Autor Wątek: Relax magazyn opowieści rysunkowych  (Przeczytany 271899 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #210 dnia: So, 07 Listopad 2020, 19:44:59 »
po południu ;)

A tak serio, naprawdę jestem ciekaw jak będzie wyglądała (...),utrzymanie cykliczności

Mamy kilka cyklicznych czasopism komiksowych, którym nikt nie ka za złe, że nie przestrzegają cykliczności tylko wychodzą kiedy uda się zamknąć numer. Podobnie będzie z Relaxem.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #211 dnia: So, 07 Listopad 2020, 19:55:34 »
Mamy kilka cyklicznych czasopism komiksowych, którym nikt nie ka za złe, że nie przestrzegają cykliczności tylko wychodzą kiedy uda się zamknąć numer. Podobnie będzie z Relaxem.

To bardzo miłe, że w listopadzie 2020 wiesz jak będzie z sytuacją magazynu? antologii? status nieznany? jeszcze przed jej startem.
Pozwolisz, że ja pozostanę pełen wątpliwości (wiem, wiem, jestem chorym psychicznie paranoikiem, nie należy traktować poważnie moich wypowiedzi i rozważań).

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #212 dnia: So, 07 Listopad 2020, 20:05:52 »
Nie wiem. Po prostu zamierzam kupować na bieżąco jak ukaże się informacja o pojawieniu kolejnego numeru, tak samo jak teraz kupuję magazyn Akt czy Wydział 7. Bycie czytelnikiem, który ma wyjebane na większość technikaliów jest fajne, spróbuj czasem takimi oczami popatrzeć na świat ;)

Offline starcek

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #213 dnia: So, 07 Listopad 2020, 20:10:17 »
[...]
Mam cichą nadzieję, że błędy na okładce zostaną poprawione przed wydrukowaniem, w wewnątrz nie będzie takich baboli.
[...]

A kto je poprawi? Panowie, którzy już teraz są "Redaktorami" (pisownia oryginalna)?
A swoją drogą - jeśli jeden z redaktorów, to ten Lechna astrolog, to przecież wiadomo, że sprawdził już w gwiazdach czy magazyn powstaje pod dobrą gwiazdą i nie ma co się martwić.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #214 dnia: So, 07 Listopad 2020, 20:19:01 »
Bycie czytelnikiem, który ma wyjebane na większość technikaliów jest fajne, spróbuj czasem takimi oczami popatrzeć na świat ;)

Wiesz, nie wiem czy bym chciał, serio.
Świat, w którym nazwisko autora na okładce jest podzielone myślnikiem, bo się nie zmieściło (?), w którym projekt samej okładki, mimo znacznie większych możliwości technicznych, nieudolnie udaje oryginał, to chyba nie jest moja bajka.
Nie mam nic do reaktywacji czegokolwiek, ba, im więcej dobrych inicjatyw komiksowych tym lepiej, ale nie potrafię mieć „wyjebane” na prowizorkę i mam wrażenie, że nie do końca przemyślaną koncepcję pisma.


ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #215 dnia: So, 07 Listopad 2020, 20:37:18 »
...nazwisko autora na okładce jest podzielone myślnikiem...

Ale nie rozumiesz, że to od początku tak było planowane?

Offline JusticarUsagi

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #216 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:08:13 »
Sorki chłopaki, starałem się jak umiałem najlepiej. Zgadzam się z Wami w 100 procentach. Sam nie jestem za bardzo z siebie zadowolony jeśli chodzi o prowadzenie. Najbardziej boli chyba ta zabawa mikrofonem :/
Dzięki za obejrzenie i Wasze pytania/komentarze.
Pozdrawiam!

Offline turucorp

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #217 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:16:41 »
Dzięki za obejrzenie i Wasze pytania/komentarze.
Pozdrawiam!

Zaraz, czekaj, moment, nie tak szybko,
To kiedy wpadłeś (?) na pomysł tego wywiadu?
I co z tymi maseczkami?

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #218 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:21:36 »
Sorki chłopaki, starałem się jak umiałem najlepiej. Zgadzam się z Wami w 100 procentach. Sam nie jestem za bardzo z siebie zadowolony jeśli chodzi o prowadzenie. Najbardziej boli chyba ta zabawa mikrofonem :/
Dzięki za obejrzenie i Wasze pytania/komentarze.
Pozdrawiam!

