Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071661 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6630 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:36:27 »
Jako miłośnik historii różnorodnej mi MO się podoba. Bo pokazuje nam debiuty postaci obecnych do dziś i szczegóły które może już zapomnieliśmy, ale one rezonowały w przyszłości. Dawno czytałem Essential Mandragory, więc zapomniałem, że to Kameleon sprowadził Kravena Łowcę na drogę Spider-mana. A potem Kameleon stoi nad grobem Kravena i już mamy kontekst tego co się wydarzy w przyszłorocznym polskim Epicu.
Albo debiut Kanga w Avengers i inne tego typu smaczki. Nie chcecie, to nie czytajcie. Ja uważam, że warto bardziej, niż współcześniejsze one shoty. Plus świetne rysunki mistrzów Marvela - Kirby, Ditko, Heck itd.

@Bazyl Mucha to nie tylko Marvele. Mucha (prawie) regularnie wydaje co miesiąc po 2 komiksy, gdzie ty widzisz tu jakieś powolne tempo wydawania?

To niech se wydaje. Ja od nich tylko Marvele kupuję, bo już nie mogą wydawać DC (ich Legendy Mrocznego Rycerza mam). Carrefour czy Hachette też wydają różne inne pozycje, ale trzymam się swojej tematyki.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6631 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:41:29 »
Carrefour czy Hachette też wydają różne inne pozycje, ale trzymam się swojej tematyki.
Co ty porównujesz Carrefour (który jest tylko dystrybutorem, a nie wydawcą) do Muchy? Kiedy ci ten Carrefour ostatnio nowe Marvele wydał. Ile jest już przerwy, a jakoś nie jęczysz, że wydaje wolno i coraz drożej.

Ja to słyszałem, że Wolverine był dobry, reszta to odcinanie kuponów i wszystko duże gorsze.
Bez przesady. Wg mnie dobrze sprawdza się Moon Knight w tej formie. Elektra wizualnie jest tez dobra. Najgorszy Carnage, a Deadpool jest na poziomie intelektualnym Bazyla więc powinien mu się podobać.
« Ostatnia zmiana: So, 02 Grudzień 2023, 12:45:05 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6632 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:46:12 »
O, siema Bazyl dawno cię nie było, będę dobrze wspomniał ten czas  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6633 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 02:13:04 »
Carrefour wydaje inne pozycje? O co chodzi? Jeszcze trochę i Carrefour się będzie na targach rozstawiać ze swoją ofertą komiksową!

Offline Darth_Simon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6634 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:03:05 »
Znalazłem na stronie Muchy na Facebooku

Bzzz, bzzz 🪰❌🔥!

Już 22 grudnia udamy się w sentymentalną podróż do lat dziewięćdziesiątch, kiedy niejedno z Was otwierało z przejęciem kolejny zeszyt X-Men z rysunkami supergwiazdy Jima Lee!

LEGENDY X-MEN: JIM LEE

X-Men ewoluują po raz kolejny! Nic dziwnego – w końcu muszą być w pełnej gotowości bojowej, gdy Magneto i jego Akolici odkrywają sekret, którego następstwa mogą wywołać wojnę z całą Ziemią. Omega Red uprowadza Wolverine'a i wydobywa na powierzchnię utracone wspomnienia. Podróżujący w czasie Bishop dołącza do drużyny, zwiastując kłopoty dla Gambita. Pasożytniczy Miot asymiluje Ghost Ridera podczas waśni między nowoorleańskimi gildiami złodziei i zabójców, a w finale nasi bohaterowie muszą zakończyć morderczą produkcję telewizyjną Mojo!

Album LEGENDY X-MEN: JIM LEE zawiera wszystkie zeszyty z ilustracjami popularnego twórcy, które ukazały się w ramach drugiego w dziejach tytułu spod szyldu X-Men. Rysunki Jima Lee, ekspresywne i bogate w szczegóły, były niewątpliwie powiewem świeżości w branży komiksowej przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych oraz gwarantem bicia rekordów sprzedaży. Co więcej, Lee i jego niepowtarzalny styl nadal wywierają ogromny wpływ na współczesnych twórców historii obrazkowych. To prawdziwy „musisz-mieć”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-Men Vol. 2 #1–11 oraz Ghost Rider Vol. 3 #26–27.

Scenariusz: Chris Claremont, John Byrne, Scott Lobdell, Jim Lee, Howard Mackie
Rysunki: Jim Lee (X-Men #1–11), Ron Wagner (Ghost Rider #26–27)
Tusz: Scott Williams, Joe Rubinstein, Art. Thibert, Bob Wiacek, Jim Lee, Dan Panosian, Karl Altstaetter, Mike Witherby
Kolor: Joe Rosas, Ariane Lenshoek, Marie Javins, Gregory Wright
Ilustracja na okładce: Jim Lee, Thomas Mason
Tłumaczenie: Dominik Szcześniak, Jakub Jankowski, Michał Toński, Marvel Arek Wróblewski
Wydanie: I
Data publikacji: 22.12.2023 r.
Papier: kreda
Druk: kolor
Druk i oprawa: EDICA, Poznań
Format: 180x275 mm
Stron: 340
ISBN: 978-83-67571-26-5
Cena: 179 zł
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6635 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:20:20 »
Świetna wiadomość!

W końcu:
Cytuj
Druk i oprawa: EDICA, Poznań

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6636 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:31:14 »
Tłumaczenie: Dominik Szcześniak, Jakub Jankowski, Michał Toński, Marvel Arek Wróblewski
Tylu tłumaczy, a zero osób od korekty czy redakcji? Żeby nie było czasem powtórki z innych ich komiksów.

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6637 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:40:51 »
Szykuję popcorn.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6638 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:57:18 »
Druk i oprawa: EDICA, Poznań - czy to jakaś nowość u Muchy, oprócz tych czterech tłumaczy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6639 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 13:14:21 »
Na gildii już jest -30%
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6640 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 13:43:12 »
Na gildii już jest -30%

Dzięki. Zamówione  :)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6641 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 14:24:10 »
Dzięki. Zamówione  :)
I mamy pierwszego beta testera. 😉 Nie zapomnij dać feedback motylowi po przeczytaniu 😃

Online roble

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6642 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 14:25:17 »
Super że Xmen jest wyciszony, będzie spokojnie w tym wątku..  ;)

Offline frosty24

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6643 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 14:38:35 »
22 grudnia wypada w piątek, ciekawe czy przesyłki zdążą przed świętami?

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #6644 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 15:03:11 »
No to pójdzie do zakupów po nowym roku. Na razie szkoda tej dziury między końcem tomu z GR a tym. A przecież można było wyciąć zdublowane zeszyty i dać te premierowe. ;)