Autor Wątek: Rachunek sumienia 2023  (Przeczytany 23749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Juby

Rachunek sumienia 2023
« dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 10:57:05 »


1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?

Offline Klint

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 11:28:49 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Równo 55
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Więcej
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Wszystko zależy od wydawców, ale ze wstępnych zapowiedzi to raczej więcej nie będzie .
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Najlepszy komiks to 1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty. Aptekarz diabła./ Największe zaskoczenie Świat Akwilonu, nie wiedziałem, że aż tak w to wejdę.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Z tych co kupiłem to NEKTAR KAMIENIA
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
To co pisałem rok temu:
Głównie to kontynuacje serii od Taurusa : Ekho, Murena, Elryk, Ira Dei
Z takich listy życzeń, że fajnie jakby ktoś wydał :
SNY CORALINE
SUKUBBY
LASY OPALU
LEGENDĘ Swolfsa
ARIA
Oraz więcej frankofonów : Maree Basse, La Oracle Della Luna, La Promises of Tortuga, Lord Gravestone
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:10:19 wysłana przez Klint »

Offline Raveonettes

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 11:29:10 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Około 80, ale podobną liczbę sprzedałem
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Więcej
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Zdecydowanie chciałbym zwolnić.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Upgrade Soul
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Mucha Comics za koszmarne wydanie drugiego tomu X-Statix, jednego z moich ukochanych komiksów. Nagroda za najgorszy komiks także wędruje do Muszki za Ghost Ridera i Legendy X-men Jim Lee. W obu przypadkach nie dotrwałem do końca lektury. Sentyment okazał się za słaby.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Madman od Allreda, Powers od Bendisa.

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 11:43:27 »
1. Tytus przyjdzie już w 2024 r., więc w tym roku wychodzi dokładnie 300. 164 przyszło do czerwca i 136 do grudnia. Czyli 300.
2. Mniej. O dziwo. A to i tak kosmiczne liczby. Jeszcze sporo rzeczy mam w schowku, ale ostatnio obrodziło różnymi boxami filmowymi i mój budżet na komiksy został przesunięty trochę w stronę filmów. I w ogóle zrobiło się jakoś drogo.
3. Jak zwykle chciałbym się ogarnąć z tym kupowaniem. W 2022 r. było 400 kupionych, teraz 300, to może zrobię tak, że w 2024 r. kupię 200, a w 2025 r. 100. :)
4. Najlepszy jest Blast. I świetne są oczywiście Zmarszczki.
5. To nie jest słaby komiks, ale jak coś wygrało Angouleme, to za każdym razem bardzo mi się podobało. A Nadstaw ucha, śliczna Marcio, jest po prostu w porządku. I ma okropne dialogi, nie wiem czy w oryginalne tak jest czy to naszego tłumacza poniosło, ale muszę na szczoszka i lansik brzmią okropnie.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/msg232502/#msg232502
6. Niech już w końcu Egmont wyda Corto Vivesa, Corto w Berlinie, trzeci cykl Pasażerów wiatru,  a Timof ostatnie dwa tomy Płaszcza i szponów i będzie dobrze. A z niezapowiedzianych to chcę w końcu Pirata Izaaka 4-5 oraz Gusa.

Offline pokia

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 12:25:39 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Ponad 150 tytułów.
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
W zeszłym roku mocno zwolniłem, więc tegoroczne zakupy są dużo większe.
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Nie robię takich planów. Natomiast miejsce na półkach mówi mi, że ta partia tetrisa już się kończy.
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Wypadek na polowaniu.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Moje rozczarowanie nie dotyczy komiksu wydanego w tym roku.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
"40 dni na pustyni" Moebiusa.

Offline wujekmaciej

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 12:25:47 »
1. Naliczyłem 148
2. Chyba podobnie
3. Nadal będę kupował wszystko to co mnie interesuje
4. Lekcje Aktorstwa i Monica
5. Przepowiednia Pancernika - moje oczekiwania znacznie przerosły rzeczywistość
6. Jimmy Corrigan i Astro City już ogłoszeni, więc pozostaje tylko Love and Rockets ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 12:30:52 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
170

2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
10-20 więcej

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Ja kupuję tylko najpotrzebniejsze ongoingi. Niech Egmont znowu przestanie wydawać, to będzie spokój. Kupuję, żeby przeczytać, więc będę kupkę wstydu zmniejszał.

