Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808323 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1725 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:35:04 »
Typowa fantastyka dla lat 60-tych, gdzie nie liczy się logika opowieści a pchanie bohaterów w kolejne lokacje by pokazać obcą florę i faunę :)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1726 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:37:38 »
Bardzo szkoda, że jednak nie od innego wydawcy :(
Dlaczego? Tutaj będzie format Blacksada.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1727 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:38:43 »
Rozbitkowie czasu :)

Czytałem ze 3-4 lata temu ten wydany u nas kiedyś tom. Trochę ramotka, jak na porządne SF to za dużo głupot. Lepsze niż pierwszy tom Storma, ale gorsze niż Valerian, a do takich rzeczy jak Wieczna Wojna czy Halo Jones Moore'a zupełnie nie ma startu.
Poczekam na recenzję drugiego tomu i może w jakiejś promce mimo wszystko wezmę komplet (bo jedynki już nie mam).

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1728 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:40:16 »
O czym jest ten komiks?

Opinia trochę już wiekowa, ale zawsze można rzucić na nią okiem - https://paradoks.net.pl/read/15493-rozbitkowie-czasu-recenzja

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1729 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 19:03:44 »
Czytałem tylko ten czerwony z Nowej Fantastyki. Z pewnością nie był to poziom Rorka, Yansa, Valeriana, Pelissy czy Wiecznej wojny.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1730 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 19:20:43 »
Przecież to jest ten słynny komiks o tym jak Polch uczył się rysować Funky Kovala i kosmos. Bierę.

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1731 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 19:46:04 »
Jeżeli ktoś lubił Barbarellę to Rozbitkowie też powinni mu się spodobać. Jeszcze nie widziałem scenariusza Foresta który byłby całkiem do niczego. Nawet z byle czego potrafi zrobić niezłą, emocjonalną historię. Są tu oczywiście wygibasy jak to u Foresta ale da się czytać. Prawdziwe kłopoty zaczynają się kiedy za scenariusz wziął się Gillon, te albumy były zwyczajnie nudne.  Grafika jest trochę zimna i sztywna ale perfekcyjna, jak to u Gillona. Kto lubi klasykę SF czy frankofońską generalnie powinien sobie sprawić ten komiks.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1732 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 20:58:59 »
Ramotka nie ramotka, dla samych rysunków warto. Klasyka. Mam francuski komplet, i to wydanie na pewno sobie sprawię.

Scream trochę odrabia straty u mnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:00:30 wysłana przez Bender »

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1733 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:12:15 »
Mnie ten integral od Egmontu fabularnie męczył, ale graficznie to rzeczywiście bomba. Czekałem na pełną edycję i w końcu (oby!) się doczekałem.

Jeszcze to niech w końcu Scream wyda:

https://www.bedetheque.com/serie-1045-BD-Survivante.html


Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1735 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:58:40 »
No i musieli wrzucić wielki format. Umarliby, gdyby dali w normalnym...

Fantastycznie też, że od razu zakładają, że mogą urwać. Niby jest to w jakiś sposób zrozumiałe, ale jakoś tak od razu odechciewa się kupować, skoro jest ryzyko, że zostaniemy z połową serii.

Nie porzucam zamiaru kupna obu tomów, ale trochę mi się popsuł humor.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 22:01:04 wysłana przez Jaxx »

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1736 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 22:11:53 »
No i musieli wrzucić wielki format. Umarliby, gdyby dali w normalnym...

No jak cena wyniesie przewidywane na tej stronie ok. 200 zł/tom to nie wróżę sukcesu. To nie Alien czy Predator, marki które mają wiernych fanów, których można golić wydając "kolekcjonerskie" wydania (żeby nie było sam też dałem się golić, choć z tych jubileuszowych Alienów z zeszłego roku na razie tylko pierwszy tom wziąłem).

Swoją drogą z tych ostatnich Alienów i Predatorów, które tomy mają najlepsze historie? Można któryś bez bólu odpuścić?

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1737 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 22:17:56 »
Swoją drogą z tych ostatnich Alienów i Predatorów, które tomy mają najlepsze historie? Można któryś bez bólu odpuścić?
Co do Alienów to mam tak, że połowa tomi mi się podoba i połowa to takie: meh... Z Predatorem na razie przeczytałem #1 i połowę #2 i jak na razie są to dobre historie.
Ale wiadomo - każdemu może podobać się coś innego.
Dla mnie ogólnie Predator > Aliens.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 22:19:55 wysłana przez vision2001 »

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1738 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 23:03:00 »
No jak cena wyniesie przewidywane na tej stronie ok. 200 zł/tom to nie wróżę sukcesu. To nie Alien czy Predator, marki które mają wiernych fanów, których można golić wydając "kolekcjonerskie" wydania

