Autor Wątek: Rachunek sumienia 2022  (Przeczytany 7766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 17:45:04 »
W 2022 roku zakupiłem do tej pory (rok się w końcu jeszcze nie skończył ;)) równo 50 komiksów, z czego 10 to pozycje dla moich dzieciaków oraz przeznaczone na prezenty. 7 sztuk trafilo już do nowych właścicieli.

Najlepszej pozycji nie wytypuję, ponieważ przynajmniej połowy zakupionych komiksów jeszcze nie przeczytałem, nadrabiając zaległości z poprzednich lat :P.
Najgorsza z przeczytanych to natomiast bez wątpienia zbiorek "Batman - Detective Comics #1027".
 
W 2023 chętnie przeczytałbym w końcu "Xenozoic Tales", ale pewnie znowu się tego nie doczekam.

Offline LordDisneyland

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 18:15:51 »
     Mam szczerą nadzieję, że rok 2023 będzie dla mnie choć odrobinę czytelniczo lepszy, także pod względem ilości przeczytanych komiksów. W 2022 było tragicznie.
Kupiłem lub dostałem ok. 30 komiksów, przeczytałem może z 15 i to głównie tytuły z wcześniej powstałych stosów wstydu. Na dodatek najbardziej spodobał mi się chyba pierwszy tom cyklu ,,Departament Prawdy" Tyniona. No nie jest dobrze ;)
Właśnie dostałem dwa tomy ,,Nestora Burmy"- może Tardi cuś pomoże :D
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 18:51:40 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Równe 60 sztuk.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Zeszłoroczne postanowienie poszło w zapomnienie, bo miałem kupić w tym roku mniej a wyszło o 5 sztuk więcej niemniej generalnie jestem z tej nadwyżki zadowolony.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Kupować zdecydowanie mniej i jedynie to co najbardziej leży mi na sercu a nie jakieś przypadkowe zachcianki.  ???

4. Najlepszy komiks 2021 najwieksze zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2021 największe rozczarowanie roku.

W tym roku przeczytałem trzy komiksy toteż nie ma z czego wybierać.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku

Podtrzymuję zeszłoroczne życzenie dot. nietoperzych grubasów (ścięta głowa podpowiada: Breyfogle...  ::))

A przy okazji to najlepszego nadchodzącego noworocznego.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline donT

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 23:05:36 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Kupionych 57, przeczytanych - rowno 150.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
W tym roku, po raz pierwszy od 5 lat, zlamalem dana sobie obietnice aby ograniczyc zakupy do 50 komiksow rocznie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze udalo mi sie kupic dom i problem z miejscem na kolejne polki, przestal istniec. Mam nawet swoja mancave i czesto w niej zalegam. Lubie w niej zalegac.
 
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Raczej tak samo - ok 50 sztuk rocznie i nadal duzo czytac. Gry, filmy czy seriale sa u mnie od dawna na dalszym miejscu, bo po 8 godzinach gapienia sie w monitor w pracy, nie mam ochoty na nastepna porcje patrzenia na monitor.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Nie bardzo wiem, jak mam to interpretowac. Bo tak - najlepszy komiks wydany w 2022 r czytalem w 2021 (Monsters), inny, przekozacki komiks jaki czytalem w 2022, ukazal sie w 2021 (Raport Brodecka), jeszcze inne (Kolekcja Toppiego & Button Man) mam na polkach od dawna. Do tego dorzucilbym Portugalie (wznowienie), Zakazany Port (2021) a takze mega starocie autorstwa Billa Sienkiewicza, jakim sa Voodoo Child oraz Stray Toasters i juz w ogole pomieszanie z poplataniem. Duze, pozytywne, zaskoczenie to bez watpienia Department of Truth - swietna seria. Na nowe tomy DoT czekam z utesknienem.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Primordial. Polasilem sie na oryginal, jeszcze przed zapowiedziami od Muchy i to byl duzy blad. Dawno nie czytalem czegos rownie slabego.
 