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Nowe wydanie na bogato Thorgala od Hachette. Epici Punishera i Spider-Mana. I inne komiksy na twardo ze Spider-Manem też.

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Półdubel Unlimited Spider-Man 13, She Hulk jeśli chodzi o sposób wydania.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Maximum Security, N52, One Year Later, Invasion, Camelot 3000, War of Green Lanterns.

Offline MIBY

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 12:34:48 »
1. Ile komiksów kupiłem w tym roku?
Około 70.

2. Jak moje zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/ mniej?
Komiksów - mniej.
Mang - więcej.

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Od 4. lat liczba kupionych rocznie komiksów/mang jest bardzo zbliżona, podobnie będzie w 2024r.

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Najlepsze komiksy:
- Niezwyciężony -  autorstwa Rafała Mikołajczyka
- Nightwing - Tom Taylor
- 1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty. Aptekarz diabła
Największe zaskoczenie:
- Luther Strode
- seria Blame!

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?

Największe rozczarowanie:
Batman/Spawn
Wydział 7 - w mojej opinii dwa tomy (z trzech wydanych w 2023r) były słabe (nadal bardzo kibicuję i dalej kupuję)

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
All-Star Superman
The Human Target - Tom King
47 Strun tom 2


Offline Juby

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 12:39:19 »
1. Ile komiksów kupiłeś w tym roku?
55 jeśli jako komiks liczyć Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana (a właściwie to kupiłem 49, sześć dostałem w prezencie)

2. Jak twoje zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłeś więcej/ mniej?
Więcej. W ubiegłym roku na regał trafiło 37 komiksów (35 kupionych i dwa otrzymane w prezencie). Różnica wynika z tego, że w 2023 nadrobiłem okazyjnie 20 starych TM-Semiców.

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniasz z zakupami i przeczytasz w końcu wszystko, co masz na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Kupię tyle, ile będę chciał przeczytać. Na razie nie wiem czy wyjdzie tego mniej, czy więcej niż w 2023. Na pewno w 2024 będę chciał sięgnąć po wszystko z półki, czego nie czytałem w ostatnich pięciu latach, czyli od kiedy wróciłem do zajawki na komiksy (nie zostało już tego wiele).

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Nie robię takich rankingów. Na pewno największym pozytywnym zaskoczeniem jakie zapamiętałem był Joker. Polowanie na klauna - jakiś czas temu odpuściłem bieżące serie DC i rzygam już wszędzie wciskanym Jokerem, ale temu tytułowi po pewnych rekomendacjach postanowiłem dać szansę i okazał się naprawdę dobry.

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Flash: Najszybszy Człowiek na Ziemi - brzydko narysowany, zbędny prequel do niezachwycającego filmu.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Jako niepoprawny fan duetu Jeph Loeb & Tim Sale, marzyłoby mi się polskie wydanie Challengers of the Unknown (jedyna wspólna praca panów niewydana w Polsce z tego co wiem) oraz wznowienie w sztywnej oprawie Wolverine/Gambit: Victims (ostatnio wydany przez Tm-Semic w 1997 z fatalnej jakości drukiem). Ktoś się orientuje, czy są na to jakieś szanse?
No i im więcej Batmana z lat 1988-1992, tym lepiej.


@Bazyliszek
Czemu odpisujesz w wątku Egmontu '23? Robi się niepotrzebny bałagan.

Ale czy cienkie zeszytówki się liczą jako nowe komiksy? ;) Ja ich nie dodaję do ogólnej puli, tylko są u mnie jako oddzielna kategoria.
Liczyłem wszystkie komiksy, które pojawiły się w mojej "kolekcji" między 1 stycznia, a 27 grudnia 2023. Jakbym miał policzyć komiksy wydane wyłącznie w 2023 roku (ew. pod koniec 2022) to byłoby ich 16.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:01:13 wysłana przez Juby »

Offline HugoL3

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:31:43 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
31 i kilka zeszytówek, głównie facsimile
2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej/ mniej?
Mniej
3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu
Wciąż będę zwalniać
4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Nie jestem na bieżąco z komiksami, zatem bez patrzenia w rok wydania to nie zawiodłem się na Monsters, X-Statix (tom 1), Ród X oraz trylogii Batman Ziemia Jeden.
5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
Brakuje skali by opisać jak słaby był drugi tom Venoma z Marvel Fresh.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Nie chcę wchodzić w żadne nowe serie bo brakuje na to miejsca i kasy. Ale jeśli wyjdzie coś Bendisa to się zainteresuje.

