Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071589 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5685 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 22:29:31 »
Dzięki @Motyl za odpowiedź, merytorycznie się nie odniosę, bo faktycznie nie siedzę w X-Menach (aczkolwiek z tego co piszesz wynika, że tom całkiem dobrze będzie się wpasowywał w ogólnodostępną u nas ofertę z tymi klasycznymi X-Menami) :)

@xanar doskonale znasz odpowiedź na swoje pytanie :) Pamiętasz jak wypowiedzi wskazywały na niepewność co do sprzedaży Spectaculara, myślę że u Muchy ten komiks był "przełomem"/zbadał rynek (pod kątem klientów Muchy, Egmonty jednak są w Empikach itp., więc na Batmany itp. patrzyłbym osobno).

Offline Orco

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5686 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 23:04:02 »
@Motylu to idziecie w epiki X-men? A podobno miało być przystępnie? Przecież to jest 424 strony, swoje będzie kosztować. To jest Claremont, ale to są srogie "stare" historie, nawet nie wydane przez semica. Nie wiem w kogo celujecie? Bo ci którzy chcieli mieć X-men na półkach to mają już to w omnibusach albo w epic colletion w oryginale.

Ja się bardzo cieszę, że będę miał na półce wydanie amerykańskie i polskie. Bardzo się też cieszę, że polskie wydawnictwa sięgają po różnego rodzaju cegły, życzyłbym sobie polskich omnibusów jak najwięcej. I wiem, że nie jestem odosobniony w tym życzeniu. Komiksy generalnie wcale drogie nie są. Po prostu ciebie na nie nie stać :)

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5687 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 23:14:50 »
Komiksy generalnie wcale drogie nie są. Po prostu ciebie na nie nie stać :)

You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5688 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 23:33:30 »
@xanar doskonale znasz odpowiedź na swoje pytanie :) Pamiętasz jak wypowiedzi wskazywały na niepewność co do sprzedaży Spectaculara, myślę że u Muchy ten komiks był "przełomem"/zbadał rynek (pod kątem klientów Muchy, Egmonty jednak są w Empikach itp., więc na Batmany itp. patrzyłbym osobno).
Tego Spectaulara co się okazał hitem sprzedażowym, ktoś chyba nie umie w rynek i chyba Egmont też.
Napisałem, że Batmany to Batmany.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5689 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 23:37:50 »
Komiksy generalnie wcale drogie nie są. Po prostu ciebie na nie nie stać :)

Czy trafił ktoś może na jakąś wideorecenzję "7 żywotów krogulca"? Biję się z myślami czy to kupić, bo jednak drogie - filmik na pewno by mi pomógł podjąć decyzję.

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5690 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 23:42:09 »
Tego Spectaulara co się okazał hitem sprzedażowym (...)
Dokładnie, z moich obserwacji wygląda że ten względny i 'niespodziewany' sukces był katalizatorem, niekoniecznie mieszałbym w to AoA (i X-Men ogółem), ale jw. to tylko moje obserwacje...

Komiksy generalnie wcale drogie nie są. Po prostu ciebie na nie nie stać :)
Dokładnie, Michał nie stać Cię to się nie wypowiadaj! Jeśli @Orco byłbyś zainteresowany tym na co jeszcze Michała nie stać, to zapraszam do wątku o rynku, gdzie ceny komiksów jakiś czas temu zestawiałem z innymi dobrami.
Wybacz sarkazm, serio o cenach to w innym wątku...

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5691 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 00:11:16 »
Jak to jest, że parę lat wcześniej przed szalonym dodrukiem gdzie wszystko tańsze, nie było sensu wydawać tego czy tamtego bo nie ma klienta, to nagle teraz gdzie wszystko jest x razy droższe nagle żeście się rzucili na tych X-menów, Spidermany, czy te Ghost Ridery po Semicowe i jeszcze te Batmany (na ale Batman to się nie zależnie sprzedaje).