Dla mnie było bardzo ok, nacisk na stronę techniczną, nakłady itp. mi bardzo odpowiadał, bo lubię takie informacje, troszkę było przerywania, ale zdrowo bym powiedział. No i skoro już poruszyłem wątek nakładów itp. to się wypowiem, choć miałem nie krytykować, bo jednak szanuję wkład wydawcy w nasz rynek, no ale ok. Tutaj ktoś napisał, że brzmiało to jak słuchanie akwizytora któego towar jest najlepsiejszy... z jednej strony to trzeba zrozumieć, bo to jego towar i jednak jest tu po to by zachęcać ludzi do kupowania i na tym zarabiać, a z drugiej jednak sam wydawca zawsze podkreśla, że wiodącym czynnikiem jest co innego, niemniej nie dało się oprzeć wrażeniu, że każde słowo i zdanie było wypowiadane by nakręcić sprzedaż. Wróćmy na przykład do tych nakładów. Wydawca mówi, że jest bardzo, bardzo zadowolony ze sprzedaży, że plan jest taki by to troche leżakowało na magazynie - rok, dwa, żaden problem i stwierdza, że Ptaka Czasu zostało jedynie 20% nakładu. No to po jaką cholerę mamy zmniejszony nakład aż o 200 sztuk nadchodzącej Borgii, skoro teoretycznie nakłady do tej pory były w sam raz? Mamy logiczną sprzeczność wynikającą z tego, że właśnie nadrzędnym celem jest nakręcanie hype'u. No i ok, ma do tego prawo, niemniej jednak chciałem ja mam prawo się podzielić moimi spostrzeżeniami. Osobiście obstawiam, że Ptaka Czasu zeszła połowa nakładu lub niewiele więcej, stąd nakład nadchodzącej Borgii tak drastycznie ścięty, a i tak pewnie poleżakuje, bo komiks za ponad 5 stów to dla wielu jednak jest i będzie kosmos. Kolekcjonerzy widząc, że nakłady zalegają też będą troszkę gubić hype i się dystansować. Słabo też wypadło stiwerdzenie, że slipcase był planowany od początku - to też wydaje się bardzo wątpliwe, bo ludzie się o to pieklili tygodniami, więc logika nakazuje uważać, że jakby był planowany, to by został szybko zapowiedziany by zadowolić lud. No i te różne kolory grzbietu i krawędzi... nie wiem czy ktoś to łyknął, ja nie, równie dobrze można twierdzić, że literówki były zaplanowane. Niemniej życzę sukcesów wydawcy i ciągłego udoskonalania, ja jestem jego klientem i na razie nie planuję tego stanu rzeczy zmieniać.


Jeszcze imo ciekawsze info dla ludzi którzy nie oglądali - Thorgala w kolorze będzie 9 tomów + może serie poboczne jak będzie zainteresowanie. Thorgala w cz/b będzie 5 tomów. Thorgal t.4 grudzień i Thorgal cz/b t.2 styczeń.
Komiksy na które wydawnictwo ma wykupioną licencję, a które pojawią się w Relaxie będą potem mogły zostać wydane zbiorczo o ile będzie zainteresowanie. I to by było na tyle chyba.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Listopad 2020, 21:29:47 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #219 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:37:26 »
Sorki chłopaki, starałem się jak umiałem najlepiej. Zgadzam się z Wami w 100 procentach. Sam nie jestem za bardzo z siebie zadowolony jeśli chodzi o prowadzenie. Najbardziej boli chyba ta zabawa mikrofonem :/
Dzięki za obejrzenie i Wasze pytania/komentarze.
Pozdrawiam!


Nie no, było spoko! Może kilka razy niepotrzebnie przerwałeś odpowiadającemu ;)

Offline nocny

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #220 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:46:46 »
Wywiad sam w sobie bardzo ciekawy ale jednocześnie bardzo ciężko mi się go oglądało. Było kilkadziesiąt pytań i chyba na żadne Krzysztof nie mógł odpowiedzieć do końca bo prowadzący przerywał by zadać następne. Trochę to wyglądało jakby nie ważne były odpowiedzi a jedynie by zdążyć zadać wszystkie pytania. Serio czekałem tylko aż Krzysztof się wkur... ;)

Offline misiokles

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #221 dnia: So, 07 Listopad 2020, 21:50:51 »
Wydawca mówi, że jest bardzo, bardzo zadowolony ze sprzedaży, że plan jest taki by to troche leżakowało na magazynie - rok, dwa, żaden problem i stwierdza, że Ptaka Czasu zostało jedynie 20% nakładu. No to po jaką cholerę mamy zmniejszony nakład aż o 200 sztuk nadchodzącej Borgii, skoro teoretycznie nakłady do tej pory były w sam raz?
Ja tu nie widzę sprzeczności tylko zwyczajne trzeźwe rozumowanie, że Ptak Czasu jako większy mainstream znajdzie więcej nabywców niż trudniejsza w odbiorze Borgia. Kolekcjonerstwo kolekcjonerstwem, ale ileś tam sztuk trafi do zwykłych (choć bogatszych) czytaczy.

Offline Death

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #222 dnia: So, 07 Listopad 2020, 22:22:34 »
No właśnie...ciężko przewidzieć czy lepiej się sprzeda klasyka z Komiksu Fantastyki czy Manara. Ja bym nie był w stanie ogarnąć co lepiej zejdzie.
(poza tym jak się robi klasykę za 550 zł to się daje stare kolory, a nie nowe)

Offline Szekak

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #223 dnia: So, 07 Listopad 2020, 22:35:42 »
Ja tu nie widzę sprzeczności tylko zwyczajne trzeźwe rozumowanie, że Ptak Czasu jako większy mainstream znajdzie więcej nabywców niż trudniejsza w odbiorze Borgia. Kolekcjonerstwo kolekcjonerstwem, ale ileś tam sztuk trafi do zwykłych (choć bogatszych) czytaczy.
Ostatnio na forum czytalem, ze Manara lepiej zejdzie niz Ptak Czasu, ale spoko, dla kazdego trzezwe rozumowanie wyglada inaczej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline vision2001

Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Odpowiedź #224 dnia: So, 07 Listopad 2020, 22:39:00 »
Ostatnio na forum czytalem, ze Manara lepiej zejdzie niz Ptak Czasu, ale spoko, dla kazdego trzezwe rozumowanie wyglada inaczej.
Ale podobno tylko procentowo względem nakładu ;)