Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071662 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5160 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 08:57:23 »
Z Crossgen mam tak z 70 procent w zeszytach a najbardziej lubie serie Ruse.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5161 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 10:12:58 »
Żal, że dopiero w przyszłym roku.

Może nie będzie tak źle. Plan jest taki, żeby jednak pod koniec tego roku puścić tom pierwszy. W tym miesiącu poza Chu będzie jeszcze Ascender 4 i może Moon Knight, jeśli Portugalia się pospieszy.

Online Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5162 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 10:35:21 »
@Motyl
Czyli Balada para Sophie najwcześniej w kwietniu? Jak miesiąc temu pojawił się post na FB z informacją, że będzie już wkrótce to myślałem, że jest już bardzo blisko premiery

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5163 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 10:37:26 »
W ilu tomach zamknie się to Astro City? Ja z zachwytami wstrzymam się jednak do czasu ogłoszenia ceny bo ostatnio niestety coraz więcej komiksów wylatuje z mojej listy zakupowej z tego powodu.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5164 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 11:19:27 »
Tamto to był teaser, zapowiedź Ballady będzie tradycyjnie, gdy komiks trafi do drukarni, około 10-14 dni przed premierą.

Jeśli dobrze policzyłem zeszyty, które nie załapały się do 4 zbiorczych wydań Astro City, to zostało ich 39 do wydania. A tomy mają po 18, 19 zeszytów, więc duża szansa, że jeszcze wyjdą dwa Metrobooki. Więc trzeba się nastawić na co najmniej 6 albumów. W oryginale było 17 tpb. Nie wiem, jaka będzie cena jesienią. Teraz mający 70 stron mniej EoW ma cenę okładkową 199 zł.

Offline Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5165 dnia: So, 04 Marzec 2023, 17:20:40 »
Trochę mnie było, a tu Atro City! Powiem jedno:

WRESZCIE!!!

Dziękuję, Muszko  ;D

Co do tego ile tego jest to powiem, że autorzy zarzucili serialowość na rzecz pojedynczych tomów. W zeszłym roku było oświadczenie.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5166 dnia: So, 04 Marzec 2023, 17:44:52 »
Trochę mnie było, a tu Atro City! Powiem jedno:

WRESZCIE!!!

Dziękuję, Muszko  ;D

Fajnie się czyta takie komentarze :) Dzięki! Mam nadzieję, że kolejna zapowiedź również tak rozgrzeje forum ;)

Offline Brvk

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5167 dnia: So, 04 Marzec 2023, 17:47:51 »
A to Astro City to jest raczej dla fanów regularnego superbohaterstwa, czy to coś w rodzaju alanomoorowych trykociarzy?

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5168 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 21:39:33 »
Pewnie większość już wie, ale dla porządku - Potwory - drugim najlepszym komiksem 2022 wg użytkowników naszego forum.

Poniżej wyniki głosowania na najlepsze komiksy roku 2022 wg użytkowników forum.

Głosowało 65 użytkowników forum (+5 w stosunku do zeszłego roku).



sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5169 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 22:07:52 »
Fajnie się czyta takie komentarze :) Dzięki! Mam nadzieję, że kolejna zapowiedź również tak rozgrzeje forum ;)
[/quo
Fajnie się czyta takie komentarze :) Dzięki! Mam nadzieję, że kolejna zapowiedź również tak rozgrzeje forum ;)

Tytulu nam nie zdradzisz ale chociaż napisz czy co poniżej roku 2000 lub bardziej powyżej roku 1990?😁

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5170 dnia: Nd, 05 Marzec 2023, 23:04:38 »
Jesteś dużym chłopcem, wytrzymasz jeszcze jakieś około 2450000 sekund do zapowiedzi ;)

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5171 dnia: Pn, 06 Marzec 2023, 01:38:00 »
@Brvk Raczej bliżej moore, chociaż najbliżej wydanych rzeczy w pl to marvels od tego samego autora. Po przeczytaniu pierwszego metrobooka powiedziałbym że seria nie tyle dekonstruuje a humanizuje opowieści superbohaterskie, w fabułach duży nacisk położony jest na historie zwykłych ludzi i jak na ich egzystencje wpływa życie obok superbohaterów. Dużo w tych scenariuszach empatii i wnikania w emocje, stosunkowo niewiele jak na standardy gatunku za to klasycznej akcji. To co przeczytałem utrzymane jest w raczej w pozytywnym tonie afirmującym gatunek superhero, czuć że to love letter busieka do klasycznej złotej ery i wzniosłych ideałów stojących za postaciami pokroju supermana. Osobiście polecam, jedna z lepszych rzeczy które czytałem w ciągu ostatnich paru miesięcy, a zazwyczaj wolę raczej dołujące komiksy.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5172 dnia: Pn, 06 Marzec 2023, 08:27:04 »
Osobiście polecam, jedna z lepszych rzeczy które czytałem w ciągu ostatnich paru miesięcy, a zazwyczaj wolę raczej dołujące komiksy.

Well said, jednakże.. nastrój i klimat także zmieniają się na przestrzeni kolejnych tomów w zależności od głównego bohatera i natury opowieści. Przykładowo w Tarnished Angel mamy podstarzałego, zrezygnowanego superprzestępcę prowadzonego w stylu opowieści Raymonda Chandlera. Świat rysowany w ciemnych barwach, wszechobecne poczucie fatalizmu, brak dobrej opcji i drogi wyjścia, wątek detektywistyczny - miodzio. Tak jak wspominasz w pierwszych tomach Busiek raczej odnosił się do złotej ery superbohaterstwa i prezentował świat w jasnych i optymistycznych brawach, choć nie do przesady. W miarę kolejnych tomów Kurt zaczyna zeskrobywać kolorowy lakier z naszych superludzi i miasta, pokazując skrywaną pod nim prawdę.

Także jeszcze będzie sporo okazji, by być sad, sad ; )

Online roble

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5173 dnia: Pn, 06 Marzec 2023, 09:02:36 »
Jesteś dużym chłopcem, wytrzymasz jeszcze jakieś około 2450000 sekund do zapowiedzi ;)

Czyli zapowiedź się pojawi w 3 kwietnia, w poniedziałek? :)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5174 dnia: Pn, 06 Marzec 2023, 09:08:09 »
Czyli zapowiedź się pojawi w 3 kwietnia, w poniedziałek? :)
dziwne bo zawsze zapowiadali 1 kwietnia