Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 68288 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #240 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 02:42:24 »
Kocham ten tytuł/serię. I, pomimo, że słabsze chcę to mieć (Dear Becky)j i przeczytać.

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #241 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 09:16:59 »
Odkąd dotarłem gdzieś do połowy drugiego tomu
To ja drugi w męce doczytałem do końca. I trzeciego już nie kupiłem.

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #242 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 09:22:10 »
Jestem na świeżo po serialu i jest bdb. Mam pierwsze kilka albumów Chłopaków i zacząłem czytać pierwszy, ale jakoś na razie odpuszczam. Jestem skażony serialem i komiks wydaje mi się słabszy i głupkowaty. W serialu naprawdę świetnie przedstawiono postacie i zbalansowano żarty i bardziej poważne oblicze każdego bohatera. W serialu postacie odwalają chore akcje, ale każdy ma motywacje, jakąś przeszłość, uczucia. U Ennisa na razie widzę tylko jazdę bez trzymanki bez drugiego dna. Zrobię kiedyś podejście drugie.
Ale na razie serial > komiks.

Online michał81

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #243 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 11:07:13 »
@Death przeczytaj całość. Serial i komiks różnią się w wielu aspektach, co sam uważam na plus. I już drugi sezon pokazał, że serial pójdzie inną drogą i największe twisty komiksu zdecydowanie nie zostaną wykorzystane, a końcówka czyli tomy 11 i 12 jest mocna i chwyta w niektórych momentach za gardło. W serialu po prostu niektóre rzeczy by nie chwyciły tak jak w komiksie. I byłyby nie zrozumiałe. Z czasem dostaniesz też w komisie więcej przeszłości niektórych bohaterów, ale komiks to też nawiązanie w wielu aspektach do innych komiksów, postaci komiksowych, motywów komiksowych czy nawet samych twórców i tego w serialu nie ma i raczej nie będzie. Wbrew pozorom oba media uzupełniają się.

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #244 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 18:55:57 »
Właśnie sobie przypomniałem za sprawą starego tematu o podsumowaniach 2020 roku gdzie wkleiłem zdjęcie zakupów, że ja te albumy Chłopaków kupiłem rok temu. Wówczas zobaczyłem kilka pierwszych odcinków serialu i tak mi się spodobał, że kupiłem na Gildii zestaw komiksów. Ale dopiero niedawno powtórzyłem pierwsze odcinki i zobaczyłem wszystko co do tej pory nakręcili. Trzeba się zabrać za ten komiks, już rok czeka na lekturę.

Online michał81

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 14:26:37 »
25 stycznia 2022 mają pojawi się dodruki brakujących tomów Chłopaków oraz nowy tom - Dear Becky.

Offline Konrad

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #246 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 19:45:02 »
W Gildii jest już preorder na Dear Becky - 200 stron - 79,90 zł
https://www.gildia.pl/komiksy/507442-chlopaki-droga-becky


Offline Midar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #247 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 21:15:37 »
Dodam, że po rabacie w gildia.pl 55.90 PLN.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #248 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 19:04:15 »
Obejrzałem serial, chciałbym wejść w serie. Jak to wygląda ? wszystkie tomy już wyszły ? Teraz będą same dodruki ? Proszę o nie hejtowanie - świeżak w tym temacie, nawet nie wiedziałem że komiksy wyszły z tej serii.

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #249 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 19:07:49 »
Wyszło wszystko.

Offline sirPablo

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #250 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 20:07:59 »
Komiks lepszy - więcej zabawy więcej humoru  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Grudzień 2021, 20:10:51 wysłana przez sirPablo »

Online michał81

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #251 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 07:54:01 »
Obejrzałem serial, chciałbym wejść w serie. Jak to wygląda ? wszystkie tomy już wyszły ? Teraz będą same dodruki ?
25 stycznia jak wspomniałem powyżej będziesz miał dostępny komplet serii razem z nowym tomem, który będzie mieć premierę. Na obecną chwilę jest to komplet z uniwersum Boys.
Finalnie nie wiem czy jest szansa na rozbudowę jeszcze tego świata, bo seria ma wyraźne zakończenie. Ten nowy tom Droga Becky, jest tylko pewnym dodatkiem, z zabieg narracyjny, który umożliwił Ennisowi dopisanie coś jeszcze na fali popularności serialu. Kolejne jego wykorzystanie może okazać się wtórne i niepotrzebne.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Grudzień 2021, 08:45:48 wysłana przez michał81 »

Offline Adolf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #252 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:45:26 »
Nie wiem czy było tu mówione, ale na panelu o Kruku podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej, prelegentka miała wieści prosto z wydawnictwa:

Kruk będzie miał dodruk we wakacje i osoby zainteresowane są proszone by nie kupować drogich używek na aukcjach.

Offline Grrrgory

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #253 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 18:13:00 »
Patrząc na szalone ceny zapowiadanych komiksów i znając politykę cenową Planety, przypuszcam że "drogie używki na aukcjach" i tak wyjdą taniej niż ten dodruk.

Online parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #254 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 18:25:37 »
Dlatego osoby są proszone o niekupowanie drogich używek - żeby zaoszczędziły na drogi dodruk.