Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 95420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:57:03 »
Z tego, co czytam na forum, to raczej mam wrażenie, że Grzegorz Rosiński jest wykorzystywany jako dojna krowa.
Ja nie bardzo wiem co znaczy 'wykorzystywany' w kontekście artysty z kilkudziesięcioletnim stażem i o ugruntowanej pozycji dzięki której sam decyduje co chce a czego nie chce robić. To nie młoda aktorka której Weinstein każe, delikatnie mówiąc, tańczyć jak jej się zagra, najlepiej nago, jeśli chce wypłynąć i zrobić karierę. To też jeszcze nie ubezwłasnowolniony starzec słabo kontaktujący. Tutaj jakiś grubszy temat jest krojony i mówię to z bólem, jako fan Rosińskiego.

Offline Koalar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 20:15:17 »
To znaczy, że nie przykłada wielkiej wagi do spraw biznesowych, bo jego pasją jest tworzenie. Nie siedzi i nie umawia dokładnie, za ile będą chodziły jego rysunki na Kickstarterze. Ani tego nie lubi, ani nie ma na to czasu. A ktoś to wykorzystuje i kosi na tym kasę.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 20:18:50 »
To znaczy, że nie przykłada wielkiej wagi do spraw biznesowych, bo jego pasją jest tworzenie. Nie siedzi i nie umawia dokładnie, za ile będą chodziły jego rysunki na Kickstarterze. Ani tego nie lubi, ani nie ma na to czasu. A ktoś to wykorzystuje i kosi na tym kasę.

Ale tu nie chodzi tylko o Kickstarter. Jeśli w trakcie tak długiej znajomości z marszandem on nie widzi jaki to jest człowiek to nie jest kwestia biznesowa. Widział choćby jego zachowania nie raz podczas dawania wrysów. Więc albo Rosiński nie ma kontaktu z rzeczywistością albo mu to pasuje, innej opcji nie ma. Obie opcje smutne, natomiast w przypadku pierwszej, oczywiście, nie można mieć do niego pretensji.

Offline Leyek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 20:40:52 »
@Koalar mimo chamstwa Twojego poprzedniego posta odezwę się. Choć w sumie nie ma co dużo dodawać, bo koledzy tutaj napisali wszystko odnośnie rzekomego wykorzystywania.
Do tego obserwowałem ze 2 razy zachowanie GR podczas dawania autografów/wrysów, słuchałem jego wywiadów na MFKiG, coś tam czytałem i łącząc wszystkie kropki jawi mi się obraz człowieka nieprzyjemnego, zadufanego w sobie. Współpraca z Marszandem też chluby nie przynosi.
Sam mam od GR tylko jakieś ze 2 podpisy dane "z łaski". Podchodziłem w Łodzi do większych i porównywalnych "gwiazd" i praktycznie każdy był uśmiechnięty/ludzki/sympatyczny itp.

Offline Kot Tip-Top

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 08:08:24 »
To znaczy, że nie przykłada wielkiej wagi do spraw biznesowych, bo jego pasją jest tworzenie. Nie siedzi i nie umawia dokładnie, za ile będą chodziły jego rysunki na Kickstarterze. Ani tego nie lubi, ani nie ma na to czasu. A ktoś to wykorzystuje i kosi na tym kasę.
Przepraszam ale bawią mnie nagle ci wszyscy adwokaci Rosińskiego co z góry zakładają, że on własnego rozumu nie posiada, bo jak się praktyki pana Garuli nie podobają to już na bank nie pojmuje co się dzieje tylko sobie na jakimś poddaszu grzecznie rysuje a pan G. tylko podjeżdża po nowe materiały do albumów i mu ciemnotę wciska bo przecież Pan Rosiński nawet nie wie "co to ten internet". Sorry, ale mam jednak o panu Grzegorzu nieco lepsze zdanie. Krytykujcie, droga wolna ale krytykujcie ich obu a nie róbcie z jednego wykorzystywaną ofiarę a z drugiego żerującego na niewinnym staruszku bez świadomości. Takie wybielanie by oczernić drugiego jednak twórcy Thorgala uwłacza...

