Autor Wątek: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły  (Przeczytany 26324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hobgoblin

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 11:14:21 »
Wymienione drugi raz dochodzą.

Seria Sandman (zdecydowanie najczęściej tutaj wymieniany)
Seria Thorgal
Seria Hellboy
Seria Usagi Yojimbo
Incal
Rork
Maus
Lucyfer
Strażnicy
V jak Vendetta
Batman zabójczy żart
Batman Powrót Mrocznego Rycerza
Batman Długie Halloween
Batman Trybunał Sów
Kryzys na nieskończonych ziemiach
Black Hole
Życie i czasy Sknerusa McKwacz


Cieszy mnie, że slynne Spider-many i Supermany się bronią. Francuskie komiksy generalnie też.

Offline xanar

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 11:16:43 »
A może po prostu nie są słynne :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Takesh

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 11:28:05 »
Słynne Supermany i Spider-Many się bronią? Czy Ty zdajesz sobie sprawę co wypisujesz za bzdury?

Poza tym ta Twoja lista to co prezentuje? Listę wytłuszczonych tytułów i co dalej? Dla mnie to lista największych dzieł i hitów komiksowych. Nie wszystkich, bo jest ich sporo.

Jeśli chcesz publikować jakąkolwiek listę, napisz czego ona dotyczy. W tym przypadku, że w tym wątku tego forum kilka osób (ile?) rozczarowało się danymi pozycjami.

Brak wszystkich gniotów powoduje, że są one lepsze od tych pozycji? Nie. Brak nawet najlepszych historii o Supermanie i Pająku (a jest ich trochę) absolutnie nie stawia ich ponad Sandmana, Mausa, Strażników, Rorka, Mausa, Lucyfera i innych.

Skończ proszę ze swoimi dziwnymi teoriami. Wiem, że to forum nie banuje trolli i innych oszołomów, ale powinno. Na mojej liście jesteś numerem jeden. Gratuluję.

Postaram się więcej już nie odpowiadać na Twoje głupoty. Pokój.

Offline michał81

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 11:42:57 »
Cieszy mnie, że slynne Spider-many i Supermany się bronią.
To dopisz sobie tego Spider-man, szczególnie wychodzące obecnie epiki McFarlane'a. A jak chcesz uzasadnienia to poczytaj sobie temat Spider-man, żeby nie powtarzać całej dyskusji jeszcze raz tutaj.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Kwiecień 2022, 13:02:13 wysłana przez michał81 »

Offline Piterrini

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:33:27 »
Epiki Spider-Mana przereklamowane? Nawet 'niedzielni' czytelnicy wiedzą czytając wstęp itp., że jest to wycinek całej serii i nie stanowi jakiejś 'wybitnej' całości (tj. nie ma w tym 'przereklamowania')...

Już bardziej ten pseudo-omnibus McFarlane'a, opinie niby są podzielone w internecie, tytuł w miarę 'słynny' a i przereklamowany, bo osoby które się zachwycają 'reklamują' jakoby było to 'najlepsze' itp., od czego po zakupie jak widać wielu innych się odbija (sam uważam że jest to dobry zakup i graficzne popisy Todda polecam fanom Spidera, tyle że jak mnie ilustracje wynagradzają prostotę fabularną, to nie każdy ma tak samo).

Przereklamowany słynny Superman? Zależy jak patrzeć, wiem że teraz 'słynny' i 'reklamowany' jest ten nieheteronormatywny wujek/wnuczek/stryjek/inny krewny Clarka co jest obecnie Supermanem - tyle że to jest i za rok nikt nie będzie pamiętał, czy to podpada pod 'przereklamowaną' rzecz? Bo w perspektywie czasu nie kojarzę za wielu 'słynnych' historii z Supermanem, All Star na pewno znany, no i run Byrne'a przypomniany w innym wątku teraz, ale oba nie są raczej 'przereklamowane'.

