Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071498 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6945 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 06:51:52 »
Moze nie chodzi o szerokosc grzbietu, a samo klejenie.

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6946 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 07:54:44 »
Czyli drukarnia zrobiła różnie te grzbiety. Kontrola jakości miała akurat przerwę...

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6947 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 11:40:02 »
Nie zbroiła różnych grzbietów, raczej jest to nierealne.

Jak sobie cofnijcie te kartki żeby wyglądały tak jak te z czerwonym grzbietem to wam się wyrówna.

Z żółtym grzbietem ma prawdopodobnie "miększy" klej użyty i się bardziej rozkłada na płasko niż ta z czerwonym, czyli jak macie rozkładówki to więcej grafiki wiedziecie.

Kiedyś tak książki robili, bez tego kleju, rozkłady się na płasko i nie rozpadały się, ale teraz pewnie za drogo i trzeba rzeźbić:

Mniej to bardziej interesuje co ma "wysłannik" Muchy do powiedzenia o tym trzeci tomie East of West.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6948 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 11:55:55 »
Super wygląda ten GC. To rozumiem jakieś stare wydanie, a nie ten dostępny omnibus?

https://azylkomiksu.pl/p/77/436786/gotham-central-omnibus-hc-9781779515636--tomy-dc-.html

Tak wydane grube komiksy to ja chcę. Kiedyś u nas wydano coś podobnego jakościowo. Chyba From Hell w wersji skórzanej okładki w pierwszym wydaniu czy też inne? Musiałbym poszperać w swoich zbiorach. Nie pamiętam jak Sprawiedliwość Muchy wyglądała, ale chyba też była ok.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6949 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:03:19 »
Nie zbroiła różnych grzbietów, raczej jest to nierealne.
Najprawdopodobniej jest tak, że im częściej używasz/czytasz komiksy Muchy tym bardziej się komiks "deformuje" i wygląda jakby grzbiet "był mniejszy", bo klejenie pracuje i się komiks "rozchodzi".

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6950 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:22:34 »
Super wygląda ten GC. To rozumiem jakieś stare wydanie, a nie ten dostępny omnibus?

https://azylkomiksu.pl/p/77/436786/gotham-central-omnibus-hc-9781779515636--tomy-dc-.html

Tak wydane grube komiksy to ja chcę. Kiedyś u nas wydano coś podobnego jakościowo. Chyba From Hell w wersji skórzanej okładki w pierwszym wydaniu czy też inne? Musiałbym poszperać w swoich zbiorach. Nie pamiętam jak Sprawiedliwość Muchy wyglądała, ale chyba też była ok.
To jest z w 2018, robione w Chinach, te nowe są z Kanady, tam to było dużo tych wydań.
Wszystko były lepsze kiedyś  :) Jak weźmiesz np. jakiś tom z WKKM to zboczysz jaki tam były papier, pamiętam, że ostatni Egmont jaki miał naprawdę gruby papier to X-Men - Mordercza geneza.

Najprawdopodobniej jest tak, że im częściej używasz/czytasz komiksy Muchy tym bardziej się komiks "deformuje" i wygląda jakby grzbiet "był mniejszy", bo klejenie pracuje i się komiks "rozchodzi".
Ale to będziesz miał tak z każdą książką, zresztą jak z każdym innym przedmiotem im częściej używasz tym bardziej się zużywa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6951 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:33:14 »
Co wy za bajki opowiadacie ??? Oczywiście, lekko się deformują komiksy po przeczytaniu, ale Muchy grzbiety mają problemy od pierwszych Chew, czy Aliasa.

Porównanie Egmontu, Image i Muchy. Tylko Mucha ma przestrzenie między tomami. Na wschód od zachodu nie czytałem od Muchy, bo znałem oryginał, a jedynie przekartkowałem po zakupie, więc jak nowe. Sage i Knighfalle czytałem, plus Batman 2 x grubszy, więc powinien się bardziej zużyć.





