Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071531 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online Crono

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6825 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 21:41:34 »
Ja z kolei: "Mucho, ja chcę więcej!".

Online zombie001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6826 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 21:48:41 »
Czy tylko ja po odebraniu X-Men by Lee by Mucha stwierdziłem, że "jakieś chude to za tą cenę" :D?
To zależy o co chodzi. Na samą ilość stron chyba tutaj nie narzekano, ale już na to, że papier mógłby być kapkę grubszy, tak.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Online Voitas

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6827 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 22:21:42 »
No to może faktycznie jest to kwestia cienkiego papieru i dlatego tom wydaje się "chudy" :)

Offline Ragnar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6828 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 20:42:28 »
Jak dla mnie aż się teraz prosi o wydanie dziejących się równocześnie przygód drugiego składu z Uncanny X-Men. I pytanie z ciekawości - ktoś wie, dlaczego aż trzech tłumaczy maczało palce w wydaniu X-Men?

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6829 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 20:56:13 »
Sytuacja z tłumaczami jest taka:
Dominik Szcześniak tłumaczył X-men #1
Jakub Jankowski tłumaczył X-men #2
Michał Toński tłumaczył X-men #3
Arkadiusz Wróblewski tłumaczył X-men #4-11 oraz Ghost Rider #26-27.

I wynika to stąd, że 3 pierwsi tłumaczyli już te zeszyty w kolekcji Wielkie pojedynki: X-Men kontra Magneto.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6830 dnia: So, 17 Luty 2024, 10:33:59 »
ANNA POWRACA JUŻ 29 LUTEGO

„Reckless” tom 4: „Duch w tobie”
Scenariusz: Ed Brubaker
Ilustracje: Sean Phillips
Kolory: Jacob Phillips
Tłumaczenie: Maria Lengren
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 144
Format: 180 mm x 275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN  978-83-67571-31-9
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 79 zł
Premiera: 29 luty 2024 r.

Poznaj Ethana Recklessa. Twoje kłopoty to jego specjalność... i jego kumpeli, Anny Keller.
W latach sześćdziesiątych Ethan był rewolucjonistą, czego dowodem jest kilka blizn, których się wtedy dorobił. Dziś jest po trochu windykatorem, po trochu prywatnym detektywem, ale przede wszystkim wrakiem człowieka.
W czwartym tomie serii RECKLESS Ethan przebywa poza miastem, więc jego przyjaciółka i powierniczka Anna musi przejąć jego obowiązki. Kiedy dawna gwiazda kina klasy B prosi ją o przeprowadzenie śledztwa w sprawie dziwnych zjawisk zachodzących w odziedziczonej przez nią hollywoodzkiej posiadłości, Anna trafia na ślad tajemnicy sprzed kilku dekad. Tajemnicy, która może zabijać. Okazuje się bowiem, że w czasach niemego kina dom okrył się złą sławą i wcale nie ma ochoty wyjawić kryjących się w nim sekretów.
Ed Brubaker i Sean Phillips – cenieni autorzy serii takich jak PULP, WSZYSCY MOI BOHATEROWIE TO ĆPUNY, CRIMINAL czy ZAĆMIENIE i zdobywcy nagrody Eisnera za najlepszą powieść graficzną – powracają z kolejną opowieścią o kłopotach na zamówienie w Los Angeles lat osiemdziesiątych, ukazując typowych pulpowych bohaterów w zupełnie nowym świetle.

„Lektura tego albumu jest jak seans najlepszego filmu noir. Brubaker mistrzowsko portretuje kryminalny półświatek i jego wpływ na średniej klasy śledczych. Jeśli podobały się wam Sokół maltański, Długie pożegnanie i Rockford Files, będziecie zachwyceni”.
– Kareem Abdul-Jabbar
„Niekończące się odniesienia kulturowe, zagłębianie się w lata osiemdziesiąte na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki i nakreślanie nowej formuły prawości i bohaterstwa sprawiają, że czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę markotnego Ethana”.
– Publishers Weekly
„O rany, ten album zwolnił w mojej głowie wszystkie zapadki spod znaku powieści kryminalnej... Błogość”.
– Patton Oswalt












Offline cinemaman

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6831 dnia: Cz, 22 Luty 2024, 18:21:21 »
Kiedy Reckless tom 4 wskoczy na gildię? Coś wiadomo?

