Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808329 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1875 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 07:52:06 »
W styczniu pisali, że Nestor Burma 2 i Dekalog 7-8 w pierwszym kwartale 2021.

Dziękuję, zatem pędzę do Smyka ;)

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1876 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 22:44:47 »
No to chyba już raczej nie zdążą w I kwartale tego roku....

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1877 dnia: So, 27 Marzec 2021, 14:57:19 »
Lada dzień wyjdą 2 nowe komiksy od Screamu:

Serce Amazonek - 160 stron - 130zł (jak dla mnie to przesadzili z tą ceną)
https://bonito.pl/k-170566766-serce-amazonek
https://www.bedetheque.com/serie-59296-BD-Le-Coeur-des-Amazones.html



Mroczne miasta. Wieża - 112 stron - 90zł
https://bonito.pl/k-188426054-mroczne-miasta-wieza
https://www.bedetheque.com/BD-Cites-obscures-Tome-3-La-Tour-1871.html


Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1878 dnia: So, 27 Marzec 2021, 15:46:21 »
Ekstra wiadomość! Wieża obowiązkowo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1879 dnia: So, 27 Marzec 2021, 19:01:19 »
Rozważałem Amazonki czy nie trafi ta pozycja na moją listę zakupową, ale.....
Toż to musi być jakieś superdzieło.... 110 pln???

Czekam na superpromkę na to (-50% minimum  :o ). Inaczej... nie.

PS. A szkoda, wygląda zachęcająco...
« Ostatnia zmiana: So, 27 Marzec 2021, 19:05:23 wysłana przez kv »

Offline Klima

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1880 dnia: So, 27 Marzec 2021, 19:20:20 »
Zaczynam poważnie obawiać się o cenę Tomb Raidera...

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1881 dnia: So, 27 Marzec 2021, 19:59:39 »
Rozważałem Amazonki czy nie trafi ta pozycja na moją listę zakupową, ale.....

Ja się na ten tytuł wręcz napaliłem, ale przy tej cenie najpierw chcę przeczytać czy komiks korektę na oczy widział.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1882 dnia: So, 27 Marzec 2021, 20:58:50 »
Serce Amazonek tłumaczył Wojciech Birek, więc nie powinno być źle.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1883 dnia: So, 27 Marzec 2021, 21:40:08 »
  Serca biorę bankowo rysunki świetne, nagie dziewczyny i "realia" historyczne. Trzy rzeczy które lubię w jednym miejscu, aczkolwiek cena dosyć wygórowana, mam nadzieję że format chociaż spory. Może w końcu spróbuję też tych miast zachwalanych, tam kolejność tomów jest bez znaczenia zdaje się?

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1884 dnia: So, 27 Marzec 2021, 22:41:31 »
  Może w końcu spróbuję też tych miast zachwalanych, tam kolejność tomów jest bez znaczenia zdaje się?
kolejność nigdy nie jest bez znaczenia.
aczkolwiek czytając Wieżę, zapoznasz się ze światem MM o wiele wcześniejszym niż ten W Gorączce Urbikandyjskiej, czy Murach Samaris. nie wiem, czy ma to dla Ciebie jakieś znaczenie?
  Serca biorę bankowo rysunki świetne, nagie dziewczyny i "realia" historyczne. Trzy rzeczy które lubię w jednym miejscu, aczkolwiek cena dosyć wygórowana, mam nadzieję że format chociaż spory.
...choć tak naprawdę, to nie jestem pewien, czy Mroczne Ci podejdą: "realia historyczne" nie z naszego świata, nagich kobiet też zbyt wiele się nie pojawia, pozostają jedynie świetne rysunki.
a tak na poważnie, to polecam również wydaną wcześniej przez Screamów: Gorączkę urbikandyjską. no chyba że ktoś nie trawi czarno-białych komiksów, wtedy musi poczekać na polską edycję kolorowej wersji (w zeszłym roku miała się pojawić na rynku francuskim). ale jeśli ten ktoś rzeczywiście nie lubi czerni/bieli, to chyba Wieża mu też nie podejdzie? [moim skromnym zdaniem Wieży raczej nigdy do końca nie pokolorują, bo to wypaczyłoby trochę tę opowieść]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1885 dnia: So, 27 Marzec 2021, 23:13:23 »
 Nie, nie dziewczyny i historia to to co lubię i zdaje się jest zawarte w Sercach Amazonek a nie to czego oczekuję od Mrocznych Miast. Po prostu z ciekawości chyba kupię jeden album, tyle osób zachwala, nie ma dla mnie znaczenia czy kolor czy czarno-biały.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1886 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 08:53:32 »
Zaczynam poważnie obawiać się o cenę Tomb Raidera...
Wydaje mi się, że w przypadku Tomb Raidera i ichnie 400-500 stron dużo łatwiej będzie przełknąć za ok. 130-150 pln (przypuszczam, że z taką ceną będzie można już to dostać w ramach jakiejś promki).
Tomb Raider to nie moje klimaty, ale chciałem akurat temu wydaniu dać szansę i mieć to na półce. No ale jak rzeczywiście trzasną ceną okładkową na poziomie 200 pln (chociaż tam mają być starocie z lat 90tych, więc może nie będą szaleć) to jednak spadnie na dalsze miejsca listy "rozważam"... a może nawet z listy... :(

PS. No i jeszcze jako konsekwencja takiego działania może być zwiększenie ryzyka wydania tylko 2 pierwszych tomów bo pozostałe o ile się nie mylę były zależne od wyników sprzedaży pierwszych. Jeśli cena odstraszy takich "nie fanów" TR jak ja no to nie wróżę dobrze temu przedsięwzięciu... ale mam nadzieję, że jestem w błędzie  :o
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Marzec 2021, 09:13:49 wysłana przez kv »

Offline JanJ

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1887 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 23:02:57 »
Dziś przeczytałem, a właściwie obejrzałem komiks Tygrys Love. Wchodzi szybko - 74 strony bez tekstu w 5 min ;), same obrazki. Historia nie jest jakoś bardzo porywająca, ale same kadry całkiem fajne. Przyjemnie się to ogląda. Natomiast jedyny minus to zakończenie, poniżej zdradzam jakie, więc jak ktoś nie czytał, a będzie chciał kupić, to niech nie klika.
Spoiler: PokażUkryj
Generalnie "biedny" tygrys przez cały komiks stara się upolować coś do jedzenia i nie idzie mu złapać tapira czy nawet myszy. Dostaje też parę kuksańców od krokodyla, lampartów i słonia. W ostatniej scenie wygłodniały i obolały rzuca się i pożera lokalnego myśliwego. Nie żebym był za myśliwymi, ale kurcze jakoś ta scena nie pasowała mi do całości. Po drodze tygrys zabił jednego z dwóch lampartów to mógł go chociaż zjeść, ale "z dobroci serca" pozostawił przy życiu też tego drugiego, którego mógł sieknąć. Nie lubię takiej antropomorfizacji zwierząt w komiksie, który wydaje się wiernie ukazywać świat zwierzat.

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1888 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 06:36:45 »
Ostatnia scena to żart, cierpki, ale dla mnie zabawny.

Aha, i śmiało: przeczytałeś ten komiks. Komiks bez tekstu też się czyta tj. deszyfruje kod, za pomocą którego autor przekazuje treść.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 06:42:51 wysłana przez brvk »

Offline Konrad