Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 359731 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2040 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 22:12:09 »
Skoro to dzień zadawania naiwnych pytań: czy wiadomo, które sklepy będą miały te całe okładki "ratio" (bo zawsze te same zamawiają te same ilości danego zeszytu) czy to zależy w danym momencie od fantazji sklepu, że któraś mu się spodoba i w tym konkretnym wypadku weźmie sobie 25, 50 czy diabli wiedzą ile więcej zwykłych żeby dorwać dany rarytas?
Innymi słowy: czytelnik kupuje sobie to całe "ratio" od stałych dostawców, bo wie kto to będzie miał na pewno czy też poluje się na nie jak na jakieś (nie przymierzając) gazele na sawannie, bo nigdy nie wiadomo gdzie która wypłynie?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2041 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 22:31:24 »
No i teraz przechodzimy do wyjątków. Otóż nie zawsze sklep musi spełnić wymagania odnosnie ilością okładek standardowych, aby dostać ratio ;) Tak już jest, a dlaczego, to już wiedza zarezerwowana dla sprzedawców. W USA jest tak, ze stali klienci w małych sklepach decydują się na zamawianie w pre-orderze, płacą określoną kwotę ustaloną ze sprzedawcą (zazwyczaj wielokrotność tej okładkowej wersji standardowej), a on robi deal z dystrybutorem i wariant dociera dla zainteresowanego. Takie naprawdę małe sklepy nie bawią się w takie sprawy, bo zawsze są na tym stratne. Zamawiasz dużo, a potem nikt tego nie kupi. Duże za to zamawiają na potęgę, bo mają zbyt, więc np. taki Midtown ma zawsze dostęp do wielu sztuk, wielu różnych ratio wariantów, nawet tych powyżej 1:100. Musisz się zakręcić i dopytywać. To sukces to rozbudowanej kolekcji wariantów ratio ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Grudzień 2021, 22:33:34 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline death_bird

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2042 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 22:39:01 »
Ok. To sorry z góry za c.d. OT, ale to ciekawe ( ;D): jest więc sobie taki sklep jak Midtown, załóżmy, że ma w danym momencie 2 egzemplarze okładki "1:100". I co gdy jest spore zainteresowanie? Zakup online (kto pierwszy ten lepszy) z kompulsywnym klikaniem "refresh" 10 razy na sekundę czy tygodniowa kolejka przed sklepem jak za biletami na premierę SW, bo gwarancja przebitki na ebayu sprawia, że warto ten tydzień poświęcić na spanie na ulicy?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2043 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 23:50:46 »
No kto pierwszy, ten lepszy ;) Sklepów jest masa, jest eBay. Już dawno nie trzeba celować w jedno miejsce, bo konkurencja nie śpi i też zadowala swoich klientów :P Midtown to w ogóle potrafi nie realizować zamówień, kiedy okaże się, że zeszyt jest jakimś key issue, a oni sprzedali go za 4$. Zresztą nie tylko oni tak robią.

Offline Global

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2044 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 07:30:36 »
Ciężko kupić ratio po cenie okładkowej. Ja od kilku miesięcy ścigam się z dwoma komiksiarzami, którzy koczują pod sklepem w każdą środę. Czasami się udaje, ale jeszcze pół roku temu byłem sam i czyściłem pułki zaraz po otwarciu sklepu dzięki czemu wychodziłem z masą ratio. Obsługa sklepu chyba zauważyła, że ratio szybko schodzą , bo coraz częściej odchodzimy z pustymi rękami.
Sklepy internetowe mają różne zasady. Niektóre wystawiają ratio po cenie okładkowej albo nieznacznie wyższej. Zwłaszcza po FOC. Sklepy biorące preordery często wystawiają Ratio dużo drożej, przez co staje się to nieopłacalne i lepiej szukać okazji na ebay.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2045 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 10:02:45 »
No ratio w cenie okładkowej to rzadkość, chociaż jest to możliwe nawet w USA, gdzie komiksiarzy jest ogrom. Nieraz widziałem, jak ludzie na IG chwalili się, że kupili jakiś chodliwy towar w cenie 3-4$.

Offline Global

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2046 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 10:26:56 »
Tfaw ma dobre ceny ratio, tylko jest problem ze ściągnięciem tego z USA. Wrzucają na stronę w poniedziałki albo wtorki pozna pora.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2047 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 10:34:45 »

Offline death_bird

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2048 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 18:16:42 »
Tak przejrzałem tę listę i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecne SH stoi bardziej okładkami niż historiami pomiędzy nimi.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2049 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 08:11:46 »
Nowa porcja okładek DC w zapowiedziach na marzec. Polecam! ;)
No, dużo dobrego contentu będzie do wyrwania w marcu! A to dopiero jeden wydawca...  ::)

Tak przejrzałem tę listę i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecne SH stoi bardziej okładkami niż historiami pomiędzy nimi.  ::)
Ja to obserwuję do kilku ładnych lat.  :P

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2050 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 13:32:10 »
W marcu E.M. Gist dostarczy kolejną (3 już) okładkę do STAR WARS HALYCON LEGACY:

Online Leyek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2051 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 22:24:36 »
Dla mnie takie se, ale wiem, że są tu fani laseczek na okładkach :) No i tradycyjna kreska, a nie komputerowy plastik co tu często lata :)

Russell Dauterman



sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2052 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 23:04:27 »
Ladna okladka ale chyba twarz tez byla przeklejana na kompie.

Offline Global

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2053 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 14:44:31 »
Wpadly mi w oko.

Batman: Urban Legends #13 (Cover C David Marquez Variant)

Batman: Beyond The White Knight #1 (Cover A Sean Murphy)

Batman: Killing Time #1 (Cover B Kael Ngu Card Stock Variant)

Trial Of The Amazons #1 (Cover B Rose Besch Card Stock Variant)

Trial Of The Amazons #1 (Cover C Team Jen Bartel Card Stock Variant)

Catwoman #41 (Cover C Jenny Frison The Batman Card Stock Variant)

Catwoman: Lonely City #3 (Cover A Cliff Chiang)

Red Room: Trigger Warnings #2 (Cover C Jim Rugg Variant)

Animal Castle #2 (Cover E Black & White Silvio Bull Variant)

Animal Castle #2 (Cover C Silvio Bull Virgin Variant)

Guillem March: Laura #3 (Cover D Palosz Virgin Variant)

Nyx #3 (Cover H Besch Black & White Variant)

Red Room: Trigger Warnings #02 (Cover B Ed Piskor Variant)

Peacemaker: Disturbing The Peace (Amanda Connor Variant)

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2054 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 22:37:02 »
Smiechy i hihy byly ze Baron Zemo nosi skarpete na glowie ale Catwoman filmowa wyglada jeszcze gorzej.