Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071656 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5880 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 10:35:57 »

W jakim sensie okrojonym? Przecież to są wszystkie zeszyty bez przymiotnikowych, stworzone przez Jima Lee.
Owszem to wszystkie zeszyty X-Men vol 2 rysowane przez Lee (+2 zeszyty Ghost Ridera dla ciągłości fabuły). Ale jest to okrojone pod względem ogarniania tego wycinku w historii X-Men. Zdecydowanie wolałbym aby Mucha weszła w Epiki X-Men począwszy od nr 19, czyli Muir Island Saga.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines#X-Men
 I tak, wiem że później jest X-Cutioner's Song, które wcześniej czy później wyda Egmont, ale osobiście sram na tą żółtą kolekcję, bo ona skutecznie zablokowała sensowne wydawanie X-Men w Polsce  >:(. Szkoda tylko że Mucha też dołączyła do tego absurdalnego trendu.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5881 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 12:11:30 »
@UP
Piąteczka. ETZ. :)

Maszeruj, albo giń. Mucha to zaczyna rozumieć i ruszyła z więcej niż jednym Marvelem na pół roku. I bardzo dobrze. Z mutantami musi się przystosować. Bo komiksy Muchy są droższe i i tak mniej osób je kupuje. Jakby jeszcze pokrywały się z komiksami Egmontu, sprzedaż by jeszcze spadła. Mi tam pasuje wypełnienie luki między Miur Island Saga a Punktami Zwrotnymi. Tak trzeba żyć bo mamy trzy wydawnictwa zajmujące się Marvelem w Polsce i dzięki temu jest więcej pozycji niż DC.

Wypasione wydanie Marvels. Niby fajnie, ale jedna Sprawiedliwość mi wystarczy. Dokupiłem sobie WKKM 13 na Olx i jestem happy, bo te teksty Busieka co tam są, mi wystarczą. Bardziej skłaniałbym się, żeby kupić to JLA: Najwięksi Superbohaterowie. Ale tam nie ma rysunków Rossa w środku, więc ciągle za drogo.

też sprzedałem swoje wydanie WKKM

Oh noo

Spoiler: PokażUkryj

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5882 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:10:00 »
Bo komiksy Muchy są droższe i i tak mniej osób je kupuje.
Ile razy to napiszesz jeszcze w ciągu jednego dnia? Rozumiem, że dla ciebie dobrze byłoby, żeby @motyl pracował za miskę ryżu, żebyś ty miał komiks za darmo?

Offline HugoL3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5883 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:16:22 »
Są droższe, wydają mniej, nie ma ich w Empikach. Ale życzę im, by się rozwinęli i wszystkie te minusy poszły w zapomnienie.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5884 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:20:27 »
Czy ja mam jakieś pretensje do Muchy o ich ceny? Wiadomo, że mniej drukują, więc ich koszty są większe niż Egmontu. Stwierdziłem tylko fakt, że ich komiksy są droższe od podobnych objętościowo komiksów Egmontu. I dlatego m.in dlatego ich sprzedaż jest niższa. Choć to powoli może być nieaktualne, bo podobne Tajna Inwazja i Śmierć Jean De Wolff się cenami zrównują.

Spoiler: PokażUkryj
michał81 od rana się do mnie przyczepia, bo nie ma co robić

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5885 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:38:25 »
Stwierdziłem tylko fakt, że ich komiksy są droższe od podobnych objętościowo komiksów Egmontu.
Widzę, że idziesz na rekord.

Przyjmuje zakład, że Bazyl do 24 będzie wypominał Musze, jak to jest droga w sumie z 10 razy? Ktoś chętny?

Egmont jest tańszy w porównaniu do większości wydawnictw. Najgorsze porównanie. Nie wiem czemu nie porównujesz do komiksów Timofa? Albo Scream? Albo Planety Komiksu? Albo Taurusa? Zara się okaże, że Mucha nie jest wcale droga w porównaniu do innych wydawnictw, a ma standardowe ceny.

michał81 od rana się do mnie przyczepia, bo nie ma co robić
Chyba ty nie masz co robić, tylko dowalać się do kolejnego wydawcy? Czyżby po odejściu pana Tomasz szukasz sobie nowego wydawcy do obrzucania go błotem?
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:40:30 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5886 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 13:51:32 »
Nie wiem czemu nie porównujesz do komiksów Timofa? Albo Scream? Albo Planety Komiksu? Albo Taurusa?

