Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071658 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Nesumi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4440 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 06:48:25 »
Sie wie...

Offline burberry

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4441 dnia: Wt, 20 Wrzesień 2022, 11:13:49 »
Monsters Wami pozamiata. To tytul wybitny i w moim prywatnym rankingu - komiks dekady. Zazdroszcze tym, ktorzy beda czytac go po raz pierwszy, a tym ktorzy uwazaja, ze drogo polecam odpuscic cos innego i kupic Potwory. Nie pozalujecie.

Spróbujemy

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4442 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 00:23:45 »
Poza trójką komiksów, które trafią do sprzedaży pod koniec września - czyli Potwory, Ascender 3, Elektra BWB - do końca roku jest w planach premiera jeszcze siedmiu albumów. Oczywiście jeśli niebo nie zawali się nam na głowę, covid nie zaatakuje, Ruscy przegrają, obcy nie dokonają anihilacji Ziemi lub nie pojawią się bardziej prozaiczne powody opóźnień. W najbliższym czasie może pojawią się jakieś nowinki dotyczące premier na 2023 rok. Na MFKiG nie ma panelu wydawców, na którym można dzielić się takimi rewelacjami, więc pozostają media społecznościowe.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4443 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 07:45:34 »
@motylu będziesz w tym roku na emefce?

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4444 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 08:05:59 »
Planuje, ale jak wyjdzie to wszystko zależy od pracy. Stoisko Muchy będzie obsługiwane przez Planetarian, więc tam mnie raczej nie znajdziesz.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4445 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 12:41:33 »
Cytuj
Bzzz, bzzz 🪰🕷️!
Pierwsza świetnawiadomość — będziemy na MFKiG w Łodzi! Szukajcie nas na stoisku Planetarian!
Druga świetna wiadomość — SPECTACULAR SPIDER-MAN powraca! I będzie do kupienianie nie tylko na stoisku, ale także w sklepach! Jeśli żyliście na przysłowiowej pustyni, to tutaj parę słów o tym tomie:
https://mezotyda.blogspot.com/.../the-spectacular-spider...
Trzecia świetna wiadomość — jeszcze dziś po południu będzie więcej świetnych wiadomości! Do usłyszenia!

Cieszę się z tego dodruku, bo to powinna być normalność. Choć nie ukrywam myślałem, że będzie to jeden z nielicznych komiksów w ostatnich latach, którego wartość wzrośnie choćby minimalnie. Teraz chyba tylko Saria mi z takich została ;) Ale to dygresja tylko, świetny ruch.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4446 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 13:26:49 »
Planuje, ale jak wyjdzie to wszystko zależy od pracy. Stoisko Muchy będzie obsługiwane przez Planetarian, więc tam mnie raczej nie znajdziesz.
Rozumiem, że chodzi o stoisko Planety Komiksu?

Czy dodruk SPECTACULAR SPIDER-MANa będzie miał jakieś poprawki?

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4447 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 13:37:52 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Martin Eden

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4448 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 14:03:40 »
Wygląda na to, że na naszym rynku przestaje się opłacać brać pierwsze wydania. Mówię to oczywiście nieco ironicznie, bo wiadomo jak jest z dodrukami itd. Ale to przeradza się w jakiś trend. Tutaj Mucha, gdzie indziej swój własny standard wyznacza Scream ze swoim "wydaniem drugim, powtórnie skopanym, ale inaczej", Studio Lain - jak już coś wydadzą, to mamy tam stały trend z tym "najbardziej uznanym w środowisku redaktorem", Kurc ostatnio dołączył do stawki, bo w "Imperium Triganu" pojawiły się podobne kwiatki, czego wcześniej o tym wydawnictwie raczej nie można było powiedzieć. Czego to jest efekt: gonienia z terminami, robienia dla wydawcy tak sobie, bo psie pieniądze, o co tu chodzi?

W rezultacie coraz częściej poważnie zastanawiam się, czy za taki produkt warto wykładać banknot z Jagiełłą i Kaziem Wielkim  - niejednokrotnie już po zniżce.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4449 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 14:16:05 »

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4450 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 14:21:58 »
Byłbym skłonny kupić to poprawione wydanie tylko w jednym jedynym przypadku - jeśli zmieniliby drukarnię.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4451 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 14:23:43 »
Wygląda na to, że na naszym rynku przestaje się opłacać brać pierwsze wydania. Mówię to oczywiście nieco ironicznie, bo wiadomo jak jest z dodrukami itd.

O tym samym pomyślałem, jak zobaczyłem ten screen z rozmowy. Posiadacze 1 wydań zaczynają robić jak w świecie gier za betatesterów premierowych wydań, a potem reszta dostaje poprawioną + często dopasioną edycję.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4452 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 14:57:30 »
O tym samym pomyślałem, jak zobaczyłem ten screen z rozmowy. Posiadacze 1 wydań zaczynają robić jak w świecie gier za betatesterów premierowych wydań, a potem reszta dostaje poprawioną + często dopasioną edycję.

Nierozwiązywalny paradoks, bo gdyby nie ci betatesterzy to by nie było dodruków. Ale też mam czasami ukłucie zazdrości, że ktoś kto nie kupił na start ma potem lepszą opcję. Podobnie też było z GF ;)

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4453 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 15:21:55 »
Poprawienie błędów w dodruku dla mnie żaden problem, kłopot w tym, że u niektórych wydawców mocno kłuje w oczy słaba korekta i tych błędów jest na tyle, że rzucają się w oczy i irytują podczas lektury. Akurat od Muchy nie kupuję jakoś bardzo dużo, ale też jestem w stanie wskazać kilka komiksów, w których pamiętam, że zwróciłem na to uwagę.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4454 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 16:31:23 »
No niestety w tym roku zrobię 3 razy za betatestera gier, bo czasem pojawia się gra, którą naprawdę muszę ograć na premierę. I w tym roku wszystkie wyjdą pod koniec roku. W październiku będę grał w A Plague Tale: Requiem, w listopadzie w God of War: Ragnarok, a w grudniu w Syberię: The World Before (na konsoli, bo na kompa już jest, ale wolę na konsoli).

Mam nadzieję, że w Łodzi będą Potwory. Choć z drugiej strony jeśli nie będzie, to kupię na Gildii i nie będę musiał tego nosić na i po festiwalu. :)