Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 402406 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

brvk

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #450 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 18:57:31 »
Cieszy mnie wasza radość z Coseya.

Pamiętam, jak w pracy robiliśmy sobie rankingi roczne najlepszych komiksów i któregoś roku najlepszym komiksem wybrałem W poszukiwaniu..., ku zdumieniu kolegów. Trochę się musiałem natłumaczyć, że to nie snobizm, bo intelektualne i nikt nie zna, tylko naprawdę najbardziej podobał mi się ten tytuł ze względu na rysunki, kadry, rozkład plansz, lokalizację i tło etno-historyczne, a także scenariusz i fajną atmosferę opowieści. Po latach odkrywam, że nie tylko mi spodobało się to - niewątpliwe - dzieło. Jeśli sił starczy po pracy to muszę sobie dzisiaj je odświeżyć.

Offline tuco

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #451 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 19:04:25 »
Cieszy mnie wasza radość z Coseya.

Pamiętam, jak w pracy robiliśmy sobie rankingi roczne najlepszych komiksów i któregoś roku najlepszym komiksem wybrałem W poszukiwaniu..., ku zdumieniu kolegów. Trochę się musiałem natłumaczyć, że to nie snobizm, bo intelektualne i nikt nie zna, tylko naprawdę najbardziej podobał mi się ten tytuł ze względu na rysunki, kadry, rozkład plansz, lokalizację i tło etno-historyczne, a także scenariusz i fajną atmosferę opowieści. Po latach odkrywam, że nie tylko mi spodobało się to - niewątpliwe - dzieło. Jeśli sił starczy po pracy to muszę sobie dzisiaj je odświeżyć.
no, ja już chyba parę razy (hmm, a może to nie-ja) pisałem, że to najbardziej niedoceniona pozycja Plansz Europy, albo i wszystkich grubych kolekcji Egmontu... choć w sumie teraz nie wiem, bo minęło już sporo czasu,,,,,,

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #452 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 19:07:45 »
no, ja już chyba parę razy (hmm, a może to nie-ja) pisałem, że to najbardziej niedoceniona pozycja Plansz Europy, albo i wszystkich grubych kolekcji Egmontu...

Dla mnie obok Krzyku Ludu na pewno!

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #453 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 20:35:23 »
Po latach odkrywam, że nie tylko mi spodobało się to - niewątpliwe - dzieło. Jeśli sił starczy po pracy to muszę sobie dzisiaj je odświeżyć.
Trochę nas jest. :) https://forum.gildia.pl/index.php/topic,31350.msg1083583.html#msg1083583

krzychw75

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #454 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:15:33 »
Hmmm, postaram się trochę stonować dyskusję, ale... czy nie wydaje się Wam, że Ongrys rzucił się na zbyt wiele na raz?
Jest kilka ciekawych pozycji niedokończonych, np. Władcy chmielu (czekam z utęsknieniem i to już ponad rok chyba :-( ) czy Lockney, a Vance... i przecież już niedługo Bruno Brazil wjedzie na białym koniu... stop tzn. w białym mustangu czy jakoś tak ;-) czy może żółtym...
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:17:07 wysłana przez krzychw75 »

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #455 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:18:17 »
Ongrys pisał, że mają kilka ekip i każda zajmuje się innym komiksem. I chyba cały ten casting na komiks polegał na tym, żeby jakaś wolna ekipa miała co robić i działać. Czyli te albumy powstają tak jakby niezależnie od siebie.

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #456 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:23:38 »
Trochę tylko szkoda, że "Opowieści historyczne" Vance'a spadły na termin po "Brunonie Brazilu". Widać robi je ta sama ekipa.

Ale bardzo się cieszę, że Ongrys korzysta z wyników ankiety :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline eferce

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #457 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:24:05 »
A mi szkoda "Kronik zatrzymanej...". Przeczytałem kiedyś pół zeszytu u kolegi-profana na tablecie, bo zasnął w pociągu. Pomysł niebanalny, realizacja na tyle dobra, że zapadła w pamięć. W dodatku "nowość" na naszym rynku.
Oby Martwy chociaż wyszedł i otworzył drogę dla reszty niewydanych Loiseli...