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Najbardziej czekam na wznowienia komiksow Corbena wiec juz nie chce, bo wiem, ze dostane. Z wydan rodzimych chcialbym niewydane jeszcze tytuly od Andreasa. No i fajnie byloby gdyby w koncu, ktorys z wydawcow odpalil sie z Caza.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline PJP

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #34 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 13:15:55 »
1. Nie liczyłem, ale z pewnością o wiele mniej niż w poprzednim. Raczej nie przekroczyło to stówy. Nie dlatego, żebym specjalnie się ograniczał - trochę dostałem, trochę przeczytałem z bibliotek.
2. Mniej - patrz wyżej.
3. Czytam wyłącznie to co lubię, z rzadka będę eksperymentować i kupować w ciemno. Nadal mam sporo zaległości ;)
4 i 5. Z zaskoczeń - Zakazany port - jednak na minus, podobnie Zasada Trójek, Załoga promienia, druga część Kowboja z Szaolin, Departament prawdy, trzeci Donżon.
Co na plus z zaskoczeń? Lepsi wrogowie Spider-Mana, Punisher Epic, Conan barbarzyńca, Poranek ściętych głów, Giant, Jeśli zrobisz to teraz..., Thor Straczynskiego, Węgiel i Krzem, Invincible. Button Mana jeszcze nie czytałem, więc nie wiem czy to najlepszy komiks roku.
* nie sprawdzałem, które wyszły w 2022. Czasem czytam ze sporym opóźnieniem, jeśli recenzja na forum mnie zachęci.
6. Wiadomo - jakieś polskie integrale i Xenozoic Tales. Fajnie byłoby poczytać kolejne prace teoretyczne o komiksie i wywiad-rzekę z Tadeuszem Baranowskim.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 13:23:10 wysłana przez PJP »

Offline Death

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #35 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 16:44:51 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Jeśli doliczę, że kupiłem w przedsprzedaży w dniu darmowej dostawy ten czarno - biały z Lost in Time, który niebawem wyjdzie, to będzie równo 400.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
W 2021 r. mogło być podobnie lub trochę mniej. Ale wtedy jeszcze nie liczyłem.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Plan jest taki, że do marca kupię jeszcze 3 komiksy: piąty integral Thorgala, bo trzeba kupić w przedsprzedaży i raczej nie da się tego przełożyć oraz 2 albumy, które po prostu chcę przeczytać od razu jak wyjdą czyli Klezmerów 4 i ostatni tom Wielkiego Martwego. Nie potrzebuję za bardzo kolejnych komiksów, bo mam co czytać, ale plany sobie, a rzeczywistość sobie. Zobaczymy co będzie. Chciałbym zwolnić w sposób wyraźny, bo po co kupować jeśli nie jesteś w stanie tyle przeczytać?

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku. Najlepsze jak na razie są: Locke & key: Złoty wiek, Blast i Powrót do Edenu. Zaskoczenie to RIP. Nie miałem pojęcia o istnieniu tego komiksu, ale wyszedł, kupiłem, przeczytałem i jest znakomity.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku. Bardzo słabe są Negalyod 2 i Lotka. Mają ładne rysunki, ale są naprawdę poniżej jakiejkolwiek średniej. Jest tyle świetnych komiksów na rynku, że to była strata pieniędzy.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Gus. Gdyby wyszedł, to bym pewnie od razu kupił, przeczytał olewając to wszystko co leży na półce. Miałby priorytet.

Offline Klint

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 12:22:16 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Około 30

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Status quo

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Wszystko zależy od wydawców. Mój portfel w ich rękach  ;)

4. Najlepszy komiks 2022 największe zaskoczenie roku.

Najlepszy komiks to drugi Conan od Labrum a pozytywne zaskoczenie to Ziarno Prawdy.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.

Tu nie mam szczególnych rozczarowań

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

Głównie to kontynuacje serii od Taurusa : Ekho, Murena, Elryk, Ira Dei
Z takich listy życzeń, że fajnie jakby ktoś wydał :
SNY CORALINE
SUKUBBY
LASY OPALU
LEGENDĘ Swolfsa
ARIA

« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Styczeń 2023, 12:31:13 wysłana przez Klint »

