Autor Wątek: Rachunek sumienia 2022  (Przeczytany 7767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JohnDee

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 00:07:05 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Nie liczę. Około 100.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
W poprzednim roku okrągłe zero.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Mam na liscie około 60 komiksów do kupienia. Plus nowości. Prawdopodobnie więc przyszły rok wyjdzie podobnie do bieżącego.

4. Najlepszy komiks 2021 najwieksze zaskoczenie roku.
Nie z zeszłego roku, ale kupiony w zeszłym roku - cały cykl Sambre.

5. Najgorszy komiks 2021 największe rozczarowanie roku.
Bezapelacyjnie Walizka.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Requiem. Ponoć Scream zapowiada. Francuskie zapowiedzi Studio Lain też byłyby perełkami. A jak Lost in Time dorzuci Les voleurs d'Empires to będę w pełni ukontentowany. O 1629 już nie wspomnę...

Online Raveonettes

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 00:21:18 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Coś około 120-130

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Podobnie jak w poprzednim roku

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Będę kupował mniej (planuje zejść poniżej setki). Niestety, mam coraz mniej czasu na czytanie.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Bezapelacyjnie Lastman i Asadora! (nowa manga Urasawy). Zaskoczenie - dużo dobrego komiksu superhero wydane w Polsce - Silver Surfer, Thor Straczynskiego, X-Statix, drugi tom Fantastycznej Czwórki, Daredevil Waida. 

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
BRZRKR - przeczytałem 9 albo 10 zeszytów z 12 i wywiesiłem białą flagę. Koszmar.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
integrale Asteriksa, Asadora!, Good Asian
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Grudzień 2022, 00:31:30 wysłana przez Raveonettes »

Offline Brvk

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 00:33:22 »
No i standardowy rachunek sumienia za 2022rok:
( dobrze się czyta wątek jak kopiowane do odpowiedzi są pytania , zawarte poniżej)

1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

1. Kilkadziesiąt. Nie liczę.
2. Kupiłem mniej, a chciałbym kupić więcej.
3. Czytać na bieżąco. Częściej wracać do przeczytanych.
4. Na razie 7 żywotów krogulca. Spodziewałem się, że będzie dobry, a jest jeszcze lepszy.
5. Alvar Mayor. Genialne rysunki nie wystarczą, gdy fabuła niedomaga.
6. Schultheiss - Bukowski.


Offline dreamer36

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 09:23:28 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
451 + 124 mangi - tutaj chciałem tylko nadmienić, że w głównej mierze uzupełniałem kolekcję o zaległości z lat poprzednich (DC Odrodzenie, Marvel Now 2.0, dużo twardookładkowych zbiorczych od E), a mangi to cały Berserk, całe Full Metal Alchemist (to już jest 60 szt).

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Komiksów "tradycyjnych" podobna ilość, mang trochę więcej, a to ze względu na masowe kupowanie dodrukowanych serii.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Na chwilę obecną mam większość, co bym chciał (zostały jakieś pojedyncze sztuki). Także biorąc pod uwagę, że głównie będę na bieżąco kupował Egmont, co jakiś czas Studio Lain, Mucha lub Lost in Time - podejrzewam, że wyjdzie średnio jakieś 10 pozycji miesięcznie. Także plan jest taki, że ilość zakupów spadnie drastycznie

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Toppi Kolekcja - naczytałem się dużo dobrych recenzji, pooglądałem i uznałem, że spróbuję - na chwilę obecną jest to najlepsze, co mam w swojej kolekcji i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy :)

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Chyba Niewidzialni - i to nawet, nie że najgorszy, tylko raczej spodziewałem się, że będzie to po prostu znacznie lepsze i bardziej wciągające. Trudność komiksu to jedno, ale w niektórych zeszytach nie było nic, oprócz metafizycznego bełkotu - jak bym chciał coś takiego to bym sobie kupił książkę jakiegoś filozofa. Przeczytałem pierwszy tom, końcówka była trochę lepsza, biorę się zaraz za drugi tom i zobaczymy, jak wypadnie całościowo vol. 1 serii.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Batman Granta Morrisona
Żywe trupy na zbiorczo lub nawet 2 wyd. miękko, ale żeby ktoś to wydał w całości (obojętne czy cz-b czy kolor - byle wyszła cała seria).
Bezprawie 2 tom.