Bo oni nie wydają superhero ani kaczek, ergo nie wydają komiksów w ogóle.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5887 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 14:15:34 »
Bo oni nie wydają superhero ani kaczek, ergo nie wydają komiksów w ogóle.
Planeta Komiksu wydała sporo komiksów superbohaterskich. Timof wydaje zeszytówki z superbohaterami. Nawet Scream coś ma w swoim katalogu. Jedynie nie kojarzę aby Taurus coś wydał z superbohaterami. Ale wiem bazyl jest totalnym ignorantem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5888 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 14:19:27 »
Planeta Komiksu wydała sporo komiksów superbohaterskich.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - miałem na myśli tylko DC i Marvela ;)

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5889 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:42:24 »
Pamiętajcie, że aktualne wydanie to edycja na 25-lecie wydania - mega pogrubione (ok. 500 stron), z opisem procesu twórczego (część z tego była w wydaniu WKKM) i galerią okładek.
https://www.amazon.com/Marvels-25th-Anniversary-Hardcover-Busiek/dp/1302919873
Dla mnie to powód, żeby nie interesować się tym wydaniem. Na tyle mi się ten komiks nie podobał, żebym chciał kupować 200 stron komiksu i 300 dodatków. Jedyne czego mi brakuje w pierwszej edycji to tego epilogu.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5890 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 20:23:59 »
Na yt wpadł fajny filmik o Furym Ennisa i tak mnie dzisiaj naszło - jeśli Egmont się nie kwapi, to może Mucha byłaby zainteresowana puszczeniem tego w Polsce? Całość składa się trzech serii (6 zeszytów, 6 zeszytów i 13 zeszytów), które można by zebrać w dwóch tomach i fajnie uzupełnić Punishera Max.


Raczej nie. Pytaj Egmont, czy nie wyda. Zresztą nie chcemy pogłębiać i tak już wyolbrzymionych absurdalnych trendów. Skrytym absurdalnym trendom mówimy stanowcze nie!

Cytat: Bazyliszek

Maszeruj, albo giń. Mucha to zaczyna rozumieć i ruszyła z więcej niż jednym Marvelem na pół roku.

To tylko efekt opóźnień, więc nie czuj się rozczarowany, jak w przyszłym roku wszystko wróci do normy, czyli jeden Marvel na pół roku. Nie bądź też zawiedziony :)

Cytat: laf

 I tak, wiem że później jest X-Cutioner's Song, które wcześniej czy później wyda Egmont, ale osobiście sram na tą żółtą kolekcję, bo ona skutecznie zablokowała sensowne wydawanie X-Men w Polsce  >:(. Szkoda tylko że Mucha też dołączyła do tego absurdalnego trendu.