Offline perek82

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:12:42 »
1. Kupione w 2022 - 97 (licząc wszystko - tzn. Relaxy, zeszyty itd.), z czego 59 wydanych w 2022. Przeczytane co najmniej 130.
2. Kupione w 2021 - 91
3. Miałem w 2022r. zwolnić (tak jak miałem zacząć pić i palić) i nie wyszło - brak silnej woli i motywacji. Myślę, że naturalnie liczba będzie się zmniejszać, bo drogo, bo grzebać w starych komiksach nie będę bez końca, bo zapisałem się do biblioteki.
4. Najlepszy i zarazem największe zaskoczenie (bo wcześniej nie znałem) to komiksy Toppi'ego
5. Największe rozczarowanie - Noir burlesque. Najgorszego wybrać nie potrafię, bo kupuję / czytam to, co mnie interesuje z jakiegoś powodu. Doceniam też twórców i ich pracę, nawet gdy mi komiks nie podejdzie.
6. Marzenia na 2023? - rok temu marzyłem o integralach Thorgala za ludzkie pieniądze. Chyba nadal aktualne.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:42:28 »
(tak jak miałem zacząć pić i palić)

Planowałeś zacząć i nie wyszło? :D

Offline czarek

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 14:10:23 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Dwie kolekcje z Carrefoura plus uzupełnienie kolekcji Punisher Max i Punisher MK. W sumie coś ok. 30 komiksów

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Porównywalnie

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
W związku z ukazaniem się Epic Punisher, mam zamiar wejść w Epic ASM (czekam na dodruki).


4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
W tym roku przeczytałem (z biblioteki miejskiej) w zasadzie wszystko od Vertigo i wszystko mi się podobało z wyjątkiem...


5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Transmetropolitan strasznie mnie wymęczył.  Baśniami byłem zachwycony tak mniej więcej do połowy, później już tylko czekałem końca.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Cokolwiek z uniwersum GI Joe (najlepiej ARAH)
Warhammer 40,000 : Marneus Calgar
Warhammer 40,000: Sisters of Battle


Offline KzT

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 14:52:03 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Kupionych ok. 30. Czyli zgodnie z planem. Chociaż ostatnie ubiegłoroczne opłacone zamówienia jeszcze idą, więc będzie finalnie ok. 35.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
W ubiegłym roku było 80+, ale w dużej mierze to były zaległości z poprzednich lat. Jeszcze odrobinę zaległości pozostało, ale bez ciśnienia. Mam co czytać.
 
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Poziom ok. 30 wydaje mi się rozsądny: tyle jestem w stanie bez problemu przeczytać i to są rzeczy, które chcę mieć. Więc będę celował mniej więcej tak samo.

4. Najlepszy komiks 2022, największe zaskoczenie roku.
I najlepszy, i zaskoczenie: Metal Hurlant nr 2 - dla mnie ideał i 10/10.

5. Najgorszy komiks 2022, największe rozczarowanie roku.
Jeśli idzie o kupione, to w sumie nie przeczytałem naprawdę złego komiksu, ale to wyniknęło z tego, że kupowałem pewniaki. Przeczytałem trochę komiksów z biblioteki i wszystkie były przynajmniej OK. Przede mną jeszcze lektura Potworów i tu ewentualnie obawiam się rozczarowania.
 
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Mogę napisać dokładnie to samo, co w roku ubiegłym: zbiorczy Tajfun; drugi tom Powstania Gawronkiewicza (może być też zbiorcze Mikropolis albo jakiś nowy komiks Gawronkiewicza); nowy KRL.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:31:15 wysłana przez KzT »

Offline Simon

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:34:41 »
1. Ile komiksów kupiłem w tym roku?
89 komiksów.

2. Jak moje zakupy mają się do roku poprzedniego roku. Kupiłem więcej/mniej?
W ubiegłym roku kupiłem trochę więcej, bo 117 komiksów.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Nie zwalniam i nie przyspieszam tempa. Jest dobrze, w 2022 przeczytałem wszystko to, co kupiłem (sic!).
 
4. Najlepszy komiks 2022, największe zaskoczenie roku.
Najlepsze to chyba "Mroczne Miasta: Niewidzialna granica", "Mroczne Miasta: Pochyłe dziecko", "Ostatnie spojrzenie" (Charles Burns), "Metax" (Antoine Cossé) i "Toppi Kolekcja".
Żadnych zaskoczeń nie było, bo raczej wiedziałem, co kupuję.

5. Najgorszy komiks 2022, największe rozczarowanie roku.
Najgorszego komiksu brak.
Komiks "Upside Dawn" Jasona był dla mnie rozczarowaniem, po Jasonie spodziewałem się czegoś więcej. 