Bo TK przestał być szefem Egmontu i można dogadać się z Panini.

Offline Kandor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5692 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 00:30:55 »
Bo TK przestał być szefem Egmontu i można dogadać się z Panini.
Rany, bo ty oczywiście masz dojścia do kulis pracy wydawnictw rodzimych i europejskich i wiesz, że TK był w jakiś sposób skonfliktowany z Panini lub mógł bez problemu zrobić z nimi jakiś zajebisty deal, ale nie zrobił, a teraz to już albo następczyni może zakopać topór wojenny lub zainicjować ten deal, tak?
Bazyliszek: gość, dla którego szklanka, po odejściu pewnego wydawcy, nagle z 30 % stała się całkowicie pełna.

« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Maj 2023, 00:34:28 wysłana przez Kandor »

Offline Komediant

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5693 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 00:52:46 »
(...) Nie wiem, czy Michał swoje marudzenie nazwałby przejawem krytyki, ale skoro ty tak to nazwałeś, to wytłumacz proszę, czy można krytykować wydawcę za coś, czego nie zrobił, bo nie mógł zrobić? Wydawca ma zamieszczać na swojej stronie ogłoszenie, że mu przykro, że nie wyda czegoś, bo sytuacja jest taka i taka? No raczej nie.

No raczej nie, tylko akurat ostatnie zamieszanie zwaliłbym na formę zapowiedzi:
- Mucha: wydamy coś EPICkiego!
- Mucha dalej: kadr z X-Men Claremonta!
- Forum: oo, czyżby Mucha zabrała się za Epiki z X-Menami😍?
- Motyl: wydamy Brood Saga!
Więc tak trochę niefortunny anticlimax wyszedł. Ale jasne, im więcej Claremonta tym lepiej.

Offline Kandor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5694 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 01:07:21 »
No raczej nie, tylko akurat ostatnie zamieszanie zwaliłbym na formę zapowiedzi:
- Mucha: wydamy coś EPICkiego!
- Mucha dalej: kadr z X-Men Claremonta!
- Forum: oo, czyżby Mucha zabrała się za Epiki z X-Menami😍?
- Motyl: wydamy Brood Saga!
Więc tak trochę niefortunny anticlimax wyszedł. Ale jasne, im więcej Claremonta tym lepiej.
Bo to nie była zapowiedź, tylko "zapowiedź zapowiedzi" w formie prowokacyjnej zagadki-zgadywanki
Nic złego w tym,  że ludzie się podniecili "Mucha jednak wyda Epiki, nareszcie!". Raczej mnie martwiły takie głupawe "życzenia" w rodzaju "tylko wydajcie w takim formacie jak Egmont żeby pasowało na półce". No, jasne, mówisz i masz : Mucha ci POMNIEJSZY swój (tradycyjny już, można powiedzieć) format żeby ci się to nie gryzło z komiksami konkurencji.
Reasumując: zamieszanie, owszem,  ale wywołane z pełną premedytacją. Wolicie taki zdrowy, aktywny "chaosik", czy komentarze po chłodnym, stonowanym, do bólu przewidywalnym* katalogu Egmontu** na 2023 rok? Kilka ostatnich tygodni przekonało mnie, że Mucha wydaje mało (i te koszmarne opóźnienia - Marvels), wręcz "malutko", ale jak już coś zapowie, to co do wyboru tytułu i sposobu zapowiedzi, to robi to z prawdziwą Klasą :-) "Niszowy" nie musi znaczyć "mały" czy "skromny". Jestem pewien, że co mają zarobić na tych komiksach to zarobią.

