Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071658 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline _Paweł

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6960 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 15:56:22 »
Na wschód od zachodu nie czytałem od Muchy, bo znałem oryginał, a jedynie przekartkowałem po zakupie, więc jak nowe.

Zabezpieczenie pozwalające precyzyjnie określić wartość przy odsprzedaży. Pierwszy stopień to komiks zafoliowany. Drugi - rozpakowany, ale nie kartkowany (kupiony dla wyglądu na półce i od razu po zdjęciach możesz to poznać). Trzeci - komiks przekartkowany. I potem lecimy dalej z czytanymi w 1/4, w połowie, w całości, używanymi jako podkładka pod kubek, podkładka pod nogę stołu itp. Do tego po zapachu odróżniasz miejsce przechowywania: dom, dom, w którym się pali, strych, piwnica. Prosty, a skuteczny system wartościowania komiksów.

Offline Zwirek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6961 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 16:26:39 »
Słaba ta Twoja punktacja. Komiks może być w folii z ubitym rogiem, albo inną widoczną wadą. Komiks przeczytany w 1/4 może być w gorszym stanie, niż komiks przeczytany w połowie, albo nawet całości, wystarczy, że czytelnik miał tłuste łapy i zostawił odciski na 1/4 stron, itd.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6962 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:22:10 »
No to kwestia konstrukcji, czy kleju, czy zlego uzywania? :) Bo to kolejne, rozne od poprzedniego wyjasnienie.

Wazne, ze jest to blednie zrobione, czyli Mucha (a dokladniej jej drukarnia, co ostatnio mi wyjasniono) po prostu nie potrafi tego zrobic, mimo, ze inne potrafia.
Ja to wychodzę z założenia, że każda drukarnia jest zrobić każdą książkę, kwestia tego ile wydawca chce na to przeznaczyć.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6963 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:27:41 »
Bo to nie Mucha/BZG.
Czy przypadkiem MC już nie przeniosła się z drukiem do Edica?
Nie przeniosła się. Najnowszy tom Sagi jest wydrukowany w BZG.

Mucha wydrukowała w Edice tylko Legendy X-men Jima Lee. Należy jednak zaznaczyć, że na dużo cieńszym papierze.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6964 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:29:28 »
No to mniej miejsca na półce zabierze  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6965 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:30:51 »
No to mniej miejsca na półce zabierze  :)
I da radę czytać dwie strony naraz ;). Żartuje, aż tak źle nie jest.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6966 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:46:47 »
Tylko Mucha ma przestrzenie między tomami.
Wkurzające jest to nieźle.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6967 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 17:51:42 »
Jakby dawali obwoluty to przerw nie byłoby widać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6968 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 18:00:30 »
Jeżeli ma tym cienkim papierze da się czytać dwie strony naraz, to rozjechane rozkładówki nie będą już problemem.
Fajnie że myślą przyszłościowo
Co do przerw między tomami, przeczytajcie drugi raz i okładki odpadną. Problem zniknie.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6969 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 18:45:33 »
Co do EoW 3 wydawca bada sprawę wraz z drukarnią i licencjodawcą. Da znać jak będzie wiedzieć coś więcej.

Offline Raveonettes

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6970 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 19:12:16 »
Co do EoW 3 wydawca bada sprawę wraz z drukarnią i licencjodawcą. Da znać jak będzie wiedzieć coś więcej.
Dzięki za informacje. Ale to już wpłynęło wcześniej czy dopiero po tym jak na forum ktoś podniósł ten temat?

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6971 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 19:30:44 »
  A jak nie będzie wiedzieć niczego więcej to nie da znać. A coś było już o X-Statix numer 2? Tam też mieli dać znać.

Offline xardas

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6972 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 19:34:30 »
  A jak nie będzie wiedzieć niczego więcej to nie da znać. A coś było już o X-Statix numer 2? Tam też mieli dać znać.
Było, minęło, na ch*j drążyć temat :D

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6973 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 19:39:59 »
  A jak nie będzie wiedzieć niczego więcej to nie da znać. A coś było już o X-Statix numer 2? Tam też mieli dać znać.
No i po co wprowadzasz nerwową atmosferę  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6974 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 20:12:59 »
Dzięki za informacje. Ale to już wpłynęło wcześniej czy dopiero po tym jak na forum ktoś podniósł ten temat?

Nie wiem, nie śledzę tej sprawy, zostałem poproszony przez szefową o odpisanie w temacie EoW 3. Z tego co wiem, z naszej strony komiks był zrobiony 1 do 1 wersji oryginalnej, dlatego poszło zapytanie o materiały do Image. Natomiast przykładowe plansze, które są publikowane na FB, a tutaj ktoś je pokazywał ze sklepu gildii, będą zawsze bardziej intensywne czy przejaskrawione niż wychodzą w druku, taki sam przypadek był przy okazji Jima Lee. 

  A jak nie będzie wiedzieć niczego więcej to nie da znać. A coś było już o X-Statix numer 2? Tam też mieli dać znać.

Wciąż czekamy na odpowiedź, tak jest z dużymi korporacjami. Inny przykład, Black Magick jest gotowe do druku, ale czekamy już 2 miesiąc na akceptację Grega Rucki i nic nie zapowiada, że nastąpi szybko, bo jest on zabiegany. Także trzeba się uzbroić w cierpliwość.