Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 359690 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2025 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 13:23:38 »
DC tez ma kilka fajnych okladek w zapowiedziach.
(...)
Ba, ja twierdzę (mimo fiksacji kilku forumowiczów na Bagelyach, Stegmanach i innych Venomach ;) ), że w plebiscycie na najlepsze okładki od dawien dawna DC swobodnie wygrywa. Jasne, że w Marvelu czy Dynamite/Image/etc też bywają świetne, ale to DC ma najlepszych artystów na pokładzie. I szkoda tylko, że te fajniejsze w card stocki ładują bo tylko cena wyższa przez to. :)

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2026 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 13:45:29 »
Zgadzam sie Gazza i nie tylko artystow od okladek ale i od srodka :)

Offline pokia

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2027 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 13:55:17 »
A czy ci specjaliści od cyzelowania okładek równie dobrze spisują się rysując same komiksy? Czy tylko Alex Ross to potrafi?


Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2028 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 14:01:28 »
Mało jest tych, którzy radzą sobie z interiorem. Większość nawet nie zamierza podjąć takiej próby. Najświeższa taka próba, to Momoko i jej Demon Days. Możesz sam ocenić czy daje radę.

Offline pokia

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2029 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 14:07:23 »
Mało jest tych, którzy radzą sobie z interiorem. Większość nawet nie zamierza podjąć takiej próby.

Ciekawe kto zgarnia większą kasę. Ten od środka czy ten od okładki. Ja stawiam na okładkę.

Offline Global

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2030 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 14:39:23 »
Google podpowiada, ze rysownik bierze 200-300 dolarow za strone.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2031 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 15:01:03 »
Mało jest tych, którzy radzą sobie z interiorem. Większość nawet nie zamierza podjąć takiej próby. Najświeższa taka próba, to Momoko i jej Demon Days. Możesz sam ocenić czy daje radę.
Zgadza się. To są w większości pojedyncze jednostki: D. Finch, G. Frank, S. Segovia i kilku dosłownie innych. Osobiście nie mam z tym problemu o ile autor interioru jest w miarę dobrany i stara się trzymać poziom. Takie standardy tego rynku. To nie to co Europa czy Japonia. Tam to jest przemysł ;) Ale mi to odpowiada. Zeszyty z USA kupuję dla okładek właśnie. Do czytania mam trejdy.

PS: mam chłopaki nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym wpisem wyżej o fanach wariantów Marvela. Z literówką w nazwisku jednego z ulubieńców na dodatek ;) Sam mam tak pół na pół zeszytów DC/Marvel, choć w przypadku tego drugiego to dużo wnoszą dla mnie serie typu Star Wars, Conan czy od niedawna Alien (kurcze - kiedy ten Predator wreszcie!).

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2032 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 15:01:13 »
Kiedys chyba gdzies czytalem ze za okladke od 1300/1500$ w gore ale to zapewne zależy od wielu czynikow.

Offline Edgar

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2033 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:06:52 »
Nie wiem, czy to nie będzie za duży offtop, ale mogę was poprosić, żebyście mi wytłumaczyli, o co chodzi z tym ratio 1:10, 1:25 itd.?
Czy to jest częstotliwość występowania względem podstawowej okładki?
Wybaczcie, jeśli to głupie pytanie, no ale nie wiem i już.  ;D

Offline Rodrigues

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2034 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:16:58 »
Ratio odnosi się do ilości standardowych numerów, które sprzedawca musi zamówić, aby otrzymać JEDNĄ alternatywną okładkę. Na przykład właściciel sklepu musiałby zamówić 50 numerów zwykłej okładki, aby otrzymać JEDEN wariant alternatywnej okładki w ratio 1:50. Ja tak to rozumiem.

Offline Edgar

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2035 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 21:36:48 »
Dziękuję, dobry człowieku.  ;)

Offline Rodrigues

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2036 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 22:03:34 »
Mam nadzieję, że jeszcze nasi forumowi eksperci się wypowiedzą i potwierdzą mój tok rozumowania  ;)

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2037 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 07:51:11 »
Moim zdaniem dokładnie to ująłeś.

Online stab

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2038 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 15:11:44 »
Nie wiem, więc też dopytam. Czy to nie jest tak że wersje ratio dostają tylko stacjonarne sklepy komiksowe?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #2039 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 16:31:02 »
Nie, nie jest tak. Każdy sklep, który zamawia u znanego dystrybutora ma możliwość otrzymania okładki ratio.