Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 403014 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1845 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 10:00:11 »
Za czasów jak Ongrys nieślamazarnie i regularnie wydawał Dredda, także źle się sprzedawał.

Offline srogin

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1846 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 10:42:20 »
  No w końcu. Wolałbym aby w ramach przeprosin napisali, że nr. 6 wyląduje w drukarni niedługo później, ale co ma być to będzie. Dziwne, że cena bardziej nie wzrosła bo w sumie nie jest dużo drożej niż było. No i te nazwiska na okładce, to smutne, że ten tytuł nie sprzedaje się zbyt dobrze, marnie to świadczy o naszym rynku.

z fb:
Cytuj
prace nad tomem 6 są dość zaawansowane, w tomie 20 wkrótce zaczniemy składać polską wersję, tom 21 jest już przetłumaczony, tom 7 też już jest w trakcie tłumaczenia.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1847 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 10:58:02 »
To jeszcze odpowiedź Ongrysa o dostępności gratisu:

Cytuj
… żeby otrzymać "Czyścieć" trzeba zakupić w jakimś konkretnym sklepie, czy można np na Gildia.pl - Księgarnia internetowa

Odpowiedz

Wydawnictwo Ongrys
 - w dowolnym, do wyczerpania nakładu Czyśćca. Będą razem zafoliowane.

Offline Takesh

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1848 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:00:28 »
A ponoć Ongrys nie foliuje komiksów.... ::)

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1849 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:10:19 »
To Timof i ostatnio Taurus.

Offline Spiff

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1850 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:11:51 »
To Kurc nie foliuje. >:(
...
 Ongrys foliuje aż miło.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Spiff

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1851 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:19:52 »
 mój Vasco 7 od Kurca nie był foliowany. >:(
...
Edit:

@Midar skasował posta, dlatego wygląda jakbym gadał sam ze sobą. ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2024, 12:25:28 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Koalar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1852 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:33:42 »
Szkoda, że Tytusopedię dostałem bez folii. Może brudna okładka miała być jakimś nawiązaniem do powstania Tytusa, że tutaj sobie umyję brud, a z niego powstanie... Brutus, zły bliźniak Tytusa!
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1853 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 12:49:53 »

Edit:

@Midar skasował posta, dlatego wygląda jakbym gadał sam ze sobą. ;D
Ja czasem gadam 😀. Zacząłem się zastanawiać, czy te Wody Morteluny 2 miałem w folii, czy nie i stwierdziłem, że jednak nie pamiętam i skasowałem.

Offline Ongrys

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1854 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 14:47:27 »
Trochę dziwne że Ongrys wydaje to oddzielnie, bo sprawdzałem w kilku miejscach i jest o najczęściej określane jako prolog do Inferno. Wcześniej zrobił w jednym przypadku dodał wymagany materiał do KA.

Wiele razy pisałem, że nie znam serii "Sędzia Dredd" i poznaję ją razem z czytelnikami (no, chwilę przed nimi, sprawdzając wersje robocze).

"Czyśćca" nie było w CCF, natknąłem się na informacje o tym komiksie zupełnie niedawno, kiedy umowa na tom 19 była już podpisana, a dodatkowe komiksy zatwierdzone. Oczywiście, można było próbować wszystko odkręcać i załatwiać jeszcze raz, ale pewnie wiązałoby się to z kolejnym opóźnieniem. Za to udało się dość łatwo uzyskać zgodę na dołożenie dodatkowego albumu gratis.

Na dziewiętnasty tom Kompletnych Akt jak sami czytelnicy wyliczyli, trzeba było czekać ponad dwa lata. Wiadomo było, że po tomie 18 ukaże się 19, to nie była żadna niespodzianka. Nie przypominam sobie, żeby w ciągu tych dwóch lat ktokolwiek napisał "zastanówcie się, czy do tomu 19 nie byłoby warto dołączyć Czyściec".

Wiecie doskonale, że Complete Case Files są "complete" tylko z nazwy. Wiecie doskonale, że Onrys stara się poprawiać albumy Brytyjczyków, uzupełniając galerię, dokładając komiksy itp. O istnieniu "Restricted Files", w których jest wiele kanonicznych komiksów z Dreddem dowiedziałem się dopiero przygotowując tom 17, przez co do tomów 13-16 (ani też do 1) nie były dokładane żadne komiksy z nich. "Czyściec" nie figuruje w żadnych spisach serii "Judge Dredd", bo Dredd w nim nie występuje, jest tylko wspominany.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie jakie komiksy są wskazane, aby dołożyć je do tomów 20-22 albo 6-12, co się z czym łączy albo co się uzupełnia - nie krępujcie się. Byle nie po wysłaniu do druku, tylko wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2024, 14:50:08 wysłana przez Ongrys »

Offline Tom926

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1855 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 15:01:57 »
Super wiadomość i cena wydaje się że też jest w porządku jak na dzisiejsze czasy  :)

Offline Sędzia

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1856 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 15:04:32 »
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie jakie komiksy są wskazane (...)

Pozwalam sobie wyciągnąć z całej wypowiedzi to, co mnie bezpośrednio interesuje i korzystając z okazji chciałbym zapytać:

- kiedy ostatni Bruno Brazil, bo moje dwa tomy czekają na półce aż wydacie ostatni.
- kiedy kolejny Jonathan, w jakim tempie zamierzacie wydać dalsze tomy? Fajnie by było wiedzieć jaka jest perspektywa czasowa. Albo konkretne "rezygnujemy".

Z góry dzięki.

Online michał81

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1857 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 15:34:30 »
Drogi @Ongrysie to nie są jakieś pretensje z mojej strony, tylko byłem zaskoczonym, bo wcześniej coś dodałeś z "Restricted Files". Sam też nie znam dokładnie Dredda, chyba tylko Arek ze SL i Kuba_G (z dawnego forum gildii) mają dużą wiedzę w tej kwestii (i sorry jeśli kogoś pominąłem), bo jest tego dużo i wychodzi to w różnych komiksach/magazynach.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby wydanie jakiegoś w przyszłości albumu specjalnego z tymi gratisowymi komiksami, które nie wchodzą do Akt (np. części Krew Satanusa jest też takim komiskem), jak się tego już trochę uzbiera.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1858 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 15:57:01 »
Do tomu 19 Ongrys też coś dołożył :).

Z Facebooka:
Cytuj
polska wersja tomu 19 tradycyjnie ma bardziej rozbudowaną galerię oraz została rozszerzona o 30-stronicowy komiks "Koszmary", więc będzie bogatsza niż angielskie wydanie. Razem 352 strony./quote]
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2024, 16:01:32 wysłana przez Midar »

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1859 dnia: Cz, 14 Marzec 2024, 17:19:18 »
  No i co się stało ze zbiorczym Żbikiem?