Offline Castiglione

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 09:32:25 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Ostatnie wyliczenia pokazują, że 86.


2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Trochę się zdziwiłem, ale wychodzi, że więcej. W analogicznym temacie z 2021 wpisałem, że kupiłem 70 - chociaż wtedy nie spisywałem tak dokładnie, więc być może coś pominąłem.


3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Czytać więcej niż kupuję, tzn. sukcesywnie nadrabiać zaległości. W tym roku w miarę mi się to udało, na teraz mam przeczytane 105 komiksów, więc już 19 więcej niż kupiłem - w moim przypadku to analogiczna ilość jak jakieś 3 miesiące zakupów. Aczkolwiek kilka z tych rzeczy przeczytałem on-line, więc w dalszym ciągu można poprawić wynik.


4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Najlepsze chronologicznie wg daty przeczytania:
- Warren Ellis "Transmetropolitan", tom 1
- Frank Miller "Batman: Mroczny Rycerz kontratakuje"
- Frank Miller "Sin City", tom 7
- Carl Barks "Kaczogród: Na dalekiej północy"
- Osamu Tezuka "Pieśń Apolla", tomy 1-2
- Frank Miller "Daredevil: Miłość i wojna"
- Frank Miller "Elektra żyje!"
- Tsutomu Nihei "Blame!", tom 1
- "Śnienie: Przez bramy z rogu i kości"
- Junji Ito "Frankenstein"
- Osamu Tezuka "MW"
- Sam Kieth "Wolverine/Hulk"
- Will Eisner "Umowa z Bogiem - Trylogia"

Największe zaskoczenia: "Śnienie", "Frankenstein" i "Wolverine/Hulk".


5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Najgorsze:
- Kat Howard "Sandman Uniersum: Księgi Magii", tomy 1-2
- Frank Miller "Spawn/Batman"
- Keith Giffen "Lobo: Portret bękarta"
- Scott Snyder "Amerykański wampir", tom 1
- Garth Ennis "Thor: Wikingowie"
- Daniel Way "Venom", run jako całość - chociaż im dalej, tym gorzej

Z powyższych największym rozczarowaniem dla mnie Lobo, po reszcie wiele się raczej nie spodziewałem.

Z kategorii niekoniecznie złych, ale poniżej oczekiwań wymieniłbym: "We3" Morrisona, pierwszy tom "Hellblazera" Careya i pierwszy tom "Daredevila" Bendisa.


6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
"The Dreaming" z 1996 roku, "Sandman Mystery Theatre".

Offline Dracos

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 10:14:55 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Okrągła liczba 111 (pod warunkiem że nic nie opuściłem)

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Podglądając poprzedni wpis wyszło na to że liczba jest podobna wtedy 107+- Jednakże wydałem ~1/5 więcej.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Tak jak poprzednio serie ukończone, albo takie w stylu Wezyra czytam w miarę na bieżąco, jakaś góra wstydu się nie tworzy. Natomiast tempo zwalniam raz że starsze rzeczy które chciałem już kupiłem, dwa że jednak w tym roku wydałem o 1/5 więcej więc w następnym to pewnie by było 30% więcej niż w 2021.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Zdecydowanie 7 Żywotów Krogulca i najlepszy komiks i zaskoczenie, trochę się bałem że może będzie ramotkowate, ale dla mnie nie było.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Chyba ostatni Thorgal, ktoś tam w wydawnictwie powinien usłyszeć kończ waść wstydu oszczędź, bo poważnie zarzynają serię, aż wióry lecą.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Wiem że wyjdzie, nie wiem czy w 2023, ale życzyłbym sobie Cazę tylko nie od Labrum i nie za milion złotówek. Ofc jakieś zbiorcze rzeczy typu Kajtek i Koko w kolorze, albo Asteriks czy Tajfun też bym przytulił

Offline wujekmaciej

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 10:33:36 »
1. 143
2. Kupiłem trochę mniej.
3. Nie mam zamiaru zwalniać tempa :)
4. Chyba Shankar, chociaż Potwory, Donżon i 7 żywotów mogą jeszcze dogonić.
5. Blue Phobia.
6. Love & Rockets i jimmy Corrigan, ale nie pogardziłbym Starmanem Robinsona.

Offline volker

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 11:03:42 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
ok.60

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
więcej o 30%

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
To zależy od tego co pojawi się na rynku i czy będzie mnie stać. W tym roku kupowałem naprawdę wybiórczo.

