Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808299 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1530 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:47:37 »
O kurde. To jaką mam gwarancję, że np. cała piątka jubileuszowych Alienów nie jest źle przetłumaczona oraz pozbawiona korekty i redakcji?

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1531 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:52:43 »
Cieszyć się należy, że nie zrobili z tego Wojny Trzeciego Świata.  ;D 
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1532 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:53:08 »
O kurde. To jaką mam gwarancję, że np. cała piątka jubileuszowych Alienów nie jest źle przetłumaczona oraz pozbawiona korekty i redakcji?
Kilka razy wspominałem, ale się powtórzę. Najgorzej wypada vol.1 (srebrny) widać brak korekty i szalejące przecinki w dymkach jak stado dzików. Od vol. 2 masz korekt oraz redakcję. Pod tym względem jest duży skok jakościowy. 

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1533 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 17:07:38 »
O kurde. To jaką mam gwarancję, że np. cała piątka jubileuszowych Alienów nie jest źle przetłumaczona oraz pozbawiona korekty i redakcji?

Nie masz. O ile korekta i redakcja - jak wspomniał michał81 - się poprawiły (czytałem tylko AvP, więc mogę powiedzieć, że błędów jest mniej niż np. w takim Aliens 3, gdzie dwadzieścia błędów jest w samym posłowiu), o tyle, aby sprawdzić rzetelność tłumaczenia, musiałbyś porównać oryginał z polskim wydaniem. Nie robiłem tego, więc ci nie powiem. Natomiast przy kilku seriach Marvela wydawanych u nas zauważyłem, że tłumacze dość luźno podchodzą do niektórych przekładów i nadają im młodzieżowego charakteru, nie zawsze oddając pełny sens oryginalnego dialogu. Chyba to już przekleństwo tych czasów, gdy liczy się tylko szybciej, więcej, drożej.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1534 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 19:24:16 »
W Labiryncie tłumaczyli aż zbyt dokładnie, do tego stopnia, że teksty brzmiały nienaturalnie i "nie po polsku" (porównywałem z dużo lepiej tłumaczonym Semikiem i wersją oryginalną). AVP dopiero będę czytał więc pewnie też sobie porównam bo mam też stare wydanie.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1535 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 05:57:58 »
Jaka Trzecia wojna światowa?! ??? Oficjalny tytuł to Three World War, co na moje powinno być tłumaczone chyba Wojna Trzech Światów.
O ja pier..le, kolejny powód by odpuścić te wydania....
Hehe faktycznie niezła wtopa.
Cieszyć się należy, że nie zrobili z tego Wojny Trzeciego Świata.  ;D
Będzie najprawdopodobniej zmiana tytułu (w sumie to najprawdopodobniej obu tytułów).
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 06:47:45 wysłana przez michał81 »

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1536 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 10:40:11 »
Będzie najprawdopodobniej zmiana tytułu (w sumie to najprawdopodobniej obu tytułów).
No to super. Wojna - część II też tak od czapy...

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1537 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 10:50:26 »
Wojna III-Światowa :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1538 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 11:09:07 »
Moje pytanie brzmi: kto dał temu tłumaczowi do ręki pakiet office'a i dlaczego jeszcze za to zapłacił?

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1539 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 11:52:08 »
Hmmm. Jakoś nie widzę narzekania na inne jego tłumaczenia. Powiedziałbym, że ma sporą renomę. Nawet Bazyliszek na niego nie narzekał.

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1540 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 12:11:33 »
Zastanawia mnie, dlaczego Scream nie uruchomił jeszcze przedsprzedaży tytułów zapowiedzianych na grudzień. Deklarowali, że pakiet grudniowy będzie w sprzedaży przed 12 grudnia, czyli powinien trafić do księgarń już w przyszłym tygodniu. Coś mi się wydaje, że będzie obsuwa...

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1541 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:31:54 »
Moje pytanie brzmi: kto dał temu tłumaczowi do ręki pakiet office'a i dlaczego jeszcze za to zapłacił?

Akurat jemu nikt pakietu office nie musi dawać. Ma inne sposoby pracy.

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1542 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 23:18:10 »
Scream zapowiada na styczeń Serce Amazonek.



https://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/albums/le-coeur-des-amazones

Uznana za arcydzieło epicka saga. Plansze w kolorach sepii, porywajacy scenariusz, piękna i sensualna historia. Dostępna na początku stycznia 2021.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1543 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:38:25 »
Może fabularnie, bo planszom do arcydzieła sporo brakuje. Jak dla mnie na tyle słabe, że z automatu pass.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1544 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:57:21 »
No wlasnie mialem napisac cos odwrotnego, ze mam nadzieje, ze nie chodzo tylko o przepiekne plansze, ale fabula tez jest na poziomie. Ehh, gusta i gusciki. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.