[*Nie zrozumcie mnie źle, było parę niespodzianek ("Shade", może nawet jedyna "prawdziwa" niespodzianka), ale to właśnie też było przewidywalne. Jak ogłosili kilka nowości to ja już słyszałem "Full Circle - damy na Marvel Limited, drogo policzymy a tylko 64 strony do wydrukowania i to Ross" lub ""Justice, toż to KOLEJNY Ross, JUŻ możemy to wydać, pal licho, że dwa razy konkurencja to wydała, poza tym względnie tania licencja, po taniości jak 3 ostanie Deluxe Edition" i jeszcze kilka
**OK, jednak swoją "chwilę" Egmont będzie z pewnością mieć na początku jesieni (Bazyl może to nazwać "fall of Egmont" ;-)) wraz z ogłoszeniem zapowiedzi na 2024 rok (choć bez TK, niestety).]
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Maj 2023, 01:26:44 wysłana przez Kandor »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5695 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 01:10:06 »
Bo TK przestał być szefem Egmontu i można dogadać się z Panini.
No właśnie jeszcze nie przestał ::) jeszcze będzie mógł mu zadać jakieś rewelacyjne pytanie na KW :P chyba, że się zniechęciłeś po ostatniej "konfrontacji"  :P
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5696 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 07:41:48 »
Przy tym poszatkowaniu materiału jestem pewny, że epików Uncanny X-Men już nikt nigdy u nas nie wyda. Ale i tak lepiej tak jak teraz niż wcale.

Offline Adolf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5697 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 08:24:59 »
Jak widzisz, Onslaught znajduje się na tej liście, więc musisz po prostu cierpliwie czekać. Czy warto go wydawać? Nie mnie osądzać, to są te wydarzenia, które w mitologii mutantów miały być lub były przełomowymi wydarzeniami, ale nie wszystkie okazały się na miarę swojego potencjału. Na pewno często umyka jeden fakt, że jednak jak się dostaje telenowelę w małych dawkach (nie bez przyczyny pierwotnie ukazują się zeszyty mające 24 strony), to nawet sztampowe historie odbiera się inaczej. Liczba niedomówień, tajemnic, twistów jest tak wyreżyserowana, że czytelnik z atencją oczekuje na więcej, bo chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Zwłaszcza jak się śledzi daną historię na żywca, zeszyt po zeszycie, a nie kupuje opasły tom po latach, gdzie spoilery zalewają internet. Na pewno czytanie w momencie powstawania ma inny urok niż sięganie już po zebrany w jeden album produkt. Dobra historia obroni się obojętnie od formy wydania, ze słabszą może być już problem. Fenomen długoletniego runu Claremonta polega na tym, że umiał ładnie grać na emocjach, rozwijać postaci, nie zawsze koncentrować się na konfrontacjach. Czytałem gdzieś w jednym z wywiadów, że był to też powód jego nieporozumień z Byrnem, który dążył do większej dynamiki. Wiadomo, przez tak długi okres naprodukował sporo pamiętnych zeszytów, ale zdarzały mu się też słabsze momenty. Niemniej jego dorobek i wkład w rozwój świata mutantów, który zaowocował rozszczepieniem na serie poboczne w latach osiemdziesiątych, jest niepodważalny.

Fajnie wyjaśniłeś temat. Oczywiście ja mam wy... na tego całego Onslaughta, ale pewien typ zrobił sobie z tego tutaj symbol walki z Egmontem, który go mu nie chce wydać. Ale jak ładnie nakreśliłeś i tak mu wyda, więc kolega z reptiliańskim podejściem jeszcze bardziej się zaorał.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5698 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 11:56:43 »
No właśnie jeszcze nie przestał ::) jeszcze będzie mógł mu zadać jakieś rewelacyjne pytanie na KW :P chyba, że się zniechęciłeś po ostatniej "konfrontacji"  :P

Ale jeżeli dla TK to jest ostatnia sesja w roli Mistrza Gry to może mu udzielić równie rewelacyjnej odpowiedzi. :)
Także ryzyko jest. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Crono

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5699 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 19:51:14 »
Mucha nie miała dzisiaj podać, jakie zeszyty będą się składać na Brood sagę?:)