O jak o superhero to może dodałbym Staruszka Logana, wydany był najpierw w WKKM i przez lata był najbardziej pożądanym tomem, na naszym rynku zdecydowanie 'przereklamowany' bo właśnie przez te 'oczekiwania' (wyprzedał się, 'wszyscy' chcą mieć to na pewno świetna historia) solidny komiks superhero okazał się dla mnie 'przereklamowany' ;)

Offline xanar

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #230 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:50:32 »
Tym Spiderem McFarlane'a ludzie zachwycają się przez pryzmat nostalgii, tak samo będzie z tym "mitycznym dobrym" Batmanem, który zaraz się ukaże, czekam aż ludzie zaczną się odbijać po tych pierwszych tomach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online adamarluk

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:42:48 »
Jeśli ktoś chciałby rozpocząć przygodę z komiksem, od tych najbardziej cenionych, rozpoznawalnych, wartościowych polecę ten temat  :D

Offline Hobgoblin

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 11:11:49 »


Skończ proszę ze swoimi dziwnymi teoriami. Wiem, że to forum nie banuje trolli i innych oszołomów, ale powinno. Na mojej liście jesteś numerem jeden. Gratuluję.


Hmmm to nie jest obraźliwe co on napisał?

Odnośnie Spidera McFarlane to podobny case jak ten Hellboy/Thorgal/Usagi Yojimbo, to jest po prostu dobrze znane ale chyba nigdzie nie jest opisane jako wybitne (przynajmniej jako cała seria). Ale dodawałem całe serie bo można zgłosić tutaj przecież co się chce.

Bardziej chodzi o takie rzeczy jak Ostatnie łowy Kravena, Śmierć Gwen, Jean de Wolff czy w wypadku Supermana o All star Superman, 4 pory roku, Czerwony Syn. Nie pojawiło się i bardzo fajnie! Nawet jeżeli teraz ktoś to dopisze to nie było to oczywiste/nie były to pierwsze wybory. Podobnie większość komiksów francuskich.


« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Kwiecień 2022, 11:16:04 wysłana przez Hobgoblin »

Offline xanar

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 11:25:55 »
Nie jest obraźliwe, on po prostu nie wiem, że ty to wszystko tutaj jak i winnych tematach na poważnie piszesz  :) 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 14:54:14 »
N
Bardziej chodzi o takie rzeczy jak Ostatnie łowy Kravena, Śmierć Gwen, Jean de Wolff czy w wypadku Supermana o All star Superman, 4 pory roku, Czerwony Syn. Nie pojawiło się i bardzo fajnie! Nawet jeżeli teraz ktoś to dopisze to nie było to oczywiste/nie były to pierwsze wybory.

Nie bardzo nadążam za twoją logiką i tezą którą próbujesz udowodnić, ale te rzeczy się nie pojawiły, bo nikt rozsądny nie uważa ich za wybitne dzieła i zasiadając do lektury niczego spektakularnego się nie podziewał.

Offline Hobgoblin

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 17:09:03 »
N
Nie bardzo nadążam za twoją logiką i tezą którą próbujesz udowodnić, ale te rzeczy się nie pojawiły, bo nikt rozsądny nie uważa ich za wybitne dzieła i zasiadając do lektury niczego spektakularnego się nie podziewał.

Nic tu nikomu nie udowaniam. Zdaje sobie sprawe, ze takie forum to głównie beton facetów w średnim wieku, którzy nie wyrośli z hobby wiec juz za pozno cos udowadniac :)

Ja uwazam, ze Usagi/Thorgal/Hellboy (kolejnosc nieprzypadkowa od najlepszego do słabszego z tych 3) to jest ta sama liga co superhero wiec skoro one sie tu znalazly to taki Kingdom come czy Łowy Kravena tym bardziej mogły.

Offline parsom

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 17:13:18 »
K..., weźcie może nie wpuszczajcie tu gimbazy...

Offline Takesh

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 18:25:53 »
@Parsom
Święte słowa....

Offline Kadet

Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 18:59:28 »
Ja uwazam, ze Usagi/Thorgal/Hellboy (kolejnosc nieprzypadkowa od najlepszego do słabszego z tych 3) to jest ta sama liga co superhero wiec skoro one sie tu znalazly to taki Kingdom come czy Łowy Kravena tym bardziej mogły.

Znowu używasz tego mylącego zredukowania całego superhero do jednego poziomu, o którym pisałem już wcześniej. To trochę jakby napisać: "Nad Niemnem" to ta sama liga co powieść kryminalna. Dziwne troszkę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Najbardziej przereklamowane słynne tytuły
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 19:15:59 »
Akurat takie generalizowanie superhero jest po części zrozumiałe i sam to czasem robię, choć Watchmen i parę innych rzeczy kocham. Ale sam pomysł ludzi w gumowych rajtuzach, którzy walczą ze złem jest tak durny, że ciężko nie generalizować.