Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071662 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline daviddaniel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4425 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 06:49:00 »
"między 125 a 107 zł"

Czyli do 40% rabatu. Gdzie Mucha ma takie rabaty?

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4426 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 07:40:36 »
Weźcie wspierajcie polskich wydawców jak rzucają takie perełki jak Raport Brodecka, Donżon czy Potwory, bo zaraz na rynku zostaną same Marvele.
Odezwał się ten, co "płakał" przed chwilą, że "stracił" 50 pln w zakupach przedpremierowych i (chyba) żałuje tych pieniędzy na wspieranie polskich sklepów specjalistycznych ;)
(Do) 5 dych więcej przy wyborze polskie vs wydanie po angielsku robi sporą różnicę (przy opcji, gdy polskie wydanie kupisz za 107 pln to te 5 dych stanowi 25% wartości Monstres w podanej przeze mnie aukcji, przy 125 pln to 36%, sporo), a już w duszy komiksiarzy pozostaje to, które wydanie wybiorą.

Jedyną prawdą jest to, że jednak częściej lepiej czyta się w ojczystym języku niż w znanym dość dobrze języku obcym. 

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4427 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 07:54:52 »
Wspierajmy kupując polskie wydania, ale też bez przesady, że będę kupował dużo drożej, kiedy mogę taniej. :) Ja tego tyle kupuję, że swoje na mnie wszyscy zarobią. :)
Czytam i inne to też są księgarnie, a nie jakieś światowe korporacje jak McDonald's czy Microsoft.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4428 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 08:01:58 »
Wspierajmy kupując polskie wydania, ale też bez przesady, że będę kupował dużo drożej, kiedy mogę taniej. :) Ja tego tyle kupuję, że swoje na mnie wszyscy zarobią. :)
No właśnie, rozumiemy się. Odpuszczenie sobie takiego polskiego wydania Monstres i u mnie wpisuje się w powyższy cytat (bo kupiłem taniej, a i tak Mucha dostanie ode mnie jakieś pieniądze w związku z innymi tytułami).

Offline Toranga

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4429 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 08:24:25 »
Pozytywne. Ale ten 1 tom to (mam takie wrażenie) głównie zawiązanie akcji, przedstawienie świata i postaci, uczciwa ocena będzie jak przeczytam całość :) Swoją drogą wolałbym żeby zamiast EoW poszło na pierwszy ogień Manhattan Projects (super graficznie, ciekawe tematycznie) no ale może się kiedyś doczekamy też :)

Dzięki za odpowiedź.
Manhattan Projects było nieźle, ale nie jestem pewien czy zostało zakończone. Ja czytałem w wydaniach Deluxe/OHC/or sth i One nie obejmowały ostatniego trejda, który chyba nie zamykał zresztą historii. Wyszła jeszcze jakaś mini, ale też nie jestem pewien czy domykała wątki czy rozmijała jakieś poboczne.
Czyli z wydaniem MP to może nie być takie proste.

Jedyną prawdą jest to, że jednak częściej lepiej czyta się w ojczystym języku niż w znanym dość dobrze języku obcym. 

Chyba, że tłumacz spapra, co się niestety zdarza.
W każdym razie Monsters w tym wypadku kupię za 80 zł + 4 monety. Już dawno mam w obserwowanych i cieszy, że nie kupiłem wcześniej. 😄

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4430 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 08:37:05 »
"między 125 a 107 zł"

Czyli do 40% rabatu. Gdzie Mucha ma takie rabaty?

Normą jest 30%, ale czasem w gildii jest 35, pewnie będą promocje z okazji czarnego piątku. Parę osób przy wcześniejszych zakupach pisało, że w niektórych sklepach z dodatkowymi rabatami czy to lojalnościowymi, czy innymi schodzili w okolice 40, a nawet przekroczyli 40% rabatu. Np. teraz w tantisie jest 33% na AoA3. Także zdarzają się rabaty powyżej 30%. Wiadomo, nie jest to norma, ale czasem jest taka możliwość upolowania większego rabatu. Kiedyś na stoisku wydawcy przy zakupie na określoną kwotę był rabat 40%.

