Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 402440 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1635 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 20:06:58 »
Ja bym raczej oczekiwał, że to @xetras napisze dementi, szczególnie, że mamy tutaj już pierwsze foty z zakupionymi egz. W7.
Ale OK, widocznie jest tak, że każdy może napisać co mu tylko przyjdzie do głowy, a to autorzy mają potem się tłumaczyć i wszystko odkręcać, oczywiście bez emocji, bo to tylko komiksiki.
Dobra, EOT, bo mnie to mocno słabi. :/
Tereferekuku.
W sobotę też będę a premiera spóźniona bo nie w czwartek a dziś.
Do soboty, jutro też będę pod pałacem i pojutrze też.

Czekam na koniec trzeciego sezonu, na jego początek też :)

W zapowiedzi z początku maja stało po25 maja i robienie awantury ma sens tylko marketingowy.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Maj 2023, 21:43:35 wysłana przez xetras »
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline turucorp

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1636 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 20:36:25 »
Tereferekuku.
W sobotę też będę a premiera spóźniona bo nie w czwartek a dziś.
Do soboty, jutro też będę pod pałacem i pojutrze też.

dzizas, a bądź gdzie chcesz, tylko już mi tu dywersji nie rób.  ::)

Offline Alexandrus888

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1637 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 20:37:44 »
Z panelu drukarskiego: przeokładkowanie to mit - trzeba robić to ręcznie, sam blok komiksu nie wychodzi z tej operacji bez szwanku i w ogóle strata czasu. Po prostu nakład idzie na przemiał i drukują raz jeszcze.

I niech to słów oburzenia ekologów nie podnosi. Bo - tu obalono kolejny mit - papier komiksowy praktycznie nie zawiera celulozy zdrewna! Drewno jest głównie w papierze książkowym (tym berzowym). Mało tego, poligrafia to jakiś 1% przemysłowego zurzycia surowca drzewnego. Inaczej mówiąc: trzeba będzie mieć dużo złej woli, albo bardzo mało wiedzy w temacie by wycofać papierowe komiksy.

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1638 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 20:50:14 »
Ale ciągle elementy chemiczne papieru komiksowego idą na śmieci po przemiale i trzeba zamówić (a tym samym doprodukować) kolejne na nowe egzemplarze ;)

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1639 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 21:22:06 »
Mogli puścić jako sprzedaż drugiej wersji w nakładzie, ale wtedy jeden tom miałby większy nakład, więc słabiuchno.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1640 dnia: Pt, 26 Maj 2023, 23:34:14 »
Z panelu drukarskiego: przeokładkowanie to mit - trzeba robić to ręcznie, sam blok komiksu nie wychodzi z tej operacji bez szwanku i w ogóle strata czasu. Po prostu nakład idzie na przemiał i drukują raz jeszcze.
Pogadaj z Garulą o jego spierniczonym z ciężarówki nakładzie Borgii. Da się? Da się, nic nie mielił. Blok komiksu u niego rzeczywiście nie wyszedł bez szwanku, więc się trochę martwię o tego Jonathana. Też mi nie przeszkadzał taki błąd z lakierem.  Timof pokazał na Donżonie, że można mieć część w obwolucie i płótnie, a część w zwykłej lakierowanej okładce i ludzie szczęśliwi, że mają.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Maj 2023, 23:40:45 wysłana przez Midar »

Offline Itachi

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1641 dnia: So, 27 Maj 2023, 18:43:30 »



Gratulacje dla Wydawcy, świetne info !

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1642 dnia: So, 27 Maj 2023, 18:47:32 »
Bardzo dobra wiadomość! Czekałem na nowe wersje Kosmicznego detektywa, Nowe przygody mistrza Twardowskiego i Wyprawę na Ziemię :)

Offline 79ers

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1643 dnia: So, 27 Maj 2023, 20:29:07 »
A gdyby tak jeszcze Dwa miecze Nowakowskiego w zbiorczym ala Doman - Skrzydlewski robił okładki do tej historyjki. Wyprawa na Ziemię  ;D ;D

Offline Ankwicz

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1644 dnia: So, 27 Maj 2023, 20:48:40 »
Premiera W7 "Sztorm" przesunięta? Eee, słabo, ja też jestem rozczarowany :/

Offline stachel

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1645 dnia: So, 27 Maj 2023, 21:23:07 »
W Warszawie już dostępny ;)

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1646 dnia: So, 27 Maj 2023, 21:56:25 »
Nawet widać na zdjęciu powyżej, że już jest.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline turucorp

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1647 dnia: Nd, 28 Maj 2023, 22:56:28 »
Nawet widać na zdjęciu powyżej, że już jest.
Powiem więcej, nawet @xetras przyszedł osobiście sprawdzić i może potwierdzić.  :D

Offline perek82

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1648 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 21:01:19 »
Nie wiem, czy to jest wiedza powszechna (ja nie wiedziałem) ale w Skradzionym skarbie jest zapowiedź Legend wyspy labiryntu. Legendy miałem i czytałem wielokrotnie. Innych komiksów Wróblewskiego jakoś nie pamiętam. Tytuły oczywiście znane ale przy lekturze jakoś niewiele mi się przypominało.
Bardzo się cieszę na taką zapowiedź.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/