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6832 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 13:16:29 »
Dawno czytałem tamte TM-Semici z 1995 roku, nie mam ich na własność, więc odświeżenie tej historii było całkiem przyjemne. Jima Lee lekko i szybko się czyta. Tylko tutaj mnie boli, że tom nie kończy się na X-Men #13, skoro w PZ Pieśń Egzekutora dostaniemy zeszyty 14-16. :/ Gdyby to było dodane, razem z tymi zeszytami Ghost Ridera, to album byłby idealny. Można było wyciąć zeszyty 1-3, już dwa razy publikowane w Polsce. A tak polski czytelnik znowu zostanie z dziurami. Bo z racji zbliżania się wydania PZ Pieśń Egzekutora drugiego tomu zbiorczych X-Men chyba od Muchy już nie dostaniemy.

Offline HugoL3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6833 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 13:31:16 »
Przydałoby się dodać możliwość interakcji z postami innych użytkowników nie tylko poprzez łapkę w górę, ale również:

 ;D
 ???
 ::)
 :'(

Online Crono

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6834 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 13:44:47 »
Dlatego należy dziękować Egmontowi, że podjęli się wydawania Punktów zwrotnych. Dzięki temu możemy zapomnieć, że w najbliższych kilku/kilkunastu latach dostaniemy coś więcej o mutantach niż pojedyncze albumy typu X-Men Legendy: Jim Lee czy planowaną Sagę o Brood.

Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6835 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 14:06:51 »
Dawno czytałem tamte TM-Semici z 1995 roku, nie mam ich na własność, więc odświeżenie tej historii było całkiem przyjemne. Jima Lee lekko i szybko się czyta. Tylko tutaj mnie boli, że tom nie kończy się na X-Men #13, skoro w PZ Pieśń Egzekutora dostaniemy zeszyty 14-16. :/ Gdyby to było dodane, razem z tymi zeszytami Ghost Ridera, to album byłby idealny. Można było wyciąć zeszyty 1-3, już dwa razy publikowane w Polsce. A tak polski czytelnik znowu zostanie z dziurami. Bo z racji zbliżania się wydania PZ Pieśń Egzekutora drugiego tomu zbiorczych X-Men chyba od Muchy już nie dostaniemy.

Całkowicie się zgadzam. Po co te duble? Komu jest to potrzebne? Przecież każdy szanujący się komiksiarz ma te wszystkie wydania. Nie rozumiem dlaczego Hachette, Eaglemoss, Egmont, Mucha i inni wydają ponownie jakiś komiks. I co z tego, że ukazał się np. 30 lub 40 lat temu, skoro już je posiadam? Powinni zakazać ustawą takie szarlataństwa! A kysz!!!

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6836 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 14:12:10 »
Zgadzam się z Crono co do Egmontu.

Takesh - jakie 30 lat? X-Men 1-3 wyszło ponownie raptem 2 lata temu, w bardzo korzystnej cenie. Znaczy wiele osób ma też wydanie TM-Semic, ale ja mówiłem o tym bliższym nam czasowo.




Online Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6837 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 14:26:39 »
To i tak duble. Więc po co? Ja je mam.

A największą głupotą jest kolekcja Thorgala. Dubel po:
Hachette
Labrum/PCA
Egmont - tutaj wiele wydań/wznowień/dodruków
Orbita
KAW
Relax.

I ja się pytam po co te duble? Tyle nie wydanych w Polsce komiksów czeka, a Ci dublują duble dubli dubli... No brak słów...

Offline Gustavus_tG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6838 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 14:48:03 »
X-Men Jima Lee teraz na gildii z upustem 34%.

Offline Archelon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6839 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 15:05:17 »
To i tak duble. Więc po co? Ja je mam.

A największą głupotą jest kolekcja Thorgala. Dubel po:
Hachette
Labrum/PCA
Egmont - tutaj wiele wydań/wznowień/dodruków
Orbita
KAW
Relax.

I ja się pytam po co te duble? Tyle nie wydanych w Polsce komiksów czeka, a Ci dublują duble dubli dubli... No brak słów...

 ;D
Jeszcze wydawnictwo Korona.