Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071658 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline dreamer36

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3810 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 11:30:02 »
Świetny ruch Muchy z tym GF! Mam komplet w pojedynczych tomach ale gdybym stał dziś przed możliwością zakupu w jednym opasłym tomie - nie wahałbym się. Brawa dla wydawcy! Trzeba przecierać ścieżki!

I nie czujesz się oszukany, okradziony, wyzyskany? Tak po prostu zostawiasz sobie na półce "gorsze", droższe i zajmujące więcej miejsca wydanie w tomach, gdzie teraz będzie wspaniały omniak? Jak to możliwe...

Jak widać z powyższej wypowiedzi kolegi Gazza - da się :) kto chce to zostawi komplet, kto nie chce to sprzeda jako używane (i ktoś sobie kupi w dobrej cenie), to będzie kasa na część omnibusa. Kto nie kupił w ogóle bo się wahał - to kupi używane, bo może będzie trochę taniej - opcji wiele dzięki temu wydaniu.

A cała afera jest po prostu rozpętana przez kilku rozżalonych kolekcjonerów, co mają 6 tomów, a chcieliby w jednym...

Online parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3811 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 12:56:49 »
Ta debata jest po prostu z zasady i z szacunku dla ważniejszych spraw (sytuacja geopolityczna i ekonomiczna) dziecinna i niestosowna.

A o pogodzie rozmawiać można, czy też jest to niestosowne? Może jakaś lista stosownych tematów?

Offline neo789

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3812 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 14:02:30 »
AAAAAAAAA Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony nowym wydaniem GF i chciałby wymienić stare wydanie na nowe (bo półki nie są z gumy, bo ma problem ze sprzedażą, <inny dowolny argument> etc.) oferuję skromną pomoc... ponieważ mogę odkupić stare wydanie za symboliczną złotówkę. Mam tylko jedno zastrzeżenie odkupię tylko wydanie zafoliowane, nieobite, etc. W przeciwnym wypadku (tj. braku ofert) będę zmuszony nabyć nowe wydanie GF. ;)

A na poważnie - dziękuję Muszce za utrzymywanie tytułów na rynku dla kolejnych pokoleń czytelników.

Online parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3813 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 14:18:30 »
Zacytuję Kaliber 44:
O Boże znowu Drozda Śmiechu Warte
Panie Drozda idź pan w chuj z takim żartem

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3814 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 14:34:29 »
To ja też pozwolę sobie na ofertę - wymienię wszystkie pojedyncze tomy Gideon Falls od Muchy w stanie idealnym, niezafoliowanym na wydanie zbiorcze od Muchy jak już wyjdzie, również może być taki sam stan - idealny, niezafoliowany. Oferta bardzo opłacalna, patrząc po cenach okładkowych stracę na tym jakieś 40 zł (bądź proporcjonalny odpowiednik po rabatach).

Offline KubciO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3815 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 14:43:47 »
To ja poczekam aż wyjdzie to nowe wydanie i zareklamuję to, co mam. W końcu dostałem wadliwy egzemplarz - cały potłuczony, dokładnie na sześć części. 🤣

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3816 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 15:06:36 »
Zawsze mozna kupic tego omnibusa i spalic nagrywajac to oraz potem publikujac na YT. Wy bedziedzie zadowoleni oraz Mucha :)


Online parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3817 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 15:07:59 »
Wujkowie Staszkowie, mistrzowie ciętych ripost, dzisiaj jak widzę w wyjątkowej formie! Wiosna w końcu.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3818 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 15:18:23 »
Ktos cie zmusza do kupowania - nie - wiec temat chyba mozna olac i tyle a nie pisac elaboraty...

Offline stempel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3819 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 16:51:42 »
Hmm, a ja zauważyłem, iż jak pojawia się jakieś nowe wydanie/wznowienie to jednocześnie pojawiają się również narzekania - po co, za szybko, za dobrze itd. To tak jakby u niektórych włączała się chęć utrzymywania pewnego statusu "posiadania" i "nie posiadania" (dokładnych powodów takich postaw lepiej nie drążyć ;). Przecież w jak najlepszym interesie nas wszystkich jest to, aby była jak najszersza oferta na rynku, otwarta zarówno na nowych jak i starych czytelników. Rozumiem, że cena w różnicy zakupu "kompletu" potrafili za "boleć", jednak to jest taka sytuacja jak z rabatami - raz kupujemy z 10% upustem, a czasami z 52% :) Cieszmy się tym co mamy, i dajmy się cieszyć tym co nadejdzie. Kto chce to kupi, kto nie, to nie.

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3820 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:28:03 »
Przyczepiłbym się do Muchy, ale tym razem nie mam powodu:
  • GF ani trochę mnie nie interesuje
  • wydali komplet, przed zbiorczym
Przyzwoite podejście do tematu, a kto chce cegiełkę ma wybór.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3821 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:30:37 »
Przyzwoite podejście do tematu, a kto chce cegiełkę ma wybór.

Wybór to czytelnicy mieli przy Władcach Chmielu albo Bruno Brazilu od Ongrysa. Tutaj nie ma wyboru, tylko jest zastąpienie jednego, częściowo niedostępnego wydania innym. To nie krytyka z mojej strony, ale bądźmy precyzyjni.

Offline 79ers

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3822 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:35:43 »
Faktycznie Ongrys powinien być wzorem dla wielu.

Względem GF - nie zostały wydane wszystkie tomy?

Offline dreamer36

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3823 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:38:25 »
Wujkowie Staszkowie, mistrzowie ciętych ripost, dzisiaj jak widzę w wyjątkowej formie! Wiosna w końcu.

A może to nie wiosna tylko wypisywane głupoty, płacze pięciolatków i żałosne obrażanie typu "Nie kupię od Muchy wydań w tomach bo jestem obrażony" mają na to jakiś wpływ?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3824 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 18:40:20 »
A może to nie wiosna tylko wypisywane głupoty, płacze pięciolatków i żałosne obrażanie typu "Nie kupię od Muchy wydań w tomach bo jestem obrażony" mają na to jakiś wpływ?

"Nie kupię od Muchy wydań w tomach bo jestem obrażony" - Ktoś serio tak napisał? Musiało mnie to ominąć. Ja na przykład napisałem, że nie kupię wydań Muchy w tomach, bo będę wolał poczekać na integral. Czy może to właśnie takie stwierdzenie jest "żałosnym obrażaniem"?