Jeszcze z forum gildii:
Żeby nie być gołosłownym:
- w Miraclemanie w trzeciej księdze wyblakłe strony
- w Chew 4 i 5 krzywe grzbiety
- w Alias 1 zbyt wąski grzbiet
- większość komiksów zbyt bardzo ściśnięta przez co podwójne panele wyglądają źle (tutaj przykład)
- mimo folii większość komiksów porysowana/poprzecierana (wady powstałe raczej na etapie druku, jeszcze przed foliowaniem)
- w Legendach Mrocznego Rycerza jakieś dziwne zagniecenia w całym komiksie (przykład)
- i mój absolutny faworyt, coś z czym jeszcze nie spotkałem się do tej pory... w Chew 5 odciski jakichś paluchów na kilku stronach, które aż rozmazały tusz:

Czyli 7 lat temu: za wąskie/krzywe grzbiety, wyblakle kolory - dalej mamy to samo, a dorzucili jeszcze błedy w materiałów do druku jak rozkładówka i pikseloza ::)
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2024, 12:40:26 wysłana przez Murazor »

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6952 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:43:41 »
Jak tak dalej pójdzie, to zostaną tylko oryginały. Poza Marvelem, bo tam tak cienkie kartki, że aż oczy bolą...

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6953 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:59:27 »
Kwestia konstrukcji książki, JPFy na twardo też mają przerwy między tomami (trochę to zabawne, mierzenie jakości książki jak stoją na półce, czy są przerwy między tomami :) ) Tylko jakie JPFy otwierają się na płasko a takie Egmonty nie, ja osobiście wole jak widzę wszystko na rozkładówce niż nie widzę, no ale kto co woli.


- w Miraclemanie w trzeciej księdze wyblakłe strony - wyblakłe kolory były też w Astonishing X-Men w tomie pierwszym.

większość komiksów zbyt bardzo ściśnięta przez co podwójne panele wyglądają źle (tutaj przykład) - nie wiem o co tu chodzi bo zdjęcia nie działają, ale np. w takie Uncanny X-Force było lepiej złożone niż amerykańskie wydanie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2024, 13:08:14 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Murazor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6954 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:14:09 »
No to kwestia konstrukcji, czy kleju, czy zlego uzywania? :) Bo to kolejne, rozne od poprzedniego wyjasnienie.

Wazne, ze jest to blednie zrobione, czyli Mucha (a dokladniej jej drukarnia, co ostatnio mi wyjasniono) po prostu nie potrafi tego zrobic, mimo, ze inne potrafia.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6955 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:14:19 »
Porównanie Egmontu, Image i Muchy. Tylko Mucha ma przestrzenie między tomami.
Ja tu widzę sporą przestrzeń pomiędzy 2 i 3 tomem Batmana. Coś Ci te zdjęcia do twoich teorii nie pasują ;).
Wg mnie klejenie BZG jest ujowe i stąd te problemy.

Zresztą BZG miało zawsze problem z klejeniem. Wykonane przez nich miękko okładkowe wydania miały to do siebie, że się rozklejały, a odchodzenie okładki od reszty komiksu to już był standard (miałem taką sytuację raz, że po kupieniu Hellblazera, tej pierwszej miękkiej edycji, okładka po prostu odeszła)
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2024, 13:36:11 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6956 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:22:30 »
A między Sagą 1 i 2 nie ma odstępu.  :)
Weź to pomierz suwmiarką, to będzie profesjonalnie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6957 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:26:16 »
Xanax ty lubisz na przekór.
Piszecie że im częściej się otwiera komiks tym bardziej się rozjeżdża. Dlaczego egmonty po trzech czytaniach nie są tak rozjechane jak wydania muchy po zwykłym przekartkowaniu?
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6958 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 15:26:39 »
A między Sagą 1 i 2 nie ma odstępu.  :)
Weź to pomierz suwmiarką, to będzie profesjonalnie  :)
Bo to nie Mucha/BZG.
Czy przypadkiem MC już nie przeniosła się z drukiem do Edica?

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6959 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 15:31:32 »
Nie wiem, ostatnio nic nie kupuje od Muchy.
Mi osobiście to te wydania Muchowe, które miałem to od strony technicznej (drukarniowej) to bardziej pasowały niż te Egmontowe z Edici.
Twój komiks jest lepszy niż mój