Proszę, nie powielaj bzdur wypisywanych tu na forum. Mucha nie dołączyła do żadnego absurdalnego trendu. Sprawa jest prosta, nie można wydać czegoś, na co się nie dostanie licencji, bo ta jest zajęta, a że dysponujący nią wydawca wybrał inny sposób publikacji, to na to trudno mieć wpływ. Pozostaje więc, albo wydawać to, co jest dostępne, albo nic nie wydawać. Jak tak wspominasz o tym absurdalnym trendzie, może to nie jest zły pomysł przestać wydawać, aby się już nikt nie czepiał, że hołduje się jakimś absurdalnym trendom, prawda? Pomysł jak najbardziej do rozważenia.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5891 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 22:13:45 »
@Motyl, żeby nie było, że czepiam się bezpodstawnie.
Chodzi mi o sposób wydawania X-Men w Polsce. Są to tak pocięte wydania, że praktycznie nie da się tego w jakiś sensowny sposób ogarnąć. Zarówno Hachette (ze zrozumiałych powodów), jak i Egmont (z niezrozumiałych powodów) wydają tylko pojedyncze historie, bez zagłębiania się w temat, bez podbudowy eventu, bez istotnych tie -inów i bez jakiejkolwiek kontynuacji.
Natomiast Mucha do tej pory ogarniała mutantów kompleksowo: Uncanny X-Force, New X-Men, Astonishing X-Men, Era Apocalypse'a. Świetne wydania, pełne runy, kompletne eventy (tak na marginesie mam to wszystko na półce :) ). Aż tu nagłe kompletnie z tyłka wpada ten Jim Lee. Ja wiem, że to jest nowy wolumin, ale do kroćset w tym okresie były dwie drużyny, Złota i Niebieska, a ich przygody niejednokrotnie się ze sobą zazębiały. To już TM-Semic 30 lat temu potrafił zrobić lepszą kompilację.
Mam świadomość, że moje marzenie, czyli wydanie Epic Collection X-Men począwszy od Drugiej Genezy, pozostanie jedynie marzeniem. Ale była możliwość wydania epickich mutantów od nr 19 i pociągnąć dalej do zapowiedzianego na kwiecień 2024 nr 24. To raptem 5 zeszytów, przynajmniej na chwilę obecną. I proszę nie mów mi że mutantów wydaje Egmont. Owszem, wydaje, ale w tak poszatkowany sposób, że ludzie odwrócili by się od tych wydań na rzecz kompletnych historii.
Czy Mucha zawsze musi rejterować, jak coś idzie nie po Waszej myśli? Wchodzi Hachette ze swoją kolekcją - stwierdzacie, że nie będzie popytu na New Avengers i przestajecie to wydawać. Wchodzi Egmont ze swoją pseudo-kolekcją i odpuszczacie sobie pełne wydania X-Men.  ::)

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5892 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 22:29:42 »
Cytat: laf
I proszę nie mów mi że mutantów wydaje Egmont. Owszem, wydaje, ale w tak poszatkowany sposób, że ludzie odwrócili by się od tych wydań na rzecz kompletnych historii.

No, to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, kto uprawia absurdalne trendy.
Cytat: laf
Czy Mucha zawsze musi rejterować, jak coś idzie nie po Waszej myśli?

Ale co rejterować? Ma wydać komiks nielegalnie? Bo bez możliwości zakupu praw trochę trudno jest wydać cokolwiek. Więc nie wciskaj tu narracji, że Mucha rejteruje. Licencjodawca nie udostępnia materiałów, bo są przeznaczone do żółtej kolekcji i tyle jeśli chodzi o ten temat. Jesteś trochę nieuświadomiony, Panini nie sprzedaje licencji do tych samych komiksów różnym wydawcom w tym samym okresie. A każde zapytanie o Marvele odczekuje swoje w kolejce, aż Panini zweryfikuje czy Egmont tego nie chce wydać. Więc może zdarzyć się tak, przy niesprzyjających wiatrach, że nie dostaniesz żadnej licencji. Ot i cała filozofia, a ty będziesz bajdurzył o rejteradach. Popatrz na to z innej strony, wszystko, o co zapytała Mucha, bo chciała wydać, a zostało odrzucone, to i tak już wylądowało na naszym rynku albo wyląduje kiedyś tam.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5893 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 23:09:29 »
Ale to już było przerabiane, jak chcecie wszystko po kolei to kupujcie po amerykańsku, robią w miarę regularnie dodruki, także raczej nie powinno być problemu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5894 dnia: Wt, 04 Lipiec 2023, 07:04:17 »
@Motylu, ale epików nie będzie. Jakby Egmont był zainteresowany nimi to by wam tego X-men Jima Lee zablokował. Samo to napisałeś. Rozumiem X-Cutioner's Song, ale wcześniejsze tomy, czy po nim wychodzi że spokojnie można by wydać, tylko trzeba odczekać na zielone światło od Panini.

A patrząc na działania Egmontu to wątpię, aby to ruszyli, bo trzeba by teraz materiałem żonglować pomiędzy tomami przez te Punkty Krytyczna. Nadal możliwe, ale czasochłonne.

Czyli na przyszły rok Bishop's Crossing od Muchy w jakieś formie innej niż epik? Pewnie w starym wydaniu?

Ja to się tylko dziwię, że Bazyl wam jeszcze nie zarzucił żerowania na nostalgii jak to zrobił Egmontowi, bo przecież tych X-men to wydał Tm-Semic ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Lipiec 2023, 09:01:06 wysłana przez michał81 »