Zgadza się. To nie jest lokomotywa takiego kalibru. To komiks mający małą bazę fanów - wiernych, ale jednak będących w mniejszości, do tego nie popychany taką TM-Semikową nostalgią jak chociażby AvP, bo zeszyty ukazywały się już u schyłku wydawnictwa. Tym bardziej, że - jak już tu wspominano - nie jest to wybitny komiks, a raczej przyjemne, popcornowe czytadło z fajnymi rysunkami. Jeżeli uzależniają wydanie 3 i 4 od wyników sprzedażowych 1 i 2, to możemy praktycznie założyć, że ich nie będzie, tym bardziej przy cenie w okolicy 200 (czyli realnie jakieś 150). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie taka informacja to trochę okazywanie braku szacunku wobec tych, którzy jednak kupią pierwsze tomy, bo to oni oberwą najbardziej - taki strzał z piąchy w twarz, wykosztowaliście się, fajnie, ale dalej figa. Wydaje mi się, że jednak powinni podchodzić do tematu inaczej i tak skalkulować wydanie, by zdołali puścić całość. W końcu to tylko 4 tomy. Tasiemiec Invincible to 12 tomów, a Egmont wydaje mimo narzekania na sprzedaż. Oczywiście finansowo nie ma co porównywać tych wydawców, ale chodzi mi tu o model podejścia do czytelnika.

No, ale może to tylko czarnowidztwo i w rzeczywistości nie będzie tak źle. Ja kupię na pewno te dwa pierwsze tomy... ale ja jestem właśnie z tego grona fanów Lary ;) I tak - grałem w Tomba wielokrotnie w Sylwestra :D

(żeby nie było sam też dałem się golić, choć z tych jubileuszowych Alienów z zeszłego roku na razie tylko pierwszy tom wziąłem).

A widzisz, to ja się dałem ogolić po całości, bo mam komplet Alienów i Predków :) Brakuje mi tylko tych dwóch najnowszych, ale zamierzam to zmienić w niedalekiej przyszłości. Co do jakości historii, to nie mogę się jeszcze wypowiedzieć - wszystko czeka na swoją kolej.
   

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1739 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 08:16:19 »
Ja bym nie przeceniał możliwości Tomb Raidera. @Jaxx twierdzenie, że ten komiks mam małą bazę fanów jest jednak błędne. Jak dla mnie patrzysz tylko pod kątem komiksiarza, a ten komiks ma trafić także do tego grona fanów gry, dla których ma być gadżetem. To jest podobna sytuacja jak w przypadku komiksów z świata AVP, też finalnie komiks trafił do szerszego grona niż sami komiksiarze. Wydania 200 zł na komiks kiedy figurki czy inne kolekcjonerskie rzeczy z gier potrafią kosztować więcej, myślę że nie jest dla takich osób problemem. Bo jakby tak było, to by takich rzeczy nie produkowano. Finalnie te komiksy z Top Cow i tak są lepsze jakościowo pod kątem scenariusza niż to co obecnie wydaje Dark Horse.

W ogóle nie powinni wspominać, że uzależniają ciąg dalszy od sprzedaży, bo to zniechęca do zakupu. Trochę to taki strzał we własną stopę. Ale nie będą pierwszym wydawcą który by nie wydał kompletnej serii. Weźmy taki Egmont. Detective Comics z Nowego DC - przerwane, Flash z Nowego DC - przerwane, Wonder Woman z Nowego DC oraz DC Odrodzenie - przerwane, Harley Quinn z DC Odrodzenia - przerwane, Batman/Superman - przerwane, 30 dni nocy (wydania zbiorcze) - przerwane. itd. Dlaczego przytaczam konkretnie te komiksy? Mamy wydane niekompletne serie, ale z zamkniętymi wątkami. W przypadku tego Tomb Raidera byłaby identyczna sytuacja. Choć przynajmniej stawiają też jasno sytuację, nie tak jak Mucha, która w przypadku The Wicked + The Divine mówi "zastanawiamy się", ale zapowiedzi na ten rok kolejnych tomów nie ma, czy SEXu gdzie wiele razy słyszałem, że "byśmy to wydali, ale Image nie chce się zgodzić na to jak chcemy to zrobić". Obie serię teoretycznie nie zostały zawieszone, ale nie wychodzą.
Osobiście liczyłem, że jak już biorą się za Tomb Raider Archives to pociągną jeszcze i wydadzą Tomb Raider Library Edition zwierającą serię z 2014 roku.

Nie rozumiem narzekania na format. Wydają to jak zostało wydane w oryginale. Jakoś nie pamiętam, aby ludzie tak narzekali, że NSC wydał w takim samym fomracie Tokyo Ghost. Egmont wznawia w większym formacie Szninkla, Skargę Utraconych Ziem i nawet Yansa i jest zero narzekań na te wydania. Tutaj wydają jak oryginały i jest wieszanie psów. Egmont zmniejszył oryginalne wydania Hellboya i Omnibusa Animal Mana i też prawie zero marudzenia. Czy te komiksy zasługują na tak duży format to już inna sprawa, a jednak taki format dostały w tych konkretnych wydaniach, które zapowiedział Scream Comics.

Ja bym martwił się całkowicie innymi rzeczami. Mam na myśli stronę redakcyjną z korektą i tłumaczeniem. W Alienach i Predatorach się udało, ale dlatego że wzięli do tego ludzi znających temat i znający się na swojej pracy. Ja się obawiam, żeby komiks z AVP nie były takim pojedynczym zrywem jakości. 

« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Styczeń 2021, 08:30:06 wysłana przez michał81 »