Do tego rachunku sumienia przydałoby się pytanie o to, ile komiksów przeczytaliśmy :)
Ja tak na szybko naliczyłem 25, zdecydowany spadek w porównaniu do lat ubiegłych.
Co do planów na 2024, chciałbym nadrobić zaległości zakupowe ale przede wszystkim oczyścić wreszcie kupkę wstydu - czeka na mnie całe Invincibles, Sandman, Spider-Man z Marvel Fresh, trzy albo cztery grube Batmany, kilka epicow Pająka, trochę tego szrotu carrefourowego i kilka pozycji z WKKM/SBM wciąż czeka na swoją kolej.

Offline saruman

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:37:31 »
1. Ile komiksów kupiłeś w tym roku?
324

2. Jak twoje zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłeś więcej/ mniej?
Na pewno znacznie więcej, biorąc pod uwagę, że kupuję komiksy od ~kwietnia 2022. W tym roku to już pełne 12 miesięcy zakupowych.

3. Noworoczne postanowienia na 2024 - czy zdecydowanie zwalniasz z zakupami i przeczytasz w końcu wszystko, co masz na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?
Prawdopodobnie kupię mniej w 2024, ponieważ w tym roku jeszcze nadrabiałem sporo starszych serii, które bardzo chciałem przeczytać - już powoli domykam to nadrabianie, ale coś tam jeszcze zostało.

4. Najlepszy komiks 2023/ największe zaskoczenie roku?
Nie mogę wskazać pojedynczego komiksu, świetnie się bawiłem przy wielu.
Ogólnie nie jestem komiksowym malkontentem, ani nie jestem zmęczony tym hobby (a wręcz przeciwnie), więc kupuję i czytam bardzo dużo i większość oceniam pozytywnie - zgodnie z moimi własnymi odczuciami i często wbrew opinii innych.

5. Najgorszy komiks 2023/ największe rozczarowanie roku?
-

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2024 roku?
Kolejny Jason od Kurca, wspomniana przez innych forumowiczów kontynuacja Thora Straczynskiego, epiki X-Men (;D) i generalnie więcej tego co już dostajemy.

Offline greg0

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:46:05 »
1. Tytus przyjdzie już w 2024 r., więc w tym roku wychodzi dokładnie 300.

Kreatywna księgowość.  :D ;)

Cytuj
Ile komiksów kupiłeś w tym roku?

Jeśli zapłaciłem/kupiłem w 2023 a przyszło/odebrałem w 2024 to liczy się data zakupu.  :)   
Ważne żeby narzekać...

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 13:53:52 »
U mnie liczy się data odbioru paczki. Co miesiąc wrzucam też na forum to co przyszło, tak jest najuczciwiej. Bo wiesz, musiałbym teraz doliczyć na przykład 6 komiksów z Mandioki, które będą miały swoje premiery za kilka miesięcy, ale już za nie zapłaciłem. :) Ostatecznie będą liczone w miesiącu, w którym przyjdą. Co się odwlecze... :)

Offline Spiff

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 14:13:51 »
U mnie liczy się data odbioru paczki.
w sumie racja.
człowiek zapłaci za komiks+slipcase ;) i sobie zaksięguje a komiks+slipcase  nie przyjdzie i trzeba będzie odksięgować. :D

Spoiler: PokażUkryj

« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Grudzień 2023, 14:24:42 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Online michał81

Odp: Rachunek sumienia 2023
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 27 Grudzień 2023, 14:21:13 »
wznowienie w sztywnej oprawie Wolverine/Gambit: Victims (ostatnio wydany przez Tm-Semic w 1997 z fatalnej jakości drukiem). Ktoś się orientuje, czy są na to jakieś szanse?
wg mnie to powinno pojawić się w jednym z epików Wolverine'a (dokładnie to nr 10, którego jeszcze Mavel nie wydał)