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4431 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:00:55 »
Na bonito normą dla MC jest 5-10%  :(

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4432 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:28:22 »
Bonito ogólnie ma słabe rabaty, tak więc nie traktowałbym tego sklepu jako wyznacznika.

Offline daviddaniel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4433 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:33:21 »
Norma:

ostatni tytuł Muchy PIERWOTNY

najwyższy rabat wg Ceneo to max 18%
Gildia 20%

Jakie trzeba mieć dodatkowe rabaty żeby dobić do tych trzydziestukilku?

Online Necr09

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4434 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:35:31 »
FGO: 758,469,198

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4435 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 09:42:03 »
Norma:

ostatni tytuł Muchy PIERWOTNY

najwyższy rabat wg Ceneo to max 18%
Gildia 20%

Jakie trzeba mieć dodatkowe rabaty żeby dobić do tych trzydziestukilku?


W okolicach premiery, jak wchodzi się przez Ceneo/W podróży na Tanią Książkę, to nowości Muchy wbijają z rabatem 29%. Taki rabat utrzymuje się tam przez jakieś dwa tygodnie, później spada. Jeżeli doliczyć do tego 7% lojalki i 5% kodu zniżkowego, to wychodzi 37% rabatu. Fakt, dość mocno obwarowane warunkami, więc pewnie nie dla wszystkich, ale warto powalczyć. Takiego "Pierwotnego" mi udało się dzięki temu wyrwać za 55 zł.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4436 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 10:16:36 »
Norma:

ostatni tytuł Muchy PIERWOTNY

najwyższy rabat wg Ceneo to max 18%
Gildia 20%

Jakie trzeba mieć dodatkowe rabaty żeby dobić do tych trzydziestukilku?

Na Gildii co jakiś czas jest promocja na komiksy Muchy 35%. W tym roku już ze 3 lub 4 razy była taka akcja. Sam ostatnio uzupełniłem X-Menowe braki. 35% to bardzo dobry rabat, jakiego ze świecą szukać w przypadku innych wydawnictw w innych księgarniach/sklepach internetowych (oczywiście poza Egmontem). Ze zrozumiałych względów nie obejmuje on nowości. Dodatkowo na Gildii na starsze tytuły zdarza się również wyższy rabat dochodzący do 50%, ale to raczej obejmuje tytuły, które od dłuższego czasu zalegają na magazynie.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4437 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 10:42:15 »
Paaanie... To po prostu powrót do dawnych czasów. 12-15 lat temu w przypadku komiksów amerykańskich to była norma.
Na szczęście trochę "ratuje" sytuację spadek wartości złotówki.

Przypominam sobie te czasy i nie napawa to optymizmem. Teraz to wszystko jeszcze jakoś się kręci bo wydawnictwa mają wykupione licencje, umowy z tłumaczami, drukarniami itd. ale coś czuję, że w przyszłym roku posypie się to wszystko jak domek z kart a czytelnicy zostaną z mnóstwem niedokończonych serii. Jeden z ostatnich komiksów Muchy - Sztuczna inteligencja, już odpuściłem z powodu ceny, chociaż miałem go w planach zakupowych.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4438 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 10:43:57 »
35% to bardzo dobry rabat, jakiego ze świecą szukać w przypadku innych wydawnictw w innych księgarniach/sklepach internetowych (oczywiście poza Egmontem).

Jak jeszcze kupowałem w dyskontach to KG i Timof podchodziły po 40%, dużo tytułów Kurca też i niektóre Screamu. Teraz już tak nie ma?

Online donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4439 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 16:27:46 »
Monsters Wami pozamiata. To tytul wybitny i w moim prywatnym rankingu - komiks dekady. Zazdroszcze tym, ktorzy beda czytac go po raz pierwszy, a tym ktorzy uwazaja, ze drogo polecam odpuscic cos innego i kupic Potwory. Nie pozalujecie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.