Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071666 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline sokratesik

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5205 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 09:06:55 »
Jeśli lubisz kryminał ze sporą dawką humoru w komiksie, to Chew jak najbardziej. Mnie się czytało bardzo dobrze.
Mam pytania odnośnie serii Descender/Ascender. Czy Descender ma sensowne zakończenie? Czy jakieś niepokończone wątki, które Ascender rozwiązuje? Pytam, bo mam komlet pierwszej serii, ale tematyka tak średnio do mnie przemawia i nie wiem czy zainwestować też w drugą. Kupowałem, bo to Lemire. Ale nie wiem, kiedy się do tego zabiorę. 

Offline licinus

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5206 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 09:08:04 »
Chew wymiata, dla mnie jedna z najlepszych serii od Muszki. Bękarty też fajne, Aron w formie.

Offline Lipa

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5207 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 09:38:15 »
Chew obowiązkowo jeżeli ktoś nie czytał

Offline raz0req

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5208 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 10:21:41 »
Jako że na gildii jest promka na Muszkę, to w oko wpadły mi dwie serie ( w sumie Velvet tez, ale drugi tom niedostępny) Chew i Bękarty z południa. Dobre to?
Jedna i druga seria jest bardzo fajna i to jedne z najmocniejszych kart w tali wydawnictwa Mucha Comics. Jeśli ktoś nie pamięta przeczytanych Bękartów z południa to może powinien zgłosić się do specjalisty.

PS. Zawsze jak czytam twoje komentarze Stab to jestem pod wrażeniem twojego "lekkiego" wydawania pieniędzy na komiksy (nie mam tu nic złego na myśli, takie luźne spostrzeżenie).

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5209 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 10:29:16 »
U mnie Chew po przeczytaniu całości od razu poszło na sprzedaż. Takie czytadełko na raz z bardzo dziwnymi rysunkami, wręcz szkaradnymi momentami.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5210 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 10:41:41 »
Jeśli ktoś nie pamięta przeczytanych Bękartów z południa to może powinien zgłosić się do specjalisty.
O, to o mnie.

Problem jest taki, że (chyba jak większość) kupuję komiksy i czasem przeczytam pierwszy tom, a potem kupuję resztę by przeczytać ciągiem większą cześć historii (lub nawet całość). Z Bękartami skończyłem przygodę na tomie trzecim i mam zamiar opchnąć posiadane tomy. Zamiast Bękartów polecam Ludzi gniewu.

Chew to bardzo fajna seria z cartoonowymi rysunkami. Choć jak czytanie rozwlekło się w czasie, to wydawało mi się, że z tomu na tom jest coraz słabiej.

Velvet mi się nie podobał.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5211 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 10:53:58 »
Przeczytałem 5 tomów Chew. Więcej mi się nie chciało. 20 lat temu bym kupował kolejne, ale od 10 lat mamy urodzaj, więc oceniłem 6/10 i odpuściłem. Chew jest fajne/niezłe i w sumie tyle.

Online donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5212 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:06:24 »
Velvet mi się nie podobał.

Velvet to zajebista seria, tylko trzeba uwaznie czytac, najlepiej jednym ciagiem.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Damian xyz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5213 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:26:58 »
Mam dwie lokalizacje do przetrzymywania komiksów: mieszkanie i dom rodziców. W pierwszym założeniu w mieszkaniu miały być wszystkie najlepsze - po czasie z braku miejsca również w najlepszych trzeba było robić selekcję i wywozić. Velvet pojechało jednym z pierwszych transportów do rodziców...

Ale nie jest to zły komiks ale chyba najsłabszy Brubakera

i nawiązując do poprzednich wypowiedzi Chew bardzo mi się podoba ale też z czasem wyjechał do rodziców :)

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5214 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:29:14 »
Chew został skazany na Shawshank. :)

Offline Damian xyz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5215 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:35:31 »
Chew został skazany na Shawshank. :)

Ba, nawet coś Moore`a  zostało skazane... Tom Strong.
Wiadomo, że Andreas nigdy nie opuści bazy :) - ale Rorki są w obu bazach :) jak i Strażnicy :)

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5216 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:36:16 »
Jedna i druga seria jest bardzo fajna i to jedne z najmocniejszych kart w tali wydawnictwa Mucha Comics. Jeśli ktoś nie pamięta przeczytanych Bękartów z południa to może powinien zgłosić się do specjalisty.

PS. Zawsze jak czytam twoje komentarze Stab to jestem pod wrażeniem twojego "lekkiego" wydawania pieniędzy na komiksy (nie mam tu nic złego na myśli, takie luźne spostrzeżenie).

Myślę, że ze mną wszystko ok, najwyraźniej nic tam dla mnie takiego ciekawego nie było, natomiast uważam, że do specjalisty powinien udać się ktoś kto liczy czyjeś pieniądze a nie swoje :) takie luźne spostrzeżenie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5217 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:37:49 »
Trzeba też pamiętać, że Chew to zamknięta seria. Natomiast Bękarty z południa są serią w obecnej chwili zawieszoną. Aaron jakoś nie kwapi się do kontynuacji i nie wiadomo czy Latour powróci do rysowania po zarzutach molestowania jakie mu postawiono.

Chew to seria przed wszystkim komediowa z cartoonowym rysunkiem, który nie każdemu może podejść. Fabularnie bardzo dobrze przemyślenia, zaczyna się jak kryminał przechodząc w sensacje z odjechanymi pomysłami dotyczącymi mocy jaką posiada plejada bohaterów jaka się przez ten tytuł przewija, kończąc na mocnym finale.

Bękarty z południa to bardziej przyziemna historia, pokroju wydanego wcześnie Skapla czy wspomnianych Ludzie gniewu.

Polecam obie, ale zawieszenie serii Bękartów od 2018 trochę irytuje.

Offline Koalar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5218 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 12:48:29 »
Chew to dla mnie średniak. Fajne jedzeniowe pomysły, ale brakuje humoru. Fabuła OK, rysunki specyficzne.
Velvet dobry, inny, w stylu i na poziomie Brubakera, a dla ogólnie mnie lepszy.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Sędzia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5219 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 14:09:13 »
Bękartów też niewiele pamiętam, czytałem to co zostało wydane (4 tomy?) i nie było w nim nic ciekawego. Wrażeń pozytywnych brak. Chew - zabawne, fajne, ale przydługie i w sumie trochę rozczarowujący finał. Zostało do ponownego przeczytania, ale i tak raczej wyleci.

Velvet - powyżej przeciętnej, wrażenia pozytywne, ale to nic specjalnego, ot rozrywka na 1 wieczór i do zapomnienia.

Generalnie wszystkie te serie Muchy to są takie przeciętne+/dobre czytadła, z wyjątkiem rewelacyjnej Sagi i świetnego Criminal.