t-1-p3016884?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=ksiazki_komiksy