Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071658 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2475 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 23:10:43 »
Motyl o tym pisał dwie strony wcześniej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KeyserSoze

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2476 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 01:34:52 »
A ja zamówiłem za 229 zł. Pracuję w gastronomii jako kucharz. Jestem z Łodzi. Mieszkam sam. W wynajmowanej kawalerce. Mam kota.

Offline Lipa

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2477 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 05:30:15 »
A ja zamówiłem za 229 zł. Pracuję w gastronomii jako kucharz. Jestem z Łodzi. Mieszkam sam. W wynajmowanej kawalerce. Mam kota.
Cześć Jarek

Spider czeka od wczoraj, ale muszę dokończyć Wolverine od Muchy, a później jeszcze Dwóch Braci czeka na swoją kolej

Naprawdę siada mi ostatnio wszystko od nich

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2478 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 08:04:55 »
We włoszech chyba coś podobnego wyszło parę lat temu.


Czy on ukrywajac swoje hobby przed zona nagrywa w kiblu z partyzanta ?

Offline Dracos

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2479 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 12:15:10 »
Czy on ukrywajac swoje hobby przed zona nagrywa w kiblu z partyzanta ?

Żeby przed żoną skoro to Włoch to obstawiałbym że raczej przed mamą :D

Offline Kadet

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2480 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 17:43:36 »
To jest nagminna praktyka egmontu , to samo było przy spiderze McFarlane’a i Daredevilu Romity i Millera , jakość gorsza niż w TM-Semic ćwierć wieku temu. Dla mnie takie wydania nie są warte zlotowki

Zestawianie Muchy z Egmontem w tym wypadku wydaje mi się nietrafione: lepsze materiały do Daredevila istniały i trzeba było tylko się o nie postarać. Natomiast skoro sam Marvel jeszcze nie zebrał tego "Spectaculara" i nawet na Marvel Unlimited nie ma wszystkich numerów, to skłonny jestem uwierzyć, że w tej chwili lepszych materiałów po prostu nie było.

No chyba że chcielibyśmy, żeby cena podskoczyła jeszcze o kilkadziesiąt złotych, żeby sfinansować cyfrową restorację tych komiksów, czy jak to się tam nazywa :)

Mój egzemplarz już zamówiony w tantisie - uznałem, że ichnia zniżka z ceneo mi wystarczy i dobrałem jeszcze sobie parę rzeczy do darmowej wysyłki.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Lafar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2481 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 18:32:34 »
Zakładając, że jeden numer w dobrym stanie by kosztował 30zł, 8 numerów * 30 zł = 240zł. Doliczmy wysyłkę z US, powiedzmy, że wyjdzie 350zł. Powiedzmy, że nie mają skanera - Epson v370 kosztuje ~700zł, dobry skaner dla 'prosumera'. Skanują materiały w 1200dpi i wychodzi lepsza jakość niż to co zaprezentowali.

Za przygotowanie tego już zapłacili, w stopce jest wpisana osoba która się tym zajmowała. Myślę, że nie odczulibyśmy zmiany ceny. Maksymalnie 5-10zł na tomie.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2482 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 18:38:27 »
Dla mnie bardzo ciekawa sytuacja z licencjami Marvel w Polsce, Spectacular to większy wysiłek ale zastanawia mnie, puszczenie serii czerń, krew, biel. Widać, że nieźle się sprzedaje - topka gildii 2 razy z rzędu. Przeczytałem i jest to całkiem przyjemny akcyjniak, ze świetnymi rysunkami. Ciekawe, że Mucha wydziera nowe Marvele Egmontowi.
Nie wydziera, po prostu szybko zgłosiła się po licencję tego tomu, jeszcze przed ukazaniem się oficjalnie pierwszego zeszytu Logana.

