Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 446425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1470 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 13:43:08 »
Lubię takie gównoburze, bo zawsze trochę wyjdzie brudów i człowiek może się dowiedzieć o "kuchni" wydawniczej ;-) Oczywiście, gdyby tego nie wiedział...

Offline holcman

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1471 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 13:54:20 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1472 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:25:35 »
Chyba rzeczywiście masz rację. Nie wyrażajmy sprzeciwu kiedy słyszymy przekleństwa, albo (jak tutaj) wulgarne słowa. Najlepiej siedzieć cicho i akceptować nieakceptowalne... ::)

Słowa wulgarne mają swoją rolę językową i całkowitym absurdem jest nazywanie ich nieakceptowalnymi. Pojawiają się w wybitnych utworach literackich, filmowych, komiksowych, muzycznych itd. Oceniać można, jak wszystko, czy użyte jest w odpowiednim kontekście jeśli ktoś ma na to czas, ale nazywanie wulgaryzmów nieakceptowalnymi świadczy o mocnym spaczeniu widzenia świata.

Offline neo789

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1473 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:53:02 »
Od kiedy forum jest równorzędne utworom literackim itp.?  ::) Od kiedy lista synonimów zawiera tylko kulturalne zwroty? ::) To jest mój ostatni post w tej sprawie. Kto chciał zrozumieć co napisałem - zrozumiał. Kto nie chciał, tego i 20 stron argumentów nie przekona.

Offline kubisz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1474 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:54:53 »
Pokolenie płatków śniegu jego mać... Czy jedzie z nami moderator? Chciałbym wiedzieć, wchodząc na forum, że w nowych postach w wątku NSC poczytam sobie o komiksach NSC, a nie o tym jakie słowo dziś kogoś zabolało.

Offline Castiglione

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1475 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:56:07 »
Od kiedy forum jest równorzędne utworom literackim itp.?  ::) Od kiedy lista synonimów zawiera tylko kulturalne zwroty? ::) To jest mój ostatni post w tej sprawie. Kto chciał zrozumieć co napisałem - zrozumiał. Kto nie chciał, tego i 20 stron argumentów nie przekona.
Dla większości forum internetowe jest tym bardziej miejscem, gdzie piszemy raczej potocznie i luźniej niż w utworach literackich. Bez przesady, nikt tu nie rzuca kurwami na lewo i prawo.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Kwiecień 2022, 14:59:22 wysłana przez Eguaroc »

Offline Voitas

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1476 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 15:48:24 »
Czasem można by porzucać dla rozluźnienia atmosfery :D

Offline kenji

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1477 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 16:41:51 »
Od kiedy forum jest równorzędne utworom literackim itp.?  ::) Od kiedy lista synonimów zawiera tylko kulturalne zwroty? ::) To jest mój ostatni post w tej sprawie. Kto chciał zrozumieć co napisałem - zrozumiał. Kto nie chciał, tego i 20 stron argumentów nie przekona.

Wlasnie - ktoś kto zrozumiał , niech napisze i wytłumaczy. Bo ja nie rozumiem …

ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1478 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 16:42:38 »
Wlasnie - ktoś kto zrozumiał , niech napisze i wytłumaczy. Bo ja nie rozumiem …

Czyli po prostu nie chcesz zrozumieć :P W końcu kto chciał, to zrozumiał.

Offline death_bird

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1479 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 17:16:34 »
przepraszam ale aż mnie oczy bolą jak widzę to sformułowanie... nie można użyć zakładu karnego, więzienia?  :)

Można, ale czy trzeba? Termin, który tak bardzo Cię razi po oczach znajdował się nawet w podręcznikach do historii (cytat z Piłsudskiego), w żaden sposób nie edytowany. W zw. z tym trudno tutaj mówić o jakimś poważnym oburzaniu się w przestrzeni w której "poruszają się" pełnoletni.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1480 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 19:35:30 »
I pomyśleć, że kiedyś nie do pomyślenia było użycie w dyskursie kulturalnym takich słów jak hajs, rozkmina, czy zajebisty. No co tu dużo pisać - jaka kultura, takie i słownictwo.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline PabloWu

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1481 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 19:54:48 »
Przecież to jest forum  , dlaczego chcesz kneblować usta ludziom z uboższym słownictwem? Może powinna być ankieta przy rejestracji czy użytkownik nadaje się do dyskursu? Sam nigdy nie byłem językowym orłem, staram się pisać tak jak umiem i tak ja to czuję w danej chwili czy to jest problem ? Generalnie zawsze wydawało mi się że ludzie czytający komiksy są bardziej wyluzowani  i bez tego właśnie kija w dupie. Niech sobie każdy pisze jak chce, byleby się nie obrażać i tyle w temacie . Przepraszam za moją rozkminę i offtop , pozdrawiam ✌️


ukaszm84

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1482 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 19:56:57 »
Porównując dwie grupy ludzi - tych, którzy używają wulgaryzmów i tych, którzy ich nie używają, to logicznie rzecz biorąc ta druga grupa ma uboższe słownictwo. Uboższe o wulgaryzmy.

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1483 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 20:43:59 »
I pomyśleć, że kiedyś nie do pomyślenia było użycie w dyskursie kulturalnym takich słów jak hajs, rozkmina, czy zajebisty. No co tu dużo pisać - jaka kultura, takie i słownictwo.

Bo hajs i rozkmina to są chujowe słowa, ale pierdel jest zajebistym określeniem.

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #1484 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 20:47:55 »
I pomyśleć, że kiedyś nie do pomyślenia było użycie w dyskursie kulturalnym takich słów jak hajs, rozkmina, czy zajebisty. No co tu dużo pisać - jaka kultura, takie i słownictwo.
Kiedys to bylo... nie to co teraz.
Piękno jest w oczach patrzącego.