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2022 roku (max 3 tytuły).
Kolekcja dzieł Osamu Tezuki w dużym formacie i twardej oprawie.
Kompletne wydanie Cerebusa Dave'a Sima w ładnym wydaniu.
Więcej mangowych ramotek w Polsce!!!
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline 79ers

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 19:29:57 »
1. Ile komiksów kupiłem w tym roku?
Jak zawsze zdecydowanie mniej niż chciałem.

2. Jak moje zakupy mają się do roku poprzedniego ? Kupiłem więcej/mniej?
Wystraszony nieco sytuacją na rynku i postępującą drożyzną, kupiłem więcej niż w 2021 roku. 
 
3. Noworoczne postanowienia na rok następny
Żyć z nadzieją i pewnością, że gorzej to już było oraz kupować jak najwięcej ... i żebym miał gdzie to wszystko magazynować.
 
4. Najlepszy komiks 2022, największe zaskoczenie roku.

Pomimo pewnych zastrzeżeń za najlepszy komiks uważam Arawna. Bardzo ucieszyła mnie polska edycja Toppiego, integral BinioBilla i epicki Punisher.  Największym zaskoczeniem był powrót Nathana Nevera, Wody Morteluny i kolekcyjny Deathstroke. W kwestii niespodzianek bardzo ucieszył powrót Sidecii - mam nadzieję, że jedno z moich ulubionych wydawnictw Taurus również wróci do pełni sił w AD2023. 

PS.Nie mogę nie wspomnieć o Sherlocku z NSC, który wprowadza nowe do komiksowego świata i daje bardzo dużo frajdy  ;D ;D

5. Najgorszy komiks 2022, największe rozczarowanie roku.
Największym rozczarowaniem jest Ocalała - historia, której fabuła do mnie nie przemawia - chociaż graficznie ok.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku (max 3 tytuły).
* Kid Paddle lub/i Game Over
* Excalibur - Chroniques
* Opowieści z Telguuth

Offline rzodkiew

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 20:04:49 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
70

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
O dziwo, trochę więcej, głównie przez Sagę Winlandzką i Eden it's an endless world
 
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - nie mam postanowień. Będę kontynuował serie, które czytam a co do reszty to wszystko zależy czy oferta mnie zainteresuje. Na pewno chce mieć Fungae i Wypadek na polowaniu, kilka zapowiedzi Studia Lain wygląda ciekawie.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Trudno powiedzieć, bo na 15 zakupionych sztuk jeszcze czekam. Nie jestem zbyt dobry w rankingach.
5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Dużym niedosytem zakończyła się u mnie lektura Wód Morteluny i Gniewu.
 
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
ZDECYDOWANIE BEZPRAWIE

Offline Lavender Blue

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 22:14:50 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
15 (w tym 2 numery Kaczora Donalda).

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
W 2021 nie liczyłam, ale na pewno sporo mniej, z czego jestem bardzo zadowolona.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Dwa postanowienia - sprzedać/oddać część kolekcji oraz nie kupować nic, póki nie przeczytam wszystkich zaległości.

4. Najlepszy komiks 2022, najwieksze zaskoczenie roku.
Mało przeczytałam w tym roku, ale niech będzie Thor & Loki: Bracia krwi. Co do zaskoczenia, na pewno pojawienie się kolekcji Marvela w Carrefourze oraz ekspresowe wyprzedanie się Button Mana. A z zaskoczeń typu "nie sądziłam, że ten komiks będzie tak dobry", to nie mam typów.

5. Najgorszy komiks 2022, największe rozczarowanie roku.
Ta sama uwaga, mało czytałam. Może Gigant Poleca Extra: Agenci i detektywi 3. Nie tylko dużo słabszy od poprzedników z serii detektywistycznej, ale w ogóle tak słaby, że nr 4 już nie kupiłam. Spookyzone też było kiepskie, ale jakoś dobrze się je czytało - takie guilty pleasure.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Z kaczek: Lustiges Taschenbuch Fantasy, z superhero: lata 60-te w tej czy innej formie; najlepiej w kolekcji Marvel Origins, bo byłoby ich najwięcej. Z mang - w końcu cokolwiek od Takehiko Inoue, z innych komiksów - jak najwięcej dobrych horrorów.