Zestawianie Muchy z Egmontem w tym wypadku wydaje mi się nietrafione: lepsze materiały do Daredevila istniały i trzeba było tylko się o nie postarać. Natomiast skoro sam Marvel jeszcze nie zebrał tego "Spectaculara" i nawet na Marvel Unlimited nie ma wszystkich numerów, to skłonny jestem uwierzyć, że w tej chwili lepszych materiałów po prostu nie było.
Materiały były szukane w kilku miejscach, pisanie do Marvela, który nie ma ich wcale, więc tu Dom Pomysłów może mieć większy problem, niż się wydaje. Chyba że nagle znajdą w jakieś piwnicy dyskietki ze zdigitalizowaną wersją.
No chyba że chcielibyśmy, żeby cena podskoczyła jeszcze o kilkadziesiąt złotych, żeby sfinansować cyfrową restorację tych komiksów, czy jak to się tam nazywa :)
To nie byłoby o kilkadziesiąt złotych.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2483 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 18:58:15 »
Zakładając, że jeden numer w dobrym stanie by kosztował 30zł, 8 numerów * 30 zł = 240zł. Doliczmy wysyłkę z US, powiedzmy, że wyjdzie 350zł. Powiedzmy, że nie mają skanera - Epson v370 kosztuje ~700zł, dobry skaner dla 'prosumera'. Skanują materiały w 1200dpi i wychodzi lepsza jakość niż to co zaprezentowali.

Nie znam się na tym kompletnie, ale gdyby było to takie proste, to sam Marvel by już zdigitalizował te numery.

Offline Lafar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2484 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:03:13 »
Marvel to takie wielkie korpo z setkami tysięcy produktów. Każdy chyba ma jakieś doświadczenia z korpo więc wie jak takie rzeczy tam mogą wyglądać. Tak, jest możliwość odtworzenia w zadowalającej jakości tych numerów mając tylko dostęp do tych fizycznych kopii. Nie będzie to niestety materiał na duże rzeczy typu 'gallery edition' ale jakby to zrobili przy wydaniu np omnibusa (czyli format naszego SSM) to nie zauważylibyśmy nic.

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2485 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:03:18 »
[...] Skanują materiały w 1200dpi i wychodzi lepsza jakość niż to co zaprezentowali.[...]
Ojojoj, ale skanowanie to nie wszystko. Jeszcze doszłoby nie wiadomo ile godzin obróbki. No i cena poszybowałaby.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2486 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:05:37 »
Materiały były szukane w kilku miejscach, pisanie do Marvela, który nie ma ich wcale, więc tu Dom Pomysłów może mieć większy problem, niż się wydaje.

A to już zaskoczenie: jak to jest możliwe żeby wydawca nie posiadał materiałów?
Szczeg. w sytuacji gdy DeMatteis pisze, że sam nie może się doczekać tego wydania co znaczyłoby, że On raczej problemów nie robi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Lafar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2487 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:07:11 »
Co już robili, czyli cena była wliczona.

Cytuj
Polskie wydanie było więc nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że przez lata nie zachowały się wszystkie oryginalne materiały. W żmudnym procesie zeszyty 191-198 zostały poddane graficznej obróbce i przygotowane do rodzimego wydania. Do końca nie było pewności, czy proces uzyskania plansz do druku zakończy się sukcesem, ale wydawnictwo Mucha Comics dołożyło wszelkich starań, aby niniejszy album ujrzał światło dzienne.

Cytuj
A to już zaskoczenie: jak to jest możliwe żeby wydawca nie posiadał materiałów?

Możliwe, że tego nie mają, mogła zniszczyć drukarnia, mogło zalać, mogło się spalić albo po prostu zaginąć. Dużo ołówków Kirbiego przetrwało tylko dlatego, że jego syn pracował w Xeroxie i załatwił mu maszynę do kserowania.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2488 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:09:20 »
A to już zaskoczenie: jak to jest możliwe żeby wydawca nie posiadał materiałów?
Zgaduję, że sroko Marvel na przestrzeni 60 lat działania firmy wydał pareset tysięcy komiksów to mogło się zdarzyć że część materiałów zaginęła/uległa zniszczeniu/zalano kawą. Gdyż chodzi pewnie o oryginalne plansze nie wydrukowane zeszytówki.

Offline Kadet

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2489 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 19:11:08 »
A to już zaskoczenie: jak to jest możliwe żeby wydawca nie posiadał materiałów?

Wszystko zależy od podejścia wydawcy.

Wiem, że to parę dekad wcześniej, ale np. wydawnictwo Dell po publikacji systematycznie niszczyło oryginalne plansze, jakie wysyłał do nich Carl Barks. Dlatego dziś nie można przywrócić wielu zmodyfikowanych czy ciętych komiksów Barksa do stanu pierwotnego, a niektóre historie odrzucone przez wydawcę (np. słynny ten-pager o bobslejach) przepadły prawdopodobnie na zawsze (dlatego także odkrycie tych usuniętych paneli z "Powrotu do Klondike" z młodym Sknerusem było takim wydarzeniem w swoim czasie).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!