Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071533 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6900 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 19:57:08 »
No to jest na bank problem materiałów - za niska rozdzielczość + kompresja co widać na kolorach. Drukarnia raczej nie ingeruje w to co dostanie, więc problem musiał się pojawić wcześniej. A nie wierzę, że nagle złe Image przy 3 zbiorczym wysłało gorsze materiały.
Mi chodziło o te oryginalne materiały z Image.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6901 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:05:39 »
Leyek zainspirowałeś mnie do przeglądnięcia mojego egzemplarza 3 tomu i o ile wady, które wymieniłeś, muszę jeszcze się przyglądnąć bardziej. Napisz, które zeszyty.


Nie wiem czy warto pisać po paru miesiącach do gildii, czy by wymienili...


Praktycznie wszystkie zeszyty, na pewno w 100% pięć  pierwszych (30-34). Najlepiej porównaj bezpośrednio z tomem 1 czy 2 wtedy jak na dłoni widać skopane, sprane kolory, jakby wydrukowane ze słabego skanu + rozplikselowane kontury na rysunkach.
Do Gildii pisz, albo oni albo Mucha muszą wymienić, bo to wada drukarni.

Poniżej skan - kolory skaner przekłamał i wyglądają one lepiej (lepsze nasycenie) niż w komiksie (choć "śmieci" z kompresji da radę dostrzec i tutaj), ale piksele na konturach widać - najlepiej ściągnąć plik i powiększać - literki ostre jak żyleta a kontury już w pikselach, jakby ząbki w grze bez antyaliasingu.


Offline Kvothe

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6902 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:15:55 »
A to ciekawe, u mnie wygląda tak (foto telefonem), pikseli nie widać.


edit poprawiłem link.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2024, 20:24:32 wysłana przez Kvothe »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6903 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:20:38 »
Jakby rozdzielczość coś spadła.
To drugie zdjęcie jest spoko bo wrzucone jest w rozdzielczości 480 x 640  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6904 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:25:40 »
 No właśnie ustaw na największy możliwy rozmiar zdjęcia. To co u Leyka jest to koszmarek i to raczej nie wina drukarni, napisy w dymkach są jakości takiej jakiej powinny być, cała reszta nie.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6905 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:30:12 »
A to ciekawe, u mnie wygląda tak (foto telefonem), pikseli nie widać.

U Ciebie jest to samo (może masz większą tolerancję -tutaj musisz mieć maksymalną ;) na wady obrazu - tak jak dla niektórych nie ma różnicy pomiędzy 720p a 4k czy nie widzą szarpania i innych zakłóceń obrazu przy włączonych upłynniaczach w tv), ale weź porównaj 3 tom z 2 czy 1, wtedy też to bez trudu zobaczysz.

Dolny kadr z Twojej fotki - literki w dymkach ostre a kontury postaci piksele + u Ciebie ładnie widać kompresję na kolorach te takie jakby dodatkowe obwódki wokół postaci.

Offline Kvothe

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6906 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:42:25 »
Ok masz rację (przeczytałem na razie 1 tom), porównałem z tomem 2 i widać różnicę. Ale i tak uważam, że u mnie tego tak nie widać jak na twoim skanie.

W każdym razie mucha dała dupy bez dwóch zdań.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6907 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:42:52 »
Na jednym i drugim jest to samo, na tym drugim gorzej widać bo zdjęcie nieostre.

Bez przesady, między 720p a 4k to już widać różnicę. Tym, którzy nie widzą to proponuje popatrzeć się przez jakiś czas na 4k a potem spojrzeć na 720p.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Alexandrus888

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6908 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:51:19 »
Leyek, a wrzucisz skan z 1 tomu dla porównania tych kolorów? Bo pikseloza straszliwa i nic temu nie zaprzeczy.

Offline srogin

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6909 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 20:52:49 »
Na niewielką ilość wydawanych tytułów zaskakująco dużo wpadek edytorskich.
Do tego częsty arogancki ton osób reprezentujących Muchę kreuje kiepski wizerunek wydawnictwa.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6910 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 21:01:00 »
Leyek, a wrzucisz skan z 1 tomu dla porównania tych kolorów? Bo pikseloza straszliwa i nic temu nie zaprzeczy.

Nie wiem, gdzie mam 1 czy 2 tom (tzn. wiem tylko że w drugim rzędzie za innymi komiksami ;) ) i młody co mi pomagał przy skanowaniu już poszedł spać.

Mniej więcej tak powinno być:





Dolny kadr - niebo ładne przejścia 2-3 kolorów, a u nas pełno "kropeczek" różnoniebieskich.

Online LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6911 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 21:05:59 »
Potwierdzam, w 3cim tomie dramatyczna jakość kadrów (kliknijcie w kadr poniżej). Co ciekawe, nie na wszystkich stronach. Dobrze im się SSM sprzedał (dodruk) to poszli za ciosem. Tom 1 i 2 były w porządku.


Offline Alexandrus888

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6912 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 21:23:25 »
Miałem na liście zakupowej. Wygląda na to, że z niej wylatuje do czasu dodruku...

Offline Rodrigues

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6913 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 21:49:55 »
Miałem na liście zakupowej. Wygląda na to, że z niej wylatuje do czasu dodruku...

No już widzę, jak będzie dodruk stary... Ja też myślałem o zakupie tej serii, bo sporo pozytywnych opinii czytałem. Znowu zostaniemy z "kupuj gunwiane' albo "kupuj po angielskiemu" abo "nie kupuj".
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2024, 22:04:33 wysłana przez Rodrigues »

Online stab

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6914 dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 22:00:36 »
A to ciekawe, u mnie wygląda tak (foto telefonem), pikseli nie widać.


edit poprawiłem link.

Na gildii jest nawet ta strona zaprezentowana i wygląda normalnie ;)
https://www.gildia.pl/komiksy/586948-na-wschod-od-zachodu-apokalipsa-rok-trzeci