Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 807468 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2940 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 18:57:32 »
Terminator cały z pod ręki A.Rossa ma się rozumieć 🤔

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2941 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 19:34:43 »
Lady Mechanika będzie miała 160 stron, czyli będzie to cały pierwszy cykl "The Mystery of the Mechanical Corpse" #0-5. Do tego powiększony format, więc obstawiam cenę okładkową na minimum 120zł.

Ogólnie mam nadzieję, że Scream wyda całość w 5 tomach. Taka edycja byłaby chyba najlogiczniejsza:
1 tom - The Mystery of the Mechanical Corpse #0-5 = 160 stron
2 tom - The Tablet of Destinies #1-6 = około 160 stron
3 tom - The Lost Boys of West Abbey #1-2 i La Dama de la Muerte #1-3 = około 160 stron
4 tom - The Clockwork Assassin #1-3 i La Belle Dame Sans Merci #1-3 = około 160 stron
5 tom - Sangre #1-5 = około 144 stron

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2942 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 21:22:57 »
Nie wiem czy ktoś jeszcze zauważył, ale Scream Comics potwierdził że nie ma szans na Robocop vs. Terminator, jak i cokolwiek z Robocopem :'(.

Offline pioma10

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2943 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 21:27:03 »
Ogólnie mam nadzieję, że Scream wyda całość w 5 tomach. Taka edycja byłaby chyba najlogiczniejsza:
1 tom - The Mystery of the Mechanical Corpse #0-5 = 160 stron
2 tom - The Tablet of Destinies #1-6 = około 160 stron
3 tom - The Lost Boys of West Abbey #1-2 i La Dama de la Muerte #1-3 = około 160 stron
4 tom - The Clockwork Assassin #1-3 i La Belle Dame Sans Merci #1-3 = około 160 stron
5 tom - Sangre #1-5 = około 144 stron

Tylko, że to nie jest całość.
https://www.kickstarter.com/projects/eljoebenitez/lady-mechanika-the-monster-of-the-ministry-of-hell-1

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2944 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 21:44:45 »
@pioma10
No wiadomo, seria jest popularna i pewnie będzie jeszcze wychodzić latami. Chodziło mi o całość na ten moment

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2945 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 17:11:25 »
Tak sobie ogladam wywiad z emefki i sie dowiedzialem, ze papier offsetowy jest dedykowany wydaniom limitowanym, az wroce do domu i sprawdze jaki papier maja limitowane wydania Edenu i Incala w plastikowych etui.


« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Październik 2021, 17:21:30 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2946 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 19:02:36 »
Tak sobie ogladam wywiad z emefki i sie dowiedzialem, ze papier offsetowy jest dedykowany wydaniom limitowanym, az wroce do domu i sprawdze jaki papier maja limitowane wydania Edenu i Incala w plastikowych etui.
Ale on tam wyraźnie mówi o amerykańskich limitowanych edycjach ;)

Mnie to bardziej zastanawia do kogo należą teraz prawa do publikacji komiksów Tomb Raider. Nigdzie nie znalazłem informacji o sprzedaży innemu wydawcy niż Dark Horse, choć ostatnie komiksy od nich wychodziły w 2017.

Ale ten wywiad też potwierdza, co pisałem wcześniej Scream celował w fanabazę Tomb Raidera, a nie zwykłych komiksiarzy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Październik 2021, 19:09:21 wysłana przez michał81 »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2947 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 19:16:19 »
Ale on tam wyraźnie mówi o amerykańskich limitowanych edycjach ;)
Gdzie mowi wyraznie? Bo odsluchalem jeszcze raz i nigdzie nie zaznacza, ze jest dedykowany do wydan limitowanych amerykanskich.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2948 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 20:54:54 »
Cytuję: "W takiej postaci wydaliśmy też inne limitowane wydania komiksów sprzed lat z serii Predator, Alien i Terminator." No chyba, że są frankofony z udziałem owych postaci ;).

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2949 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:00:45 »
Czy ktoś wie jaki format - wymiary będzie miał Terminator Płonąca Ziemia? Scream podaje, że Deluxe ale zastanawiam się czy to znaczy, że będzie w takim formacie jak rocznicowe Aliens albo Predator?

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2950 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:01:52 »
@Szekak mógłbym się teraz spierać, ale uważam cię za tyle ogarniętego, że z kontekstu całej wypowiedzi jesteś wstanie to wyłapać. Nie bez powodu padają takiet tytuły jak Predator czy Aliens, a nie żadne europejskie.

Wiem, że wszyscy lubią się czepiać każdej wypowiedzi każdego wydawcy, ale nieraz proponuje włączyć myślenie, a nie jak bazyl po emefce każde jedno słowo przeinaczać tak, aby wyszło na jego.

Natomiast widzę z tego wywiadu, że Archiwa mogą nie pójść w całości, a już mam dość takich niedokończonych serii na półce.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2951 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:04:53 »
Czy ktoś wie jaki format - wymiary będzie miał Terminator Płonąca Ziemia? Scream podaje, że Deluxe ale zastanawiam się czy to znaczy, że będzie w takim formacie jak rocznicowe Aliens albo Predator?
Prawdopodobnie to znaczy.

Cytuję: "W takiej postaci wydaliśmy też inne limitowane wydania komiksów sprzed lat z serii Predator, Alien i Terminator." No chyba, że są frankofony z udziałem owych postaci ;).
On wymienia rzeczy z których wynika offset i wymienia po kolei powody. Powód pierwszy - jest to papier lepszej jakości. Powód drugi - jest to papier dedykowany do wydań limitowanych. Powód trzeci - w takiej postaci wydali też inne limitowane wydania sprzed lat z serii Aliens itp. w związku z tym wniosek michała i twój to nadinterpretacja.


michał81, no właśnie nie, z kontekstu tej wypowiedzi nie jestem w stanie wyłapać, że jemu chodziło o to, że off set jest  papierem dedykowanym do edycji limitowanych amerykańskich komiksów, czy offset jest ich zdaniem dedykowany dla limitowanych edycji amerykańskich komiksów. Jeżeli włączenie myślenia polega dla ciebie na wymyślaniu co autor miał na myśli to radzę ci je wyłączyć i skupiać się na faktach.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Październik 2021, 21:07:54 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2952 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:07:37 »
@Szekak czyli jakby wyraźnie od razu zaznaczył, że to tylko dla limitowanych amerykańskich to byś się nie czepiał?

Inna sprawa, że wiem chłopaki ze Scream wiele razy mówili różne rzeczy, aby sprzedać swoje komiksy i sam nawet kilka razy tego doświadczyłem na swojej osobie.

Tak naprawdę to czym są te limitowane komiksy? Tylko nakładem, ale jak na razie to cały czas widzę, że są dostępne. To jakie są te nakłady? Na pewno nie takie jak Studia Lain.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Październik 2021, 21:11:57 wysłana przez michał81 »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2953 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:10:42 »
Ale co to za pytanie, czy jakby gość powiedział co innego, niż powiedział to czy bym to komentował? No nie wiem, zależy co by powiedział. Ty założyłeś sobie jakąś nadinterpretacje  jego wypowiedzi i dla ciebie ktoś kto nie nadinterpretuje w sposób w jaki ty to robisz się czepia. Ja nie wiem co gość miał na myśli, dla mnie to nie czepianie, a zwyczajnie odnoszenie się do jego słów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2954 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 21:14:44 »
Ale odnosisz się tylko do jednego zdania. Wyrywasz to z dłuższej narracji, kiedy padają przykłady o które wydania chodzi.
Masz rację, ja to inaczej interpretuje niż ty.