Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1070650 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3945 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 17:56:43 »
Co się stało z tradycją że 1 kwietnia zawsze w temacie muchy było ciekawie.. ? dziś mamy 2ego i cisza..  :-\
edit. rok minął jak wrzucili okładkę monsters..

Był pomysł na żart primaaprilisowy, ale pomysł przepadł, bo wywołałby lawinę pytań z uwagi na to, że co roku 1 kwietnia była jakaś zapowiedź. W tym roku nie ma, bo raz, że plan wydawniczy jest opóźniony, dwa sytuacja na rynku jest rozwojowa, więc raczej trudno przewidzieć czy coś uda się wydać za pół roku, rok czy dalej.

Chodzi mi wydanie G.Ennisa-"Sara". Czy ktoś ma jakieś info kiedy to wyjdzie ?

Do końca miesiąca powinna się wydrukować, więc w sprzedaży będzie na początku maja.

Offline Randal63

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3946 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 20:22:47 »
@Motyl
Dzięki, rozwiałeś mi pochmurny dzień. :D

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3947 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 09:31:26 »
Był pomysł na żart primaaprilisowy, ale pomysł przepadł, bo wywołałby lawinę pytań z uwagi na to, że co roku 1 kwietnia była jakaś zapowiedź. W tym roku nie ma, bo raz, że plan wydawniczy jest opóźniony, dwa sytuacja na rynku jest rozwojowa, więc raczej trudno przewidzieć czy coś uda się wydać za pół roku, rok czy dalej.

Oczywiście rozumiem, ale szkoda. Od paru lat jedyne co czytam 1 kwietnia, to profil Muchy.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3948 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 17:21:23 »
Strasznie ta Era Apocalypse'a im idzie.

Pół roku minęło od poprzedniego tomu, daj pożyć tłumaczowi, w międzyczasie robi inne tytuły, a i przy tym ma sporo tekstu do obrobienia. Za miesiąc będzie :)

Oczywiście rozumiem, ale szkoda. Od paru lat jedyne co czytam 1 kwietnia, to profil Muchy.

Cieszę się, że profil Muchy wzbudza takie emocje 1 kwietnia, ale naprawdę, aby coś zapowiedzieć, to trzeba mieć w garści pewny tytuł do publikacji. Tu nie można sobie pozwolić na skuchę. A że tyle jest jeszcze niewydanych zapowiedzianych pozycji to nie było nawet możliwości dorzucić coś jeszcze.

Posiłkując się żargonem filmowym, w postprodukcji są Deadpool BWB, Sara i AoA 4. Bliżej festiwalu w maju powinien się ukazać GFO.

Offline Lipa

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3949 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 17:45:32 »
Ponawiam pytanie o Monsters - wakacje czy raczej końcówka roku?

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3950 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 18:14:14 »
Sara
Coś jeszcze od Ennisa macie może w dalszych lub bliższych planach?

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3951 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 19:43:00 »
Ponawiam pytanie o Monsters - wakacje czy raczej końcówka roku?

Mało prawdopodobne, aby w kwietniu czy maju, dokładnej daty nie jestem w stanie ci powiedzieć.

Coś jeszcze od Ennisa macie może w dalszych lub bliższych planach?

W planach na ten rok już nic, co do dalszych planów nie mam takiej wiedzy. Zawsze można liczyć na jakąś niespodziankę :) Na przykład Moonshadow było zapowiedziane w czerwcu 2020 r. dosłownie chwilę po dograniu tytułu i trochę szczęśliwie, bo rok wcześniej zmienił się wydawca. Na pewno trzeba też brać pod uwagę zmianę w dynamice publikacji, bo łatwiej jest przygotować komiks mający 130-200 stron niż 500 i więcej, a myślę, że przy przyszłych tytułach należy brać poprawkę, że kiedyś mogłyby się one ukazać w częściach, teraz będą raczej grubsze objętościowo publikacje. Co jest czasochłonne. Patrząc, jak szybko się zmieniają ceny w drukarni, to nie należy się też nastawiać, że nagle będzie tanio. 

Offline Random_Hero

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3952 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 09:29:43 »
Drodzy forumowicze,

biję się z myślami oto czy kupić East of West w wydaniu Muchy. Lubię klimaty westernu oraz cyberpunkowe, ale nie chciałbym się zawieść na komiksie. Czy osoby, które już go czytały mogą mi doradzić czy warto w to inwestować? Czy historia ( jako całość) trzyma równy poziom, czy też zalicza zjazd i im dalej tym gorzej?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Offline KubciO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3953 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 09:45:31 »
@Random Hero

@eferce nie rozumiem, jak to co piszesz jest pójściem po najmniejszej linii oporu ? Jaką wiedza miał się autor wykazać, historyczną? Cały ten komiks to jest alternatywny timeline która łączy koncepcje sci fi i paranormalne ze szczyptą polityki, autor nie miał żadnych ambicji pokazywania prawdziwej historii usa przecież. Budowa świata jest moim zdaniem fenomenalna i niesamowicie oryginalna, w żadnym innym komiksie nie spotkałem się z wizją ameryki w której jedną z ważniejszych frakcji są potomkowie mao ze donga, a przywódcy polityczni poszczególnych stanów aktywnie dążą do sprowadzenia na świat apokalipsy ;). Jedyne co mogę serii zarzucić to że kończy się ona w nieszczególnie satysfakcjonujący sposób który nie spełnia oczekiwań budowanych przez parędziesiąt zeszytów. Mimo to polecam, moim zdaniem najlepsza seria hickmana obok hox/pox, pięknie narysowana i z wielkimi ambicjami.

Ewentualnie sad drobne dopisze coś jeszcze.

Offline wujekmaciej

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3954 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 11:44:50 »
Potwierdzam wszystko co napisał sad_drone :)

Online vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3955 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 11:52:21 »
Jedyne co mogę serii zarzucić to że kończy się ona w nieszczególnie satysfakcjonujący sposób który nie spełnia oczekiwań budowanych przez parędziesiąt zeszytów.
Czyli zakończenie tak samo nieszczególne satysfakcjonujące jak w "Y: the last man"? Coś w ten deseń?

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3956 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 16:40:37 »
@vision dla mnie zakonczenie east of west to kategoria "jest okej ale chcialoby sie wiecej". Nie przekreslilo mi satysfakcji z lektury i domknelo sensownie watki. Y czytalem dawno ale pamietam ze tam zawod mialem mocniejszy. Sa serie ktore po skonczeniu mnie tak zloszcza konkluzja ze nie chce do nich wracac (outcast np) east sie do nich na szczescie nie zalicza.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3957 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 13:52:50 »
Czy ktoś wie czy planowane jest może wznowienie brakujących tomów Fatale? Chociaż na kanwie ostatniej zapowiedzi omnibusa Gideon Falls myślę, że dobrym pomysłem byłoby wznowić całość w jednym albumie? Duet Brubaker / Phillips zawsze na topie.

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3958 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 16:17:32 »
Przyjmując, że standardowo kupuje się licencje na 5 lat, mogą już jej nie mieć.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3959 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 18:11:27 »
Ech, byłaby ogromna szkoda...