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #215 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 10:44:09 »
Rosiński zawsze powtarzał, że on najchętniej by tylko rysował. Wcześniej sprawami biznesowymi zajmowała się chyba jego żona, a teraz jego syn. Rosiński pewnie widzi zachowanie GK, ale nie wiemy jakie są ich prywatne relacje. Zakładam też, że Rosinscy generalnie cieszą się że współpracy z GK bo w końcu znalazł się ktoś, kto wydaje komiksy Rosińskiego w "ekskluzywnej" wersji. Ani Egmont, ani nikt inny nie palił się do tej pory żeby je tak wydać, więc za bardzo nie mają wyjścia tylko współpracują z GK.

Offline Edgar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 12:58:20 »
Nie zapominajmy też, że Rosiński myśli zapewne "w Euro". Dodatkowo jest człowiekiem dość zamożnym, a niekoniecznie interesującym się ekonomią. Jeśli tak na to spojrzeć, to ceny proponowane przez GK mogą mu się wydawać niewygórowane.

Offline freshmaker

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 13:54:23 »
raczej myśli w chf

Offline Leyek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 14:07:15 »
Rosiński zawsze powtarzał, że on najchętniej by tylko rysował.

No to narysował 10 bohomazów w 20 minut :)

Offline Eyeless

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 17:37:43 »
Eee tam, obstawiam, że narysował te szkice dla marszanda, żeby dorzucił gratis dla pierwszych 10 osób , a marszand nie w ciemię bity biznesmen stwierdził że lepiej to puścić w zestawie z innymi produktami po 4k/szt :)
Co do samych szkiców to nie ma co nazywać tego chłamem i badziewiem tylko patrzeć trzeba na to jak na coś czym to faktycznie jest czyli zwykłym szkicem jakich wiele pozyskano (również za darmo) do tej pory od pana Grzegorza przy różnych okazjach.  A to, że teraz organizator wpadł na pomysł znalezienia jeleni  ... cóż, cieszcie się, że jesteście świadomi i nikt was w ten sposób nie wydyma .

Offline JonasCrow

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:09:35 »
Eee tam, obstawiam, że narysował te szkice dla marszanda, żeby dorzucił gratis dla pierwszych 10 osób

to się nazywa diagnoza! stawiam dolary przeciwko orzechom, że tak właśnie było...

Offline Leyek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:47:58 »
Tak, tak marszand samo zło, a GR biedny, zagubiony i oszukiwany. Śnijcie dalej :)

@Eyeless nawet jakby to miały być takie szkice-gratisy to na festiwalu w słabych warunkach lepsze rzeczy były rysowane. Wystarczy tylko trochę chęci, no chyba, że to trzasnął w restauracji przy wspólnej kolacji :)
Na KS stoi jak byk RYSUNEK, a nie szkic ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:51:03 wysłana przez Leyek »

Offline Midar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 22:01:24 »
Pamiętajmy, że artysta jest wiekowy. Z roku na rok obserwuję, jak pogarszają się jego wrysy. Może teraz tak rysuje?

Offline Eyeless

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 22:46:36 »
@Leyek
Po prostu uważam, że nie ma sensu nakręcać się tymi szkicami , bo każdy z użytkowników forum wie czym są i wielu z tutejszych wyjadaczy kolejkowych MFKiG i innych festiwali ma o klasę lepsze "rysunki".
A to , że marszand użył takiego określenia na KS , to tylko świadczy o JEGO zamiłowaniu do marketingu.

@Midar
Być może obecnie więcej czasu poświęca malowaniu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Sierpień 2022, 22:48:58 wysłana przez Eyeless »

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #224 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 14:36:25 »
Z FB:
"Pamiętacie kto ma dzisiaj swoje urodziny 🍰?
18 lat kończy GRZEGORZ ROSIŃSKI😍
Wpisujcie życzenia dla mistrza, a my postaramy się aby zostały one solenizantowi przekazane ❗️
My ze swojej strony życzymy DUŻO ZDROWIA ❗️ 😍"


To GR w chwili wykonywania wrysów do Legend ;)