Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808500 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1695 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 22:07:49 »
Oby TR miało normalny format, nie trzeba ani tego powiększać ani kolorować sreberkami złotka i itp. Mi wystarczy zwykły format ala Animal Man i będzie fajnie na półce koło Daredevila się prezetowal🤓

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1696 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 22:37:46 »
Ale oni to chyba już zapowiedzieli. Dawno temu, ale jednak...

Tak. Dlatego cały czas na to czekam. W zeszłym roku coś wspominali, że prace trwają. Pewnie przez szalony rok Aliensowo-Predatorowy wszystko się poprzesuwało, ale może w końcu wyjdzie. Choć obawiam się, czy to aby odpowiedni wydawca do takiego tytułu. Prędzej NSC, czy Timof...

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1697 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 10:23:08 »
Fajny jest tak naprawdę ten zapowiadany „Tomb Raider”?
Kiedy wydawał go Semic byłem akurat na etapie pt. „już wyrosłem z komiksów”.  :P
To bardziej coś a’la Indiana Jones, czy jakieś super-duper hero?

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1698 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 10:44:59 »
Blizej Indiany Jonesa. Szczegolow nie pamietam, ze bardzo, bo ostatni raz czytalem to dosyc dawno, ale klimatow peleryniarzy raczej tam nie pamietam. Raczej poszukiwanie zaginionych artefaktow, zaginionych miast i w tle przewijajacy sie watek romansowy Lary z innym poszukiwaczem skarbow. Ja, w kazdym badz razie, czekam z niecierpliwoscia na Tomb Ridera. I mam nadzieje, ze bedzie w standardowym formacie, ale nawet jesli nie bedzie, to i tak kupie.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1699 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:22:41 »
Rysunkowo napewno fajny to Andy Park, czyli gosc ktory od kilku lat tworzy concept arty do MCU.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1700 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:29:33 »
Oby TR miało normalny format, nie trzeba ani tego powiększać ani kolorować sreberkami złotka i itp. Mi wystarczy zwykły format ala Animal Man i będzie fajnie na półce koło Daredevila się prezetowal🤓
Prędzej Bazyliszek pochwali Egmont, niż SC zrezygnuje Z powiększonego formatu. Ale już na kolorowE brzegi nie ma się co nastawiać, jako że w tym wydaniu nie ma takowego.

W sumie też wolałbym mniejszy format głównie z powodów ekonomicznych, ale bądźmy realistami. I podejrzewam, że tym TR celują głównie w nas - dziadersów z lat 90., których stać na takie cegły i nie są uzależnione finansowo od rodziców ;).
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:31:53 wysłana przez pawlis »

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1701 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:40:52 »
Ja podobnie - w okresie, jak te zeszyty wychodziły, byłem już w uśpieniu komiksowym. Zebrałem tę serię ze względu na grę, którą uwielbiałem (nadal z resztą uwielbiam) i jak zabierałem się za czytanie, to nie miałem wrażenia, że to superhero, z którego "dopiero co wyrosłem" ;) I tak jak napisał BosMan - to było bardziej przygodowe z wątkami s-f, takie połączenie Indiany i Bonda. Nic specjalnie wybitnego, ani zapisującego się w annałach komiksowych, ale było to bardzo porządne czytadło, dające sporo lekkiej przyjemności dla kogoś lubiącego takie klimaty. No i rysunki były świetne - kwintesencja tego co najlepsze w latach 90-tych.

Też uważam, że dużo lepiej byłoby to wypuścić w normalnym formacie. Takie grubasy trzyma się i czyta strasznie niewygodnie w wielkim rozmiarze. Ale Scream inaczej nie wydaje, więc się nie łudzę, że będzie mniejszy. Trudno, chyba nie ma na to rady, Scream po prostu taki ma profil wydawniczy. 

Offline winckler

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1702 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:50:37 »
Ale nowe "Tomb Raidery" wydawali w standardowym formacie zeszytowym (do tego na miękko)... Wiem, że to o niczym nie przesądza, bo "Aliens" szły i tak, i tak, ale może tu "poprzestaną na małym"?


Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1703 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 14:50:32 »
Część "Alienów" wydali przecież w standardowym formacie. Jak dla mnie to wydawanie tego typu komiksów w formacie większym niż ten stosowany przez Muchę, to w ogóle kuriozum.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1704 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 15:07:00 »
Ale nowe "Tomb Raidery" wydawali w standardowym formacie zeszytowym (do tego na miękko)... Wiem, że to o niczym nie przesądza, bo "Aliens" szły i tak, i tak, ale może tu "poprzestaną na małym"?
Tamte TR były kierowane, jak sam SC przyznał, do szerszej publiczności i pokolenia bardziej zaznajomionego z nowymi grami.

A TR od Top Cow to też mimo wszystko staroć i produkt tamtych czasów, gdy Lara Croft była oskarżana o bycie wizualizacją męskich fantazji (i patrząc na niektóre okładki komiksowe, to poniekąd rozumiem zarzuty), a przechodziło pokazywanie kobiet jako przeseksualizowanych lasek z upośledzeniem kręgosłupa (co niegdyś obśmiał Alan Moore w Top 10). I dalej trzymam się, że tu grupą docelową TR Archives jest pokolenie lat 90.

Offline winckler

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1705 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 16:02:30 »
Czyli więcej lat = więcej kasy = (większe kompleksy =) większe komiksy?
Może być i tak...

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1706 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 20:39:36 »
Oj, strzelałbym więcej. Taki czarno-biały "Aliens" przy 480 stron kosztował 250 zeta, a Tomb Raider jest grubszy od rocznicowych Alienów i Predatorów (a dalsze tomy robią bardziej spasione).

Przy czarno-białym Obcym mocno przegięli z ceną. Gdyby się nią sugerować, to kolorowy 400 stronicowy komiks musiałby u nich kosztować 300 lub więcej złotych. Nikt by za tyle nie kupił, raczej nie zaryzykują z taką cenę. Pierwszy urodzinowy Predator ma 336 stron w kolorze i duży format za 150 zł. TR w zwykłym formacie nie powinien kosztować więcej niż 150-170 zł, inaczej cena będzie mega przegięciem.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1707 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 20:39:55 »
Chyba nie tylko grupa docelowa lat90tyvh wystarczy teraz popatrzyc na instagram czy tiktoka teraz mamy to w realu...

Offline Toranga

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1708 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 20:40:54 »
Zgadzam się. Zwłaszcza, że ten komiks to raczej ładne byle co. Przynajmniej z tego co pamiętam Z TM-Semic.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1709 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 07:28:28 »
Jaram się na Tomb Raidera, z tego co czytam w tym wątku, to podobno Scream podniósł nieco jakość swoich tłumaczeń i mają już korektę?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.