4. Najlepszy komiks 2021 najwieksze zaskoczenie roku.
Z przeczytanych: Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza i Ostatnie Spojrzenie mocno namieszały mi w głowie, czasopismo Metal Hurlant - nie mogę doczekać się nowych numerów. Nie przeczytałem jeszcze Blasta, a dużo sobie po nim obiecuję.

5. Najgorszy komiks 2021 największe rozczarowanie roku.
Po komiksie Wielkie Wyprawy spodziewałem się więcej

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Zbiorcze Kajtek i Koko,  zbiorczy Kapitan Żbik 2, nowe i wznowienia Clowesa, Burnsa, Gipiego, Pedrosy i Drnaso
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Grudzień 2022, 11:05:24 wysłana przez volker »

Online maxim1987

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 12:31:52 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
508 szt, w tym jakieś 1/3 to kompletowanie starszych serii

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Wydaje mi się, że kupiłem więcej, ale - któż to wie ;)

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
W związku ze wzrostem cen komiksów na pewno będę kupował mniej nowości. Na szczęście jeszcze sporo "staroci" jest do dokompletowania.
Postaram się zwiększyć współczynnik czytalności zakupów - aktualnie wynosi tak 0,45

4. Najlepszy komiks 2022 największe zaskoczenie roku.
Z wydanych w tym roku - Button man
Ze starszych, ale przeczytanych w tym roku - SOS dla szczęścia. Kapitalna rzecz, która przeszła u nas jakoś bez echa

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Jednym z większych rozczarowań jest Monsters. W szczególności rozczarowała mnie końcówka.
Drugi duży niewypał "Załoga promienia". Za całokształt + błędy w tłumaczeniu

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Asterios Polyp, Śmierć Supermana, wydanie zbiorcze Aquablue

Offline Edgar

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 12:40:03 »
Trochę się wyłamię i nie odpowiem w punktach.
Napiszę tylko, że przeczytałem wszystko, co kupiłem. :)

Offline burberry

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 14:05:28 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Około 50.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Kupiłem mniej, rok temu było około 90.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Pierwsze postanowienie to trochę wyprzedać, żeby móc kupować następne. Sprzedaję to, co nie podeszło albo nie jest wybitne.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.

Najlepsze co przeczytałem to Płaszcz i Szpony zdecydowanie. Zaraz za tym są Pasażerowie wiatru, potem To była wojna okopów. I Koziorożec niektóre części, bo skompletowałem i przeczytałem całość.

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.

Portugalia, meeeeeh. Wody Morteluny - największe rozczarowanie. Zasada Trójek - najgorsze.

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

Może Valerian? Fajnie by było, jakby ktoś wznowił. Albo jakbym miał okazję przeczytać całość XIII.

Offline nayroth

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 14:56:06 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
61. Z czego może 1/3 była "planowana", a reszta to zakupy spontaniczne/okazyjne.
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Więcej niż w ub.r. ale mniej niż 2 lata temu. Ot, zakupowa sinusoida.
3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?
Bez postanowień, ale wskazanie jest żeby raczej wytracać tempo, bo brakuje miejsca i czasu też.
4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
Pewnie jak w końcu przeczytam Potwory to bedą na podium.
5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Maska tom 2. Wiele nie oczekiwałem, ale to paździerz przez duże PE. Rozczarowała natomiast "Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?" Nowackiego&Sztybora bo recki tu i tam były b. pozytywne.
6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Nie mam. Kiedyś ładnie zapowiadała się zbiorcza panoramkiczna Promethea, ale nic z tego nie wyszło. Może ktoś się szaprnie na wydanie Dragona z Image, byłoby ciekawie.

Offline Voitas

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 14:58:59 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

137 (wliczając dwie kolekcje kerfura), w zeszłym roku 166.
Przeczytałem 212 komików, wliczając cyfrowe TP i pożyczone z biblioteki. W zeszłym roku 151. Jest progres.

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Mniej jak już wspomniałem wyżej, w przyszłym roku będzie pewnie jeszcze mniej. Staję się bardziej wybredny.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Bez postanowień.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.

Niekoniecznie premiery 2022, ale wybieram z tego co przeczytałem w 2022 - Kolekcja Toppi, seria W.E., Pan Żarówka

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.

