Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #345 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:36:12 »
A poza tym to były zupełnie inne czasy. Wtedy ludzie się cieszyli, że dostają komiksy.

Nie wiem, wielokrotnie tu na forum przewijała się myśl, że szkoda że nie ma w Polsce więcej magazynów komiksowych (choć kilka jest). A jak się już jakiś pojawi to... nie te czasy.

Offline hansior

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #346 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:37:41 »
Nie narzekam na to, że jest magazyn, tylko na to, co on ma zawierać.

Kapral

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #347 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:43:56 »
Omnibusy za 200 zł są robione tylko dla tej garstki? Nikogo innego to nie interesuje?

Sądząc np. po nakładach Studia Lain, to nikogo. Nawet część KomikSpeców ma je w nosie.

Nie narzekam na to, że jest magazyn, tylko na to, co on ma zawierać.

Skąd wiesz co ma zawierać? Widziałeś?

To jest nieprawdopodobne. Zapowiadają reaktywację legendarnego Relaxu, a na jedynym komiksowym forum w tym nieszczęsnym kraju szykuje się bojkot tej inicjatywy. Polska to jednak stan umysłu.

Offline hansior

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #348 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:48:23 »
Skąd wiesz co ma zawierać? Widziałeś?

Jeśli się mylę, co do zawartości, to biorę. Jak do tej pory dyskusja opierała się na podejrzeniu, że w Relaxie będą komiksy co do których jest szansa na wydanie w postaci albumu.

Offline Gazza

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #349 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:49:30 »
Ja nie bojkotuję tylko jestem ostrożny, by nie napisać - sceptycznie nastawiony. A to i tak głównie z uwagi na obawy o jakość samego pisma.
Co do kwot jakie ludzie na komiksy w Polsce wydają - tu nie brakuje zamożnych komiksiarzy z pięknymi zbiorami, ale dopiero wrzutki na grupie Kolekcjonerzy Komiksów Pro uzmysłowiły mi jakim robaczkiem jestem 😉 Tak więc chyba popyt na wszystkie segmenty się znajdzie.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #350 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 17:58:25 »
Zamożni komiksiarze popijający kawą suchy chleb, ale rzeczywiście posiadający piękne kolekcje. :)

Offline tuco

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #351 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 18:09:10 »


To jest nieprawdopodobne. Zapowiadają reaktywację legendarnego Relaxu, a na jedynym komiksowym forum w tym nieszczęsnym kraju szykuje się bojkot tej inicjatywy. Polska to jednak stan umysłu.
nobezjaj!
ja kibicuję od zawsze, odkąd przestał się pokazywać w '81. obojętnie, kto wyda i jak, nie mogę się doczekać. wiadomo, każdy ma swój własny przepis na kontynuację kultowości, wiadomo też, że większość widzi to w swych marzeniach trochę inaczej, ale czapski z głów tym, którzy się w końcu ośmielili. jak nie podołają, to będziemy ich pouczać, wytykać, prosić, cośtam... ale na razie czekamy i trzymamy kciuki.

Offline Mruk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #352 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 18:44:36 »
To jest nieprawdopodobne. Zapowiadają reaktywację legendarnego Relaxu, a na jedynym komiksowym forum w tym nieszczęsnym kraju szykuje się bojkot tej inicjatywy. Polska to jednak stan umysłu.

Ja tam bojkotu nie planuję, ale jedno chciałbym powiedzieć.

Zapowiedzieli reaktywację legendarnego Relaxu, to prawda.

Wiemy o nim niewiele, ale z tego co jednak wiemy wynika, że ten magazyn będzie zupełnie inny od legendarnego Relaxu. Pod każdym względem - formatu, objętości, zawartości, dystrybucji - wszystkiego.

Z legendarnym Relaxem jak na razie ma wspólne tylko logo i tytuł.

Tak więc owszem, zapowiedzieli reaktywację legendarnego Relaxu, a jednocześnie planują wydać zupełnie inny magazyn komiksowy. Nie to żeby to było coś niespotykanego, różni ludzie od pięciu lat zapowiadają fajne rzeczy (reformę sądów, służby zdrowia, szkolnictwa), a robią rzeczy zupełnie odwrotne - rozwalenie sądów, służby zdrowia i szkolnictwa. Czy podobnie będzie z Relaxem - zobaczymy.

To tak gwoli ścisłości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #353 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 18:54:37 »
Czas pokaże, jakie jest zapotrzebowanie na tego typu magazyn, z poszatkowanymi na części albumami 8) Przychylam się do tych opinii, że "to nie te czasy", ale to przekonamy się, jak po kilku numerach nie zakończą wydawania.

Offline Mruk

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #354 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:03:14 »
Według mnie rynek komiksowy jest już na tyle pojemny, że znajdą się chętni także na magazyn. Pytanie czy będzie ich wystarczająco dużo, ale zapotrzebowanie na pewno jest.

Offline gashu

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #355 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:32:55 »
"Fantasy Komiks" to był magazyn z takim budżetowymi europejskimi seryjkami, w moim przekonaniu w ogromnej większości bardzo wątpliwej jakości. 

W przypadku nowego "Relaxu" liczę bardziej na formułę a'la "Heavy Metal", czyli: znani autorzy, rewelacyjne rysunki i goła baba od czasu do czasu  :o.

Offline PJP

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:36:21 »
Jeśli będą konkursy wszelakie i gołe baby, wróżę sukces! I oczywiście dział listów od czytelników :>Dawno temu, niekoniecznie komiksowo, podobała mi się gazetka "Click Fantasy". Dla każdego coś miłego i bez przesadyzmu.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #357 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:47:04 »
Mnie też. Mam wszystkie numery. Było ich kilkanaście.

Offline roble

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:50:41 »
gdyby gildia zajęła się dystrybucją prenumeraty to bym nawet zamówil ją.. :)
bo jak taki azymut lub inne gwiazdy, to ja podziękuję..

Offline Carnage

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #359 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:53:01 »
Gdyby goła baba sprzedawała Relax to bym się zastanowił nad zakupem.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"