Autor Wątek: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.  (Przeczytany 7809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:32:08 »
Nie wiem czy to dobry wątek, ale jak przeprowadzka to i często nowe meble. Szukam teraz regałów na książki z regulowanymi półkami (wysokości). Ma ktoś coś takiego? Gdzie można kupić coś takiego w dzisiejszych czasach?

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:33:37 »
Ikea
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Murazor

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:39:18 »
Ikea billy - tanie, kilka kolorów dostępnych, mają szklane drzwi, płytkie (zajmą mało miejsca, ale np.: Indyjska Włóczęga mieści się prawie na styk). Mają 40 i 80cm szerokości, ale ja bym nie brał 80, bo się szybko wygną.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:43:57 »
Mam 80-tki i nawet półka z największymi i najcięższymi tomami jest tylko minimalnie ugięta.

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:46:32 »
Przy 80, trzeba upgradować, żeby się nie gięły.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline GoNzO

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:47:16 »
Tak, ale chodzi mi o regulację wysokości półek aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Ikea billy chyba mają stałą wysokość?

Edit: a nie, teraz widzę na zdjęciach, że mają otwory po bokach. Super. Dzięki za info!
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Maj 2021, 19:49:56 wysłana przez GoNzO »

Offline carnivale

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:49:24 »
Mam 40 , dwie półki mają mocowanie na stałe resztę można regulować.

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:57:13 »
No właśnie to, że są regulowane i można sobie dołożyć drzwi jakie się chce to jedyne plusy, bo tak to to straszne badziewie jest. :)

Ja mam 80-tki i 40-tki i jak będę teraz brał następne to chyba wezmę te 40-tki, bo nie chce mi się już ulepszać tych mebli.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Maj 2021, 19:59:20 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 19:58:18 »
Billy - zdecydowanie nie polecam. Półki uginają się przeokrutnie a po kilku latach regał żółknie i robi się paskudny. W dodatku bardzo łatwo o uszkodzenie lub nieusuwalne zabrudzenia, co wynika z faktu, że to mebel zrobiony z tektury.

Najlepszy zestaw z regulowaną wysokością to solidny dębowy regał + wiertarka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Maj 2021, 20:00:06 wysłana przez gashu »

Offline GoNzO

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:00:13 »
Najlepszy zestaw z regulowaną wysokością to solidny dębowy regał + wiertarka.

Też właśnie o tym myślałem, kilka porządnych desek i można wymierzyć co do mm :).

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:02:50 »
Billy - zdecydowanie nie polecam. Półki uginają się przeokrutnie a po kilku latach regał żółknie i robi się paskudny. W dodatku bardzo łatwo o uszkodzenie lub nieusuwalne zabrudzenia, co wynika z faktu, że to mebel zrobiony z tektury.

Najlepszy zestaw z regulowaną wysokością to solidny dębowy regał + wiertarka.

Jak wziąłeś najtańsze białe to może i się brudzą bo to pomalowane farbą jest, te inne kolory są oklejone okleiną i czy jak to tam się nazywa i nic się nie brudzi, nawet kurzu nie widać.
Mam te wysokie 40-tki zawalone omnibusami od góry do dołu z dziwami przeszklonymi i nic się wygina.

Też właśnie o tym myślałem, kilka porządnych desek i można wymierzyć co do mm :).

Ja to cichłem mieć regały z drzwiami przeszklonymi jak najmniejszym kosztem, bo kto to będzie kurz z tych książek sprzątał.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Maj 2021, 20:05:28 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kv

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:04:11 »
Billy dobre, brak regulacji tylko 1 półki (konstrukcja) nie 2, ale...
Jeśli użyjesz 1 półki na komiksy w powiększonym formacie (np. Szninkiel z Egmontu) to automatycznie 1 półka będzie musiała być na np. omnibusy amerykańskie lub Kaczki z Egmontu.
Billy nadaje się fajnie na komiksy w A4.

Mam inny regał z Ikei, chyba Gersby i on już lepiej "upycha" te powiększone, ale regulacja jest tylko w ograniczonym zakresie i no i tylko 180 cm wysokości. A Billy do sufitu...  ;D
Jak ktoś ma dużo komiksów w formacie amerykańskim to Billy na pewno się sprawdzi.

Offline gashu

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:17:25 »
Ja miałem “osiemdziesiątki” i po zapełnieniu wyginały się niczym cięciwa łuku. Po prawie 8 latach codziennego patrzenia na ten pożal się boże mebel, wywaliłem go bez najmniejszego żalu.

Zresztą, może to zabrzmi burżujsko, ale prezentowanie kolekcji fajnych, często drogich edycji komiksów, na regale, który jest wart mniej niż 2 tomy Thorgala z Libertago, to coś porównywalnego z organizowaniem wystawy obrazów w chlewiku.

Zaprawdę powiadam Wam :D, kto choć raz obcował z solidną, drewnianą biblioteką, w życiu nie spojrzy w stronę badziewia z Ikei lub jej podobnych.

Offline xanar

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:26:56 »
Tak jak było napisane 40-tki działają można brać.
Jak chciałem meble na zmówienie to mi jakieś ceny z kosmosu krzyczeli, ale ja nie mam ekskluzywnych Thorgali to meble też mogę mieć nieekskluzywne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kv

Odp: Przeprowadzka komiksów - cenne rady, sprawdzone patenty itp.
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 20:45:31 »
@up
Potwierdzam, na 40kach nie widać łuków, no chyba, że na nowym TR w wersji na "kredzie"  :o