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #458 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:24:20 »
Z "Ongrysa" jeszcze jak do tej pory nie kupiłem żadnego komiksu ale po takich zapowiedziach na pewno się to zmieni. "Żbiki" i podobne, nie ponieważ sentymentu nie mam do tych komiksów, a PRL oceniam negatywnie, komiksy Tadeusza Baranowskiego odłożyłem na półkę "kupię na pewno, lecz nie teraz", obok Asteriksów czy kompletu Thorgala. "Sędzia Dredd" leży na półce pt. "może kiedyś wejdę w to uniwersum komiksowe", a na przykład "Bruce'a Hawkera" przegapiłem.
Z przyjemnością nabędę "Bruno Brazil" i "Jonathana" gdy zostanie wydany i tym otworzę część mojej kolekcji poświęconą komiksom od wydawnictwa Ongrys. Oby tak dalej!
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

krzychw75

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #459 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:25:04 »
Tak, pamiętam, ale, poprawcie mnie jeśli się mylę, czekamy na Władcy chmielu tom 2 już chyba ponad rok... Więc może by przerzucili ludzi na tematy już zaczęte...
Ale oczywiście trzymam kciuki za Ongrys, żeby wydali to co planują, bo to moje klimaty ;-)

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #460 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:28:24 »
a na przykład "Bruce'a Hawkera" przegapiłem.

Zawsze możesz jeszcze wziąć "Howarda Flynna" - trochę podobne klimaty... :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline michał81

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #461 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:33:09 »
Jak tylko okaże się, że nasza oferta została zaakceptowana, dokończymy tą serię w formie zbliżonej do albumów wydawnictwa Sideca.
Super sprawa, ale ja jako osoba, która zwątpiła w Sidecę odpuściłem serię, a obecnie nabycie tomów 2-3, graniczy z cudem. Natomiast pełno na wtórnym rynku drugiego wydania tomu 1. Jeśli Ongrysowi się uda to powinien dobrze skalkulować nakład, aby się nie przejechał, bo mam wrażenie, że tomy 2-3 miały mały nakład.

Offline Dracos

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #462 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:40:56 »
Akurat Bruno i Johnathan to nie moje klimaty, ale fajnie że wyniki ankiety zostały uwzględnione jest jakaś mała nadzieja na Cazę i dokończenie Wielkiego Martwego co bardzo cieszy. Ogólnie Ongrys u mnie punktuje nie tylko tytułami i jakością wydań, ale właśnie takim podejściem do czytelników. Tyle informacji na temat zapytań odnośnie licencji na poszczególne tytuły to chyba jeszcze nigdy nie przeczytałem.

Offline eferce

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #463 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 21:48:45 »
Super sprawa, ale ja jako osoba, która zwątpiła w Sidecę odpuściłem serię, a obecnie nabycie tomów 2-3, graniczy z cudem. Natomiast pełno na wtórnym rynku drugiego wydania tomu 1. Jeśli Ongrysowi się uda to powinien dobrze skalkulować nakład, aby się nie przejechał, bo mam wrażenie, że tomy 2-3 miały mały nakład.
Śledź dział "sprzedam kupie zamienię" na tym forum. Kupiłem w maju 3 tomy Martwego za 100, stan 'raz czytane' albo nawet mniej... A miałem go już skreślonego jak Ty ;)

Offline tuco

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #464 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 22:11:51 »
Super sprawa, ale ja jako osoba, która zwątpiła w Sidecę odpuściłem serię, a obecnie nabycie tomów 2-3, graniczy z cudem. Natomiast pełno na wtórnym rynku drugiego wydania tomu 1. Jeśli Ongrysowi się uda to powinien dobrze skalkulować nakład, aby się nie przejechał, bo mam wrażenie, że tomy 2-3 miały mały nakład.
z tego, co pamiętam, to nakład Trupka był mocno ograniczony w stosunku do pierwotnych planów. to była któraś z reaktywacji Sideki/Manzoku, podeszli wówczas bardziej realnie, mniej entuzjastycznie do nakładu. planowana cena (z racji ograniczenia nakładu) poszła wówczas w górę o chyba 20 zyli. większa dostępność tomu I wynika zapewne z jego drugiego wydania.