Jak wyżej, z tego co przeczytałem w 2022 - seria Invincible, Heavy Liquid, Zznajdujemy ich gdy są już martwi - wytrzymałem połowę pierwszego tomu

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

Wznowienie Valerian 1-3, Lawless 2, kolejne Akta Sędziego

Offline Warpath

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 16:07:02 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Ok 200.


2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?

Porównywalnie.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa?

Nie planuję zwalniać, chyba że oferta wydawców mnie rozczaruje.

4. Najlepszy komiks 2022 największe zaskoczenie roku.

Zdecydowanie Donżon 3. Z początku olałem 2 pierwsze tomy, myślałem że mi nie podejdzie. Zaryzykowałem po pierdyliardzie pozytywnych opinii i jestem nawrócony. 4 na półce, 1 i 2 - wznowienia w drodze, i mam nadzieję na integrale Ralpha Azhama w przyszłości.

Na kolejnych miejscach: dobre superhero (Nieśmiertelny Hulk, kontynuacje Kapitana Ameryki, USM, Daredevila, Ród X / Potęgi X), Król Niedźwiedź, Na wschód od zachodu, KiKi integrale

Niemniej by być całkiem fair jest kolejka pretendentów na półce do przeczytana - Button Man, Imperium Triganu, X-Statix, Comanche, etc.
 

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.

Wojna Światów / końcówka Thora run Aarona - jakie to jest złe

Na kolejnych miejscach - Silver Surfer: Czarny, Sztuczna Inteligencja, Venom 2 (po pierwszym znakomitym tomie 1), Locke & Key: Złoty Wiek

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku

Też bym chętnie przytulił wznowienie Valeriana, Asteriksy w integralach, Astro City, 52 + World War III, wznowienie Slaine - Rogaty Bóg, Tetfol czy Marine w integralach, Domu (Otomo).


Offline Arthaniel

Odp: Rachunek sumienia 2022
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 30 Grudzień 2022, 17:28:34 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
Bardzo trudno zliczyć, bo jak coś nie wpasuje się w moje gusta w 100% - od razu sprzedaję. Kupionych będzie jakoś 40-60, zostawionych w kolekcji może 15-20 (max).

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
Mniej kupiłem, mniej przeczytałem.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny
Więcej czytać! Nadrobić wiele zaległości. Także: wrócić do czytania komiksów z biblioteki, na co w ogóle nie miałem czasu.

4. Najlepszy komiks 2022 najwieksze zaskoczenie roku.
"Klezmerzy" 1-3 totalnie podbili moje serducho w tym roku. Kupiłem tylko ze względu na zbiórkę dla Ukrainy i nie spodziewałem się za wiele, bo ze Sfarem nie zawsze było mi po drodze. A tymczasem - magia!

Na plus także "Piękna" - niby proste, niby czytałem sporo podobnych historyjek, ale zapadła mi w pamięć i polubiłem bohaterów - czasem więcej mi nie trzeba.

Z mang: Dorohedoro (grzybkowa jazda bez trzymanki, absolutnie polecam), i Potworna słodycz (historia nastolatki, która - gdy się za bardzo zawstydzi - zmienia się w godzillę... to NIE MIAŁO PRAWA SIĘ UDAĆ, a wyszła z tego mądra, ciepła i przezabawna historia o samoakceptacji)

5. Najgorszy komiks 2022 największe rozczarowanie roku.
Sporo rozczarowań w tym roku w sumie:
Nocny krzyk (totalnie nie moja wrażliwość, nie kupuję tego tego na żadnym poziomie)
Lotka (Ja kiedyś: błagam, dajcie Sandovalowi w końcu jakiegoś scenarzystę! Ja po lekturze "Lotki": błagam, dajcie Sandovalowi DOBREGO scenarzystę!!!)
Heartstopper 1-4 (kompletnie oderwana od rzeczywistości, przelukrowana do granic zdrowego rozsądku fantazja na temat bycia osobą LGBT)

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2023 roku
Jeszcze rok temu śledziłem z zapałem rynek zagraniczny i miałem wiele typów... Ale w tym - chciałbym po prostu, żeby szybciej ukazywały się serie, które lubię i zbieram (głównie Non Stop i Egmontu) + żeby powróciły te zamrożone/porzucone z różnych względów (Taurusie, na Ciebie patrzę... Chociaż Wicked+Divine od Muchy też się tu wlicza, i Power Rangersi od Egmontu...)