Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071661 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2340 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 08:12:10 »
Skandalista. Odpuść już albo napisz o co ci tak właściwie chodzi?  Bo przyznam, że nie rozumiem Twoich motywacji.

No maja bol dupy ze MUSZA kupic taki drogi komiks a to psuje ich misterny plan bo chcieli miec ten komiks ale 30zl taniej.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2341 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:02:34 »
Napewno mają ból różnych części ciała jak czytają takie nic niewnoszące i bezsensowne komentarze. Ból to może masz Ty sum41, że wywaliłeś kasę na Spectaculara.

Zakładam, że nie zauważyłeś ale od początku dyskusja jest nie o tym, że kogoś nie stać ale o powód takiej a nie innej ceny. Forumowicze mogą gdybać, że inflacja, drzewo i drogie przewozy kontenerowe ale to może być podobna fantazja do wczorajszego dzikiego szału po zniknięciu pajączka ze sklepu Muchy. Niektórzy komiksiarze mdleli z radości, że jednak się opłaca i mają białego kruka przed premierą  ;D ;D ;D ;D

Mucha świadomie daję wyższą cenę bo wie, że klient to komiksiarz pamiętający czasy tm-semic, którego stać i jest gotowy zapłacić za sentyment.

Patrzę na to chłodnym okiem bo nie miałem zamiary brać Spectaculara - mam przesyt sentymentu do pająka po epicach i nie jest fanem Buscemy. Fajnie, że ludzie kupują i są szczęśliwi ale przestańmy wyzywać ludzi, którzy mają inne spojrzenie na temat od biedaków i ludzi z bólami. Szczególnie, że takie zagrywki jak Muchy mogą mieć wpływ na cały rynek.

No maja bol dupy ze MUSZA kupic taki drogi komiks a to psuje ich misterny plan bo chcieli miec ten komiks ale 30zl taniej.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2342 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:08:24 »
Sorry ale  poczytaj wlasne posty wstecz wiekszosc to dziecinne trolowanie aby dogrysc wydawcy, normalnie jak dziecko ktore na zlosc mamie odmrozi sobie uszy :)

Sam nic nie wnosisz bo sporo twoich postow to glupie dziecinne zaczepki.

Mercedesy czy BMW nadal sa drozszymi samochodami mimo iz  jakosciowo juz sa gorszej jakosci niz te modele z poprzednich dekad a jednak ludzie nadal je kupuja :)

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2343 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:20:51 »
Sorry ale  poczytaj wlasne posty wstecz wiekszosc to dziecinne trolowanie aby dogrysc wydawcy, normalnie jak dziecko ktore na zlosc mamie odmrozi sobie uszy :)

Sam nic nie wnosisz bo sporo twoich postow to glupie dziecinne zaczepki.

Mercedesy czy BMW nadal sa drozszymi samochodami mimo iz  jakosciowo juz sa gorszej jakosci niz te modele z poprzednich dekad a jednak ludzie nadal je kupuja :)

Widzisz to jest różnica, komentować wydawcę, który swoją polityką wystawia się na negatywne komentarze a obrażanie forumowiczów bo mają inne zdanie niż Ty.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2344 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:24:10 »
Za darmo powinni rozdawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2345 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:29:22 »
Najciekawsze jest to, że najwięcej do powodzenia o cenie mają ci, którzy nie kupują, a nawet nie mieli zamiaru kupować tego komiksu.

Online parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2346 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:33:34 »
Słusznie - na temat jazdy hulajnogami powinni się wypowiadać jedynie hulajnogiści itd. Oni są najbardziej obiektywni.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2347 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:34:19 »
Najciekawsze jest to, że najwięcej do powodzenia o cenie mają ci, którzy nie kupują, a nawet nie mieli zamiaru kupować tego komiksu.

Czyli na forum mają prawo wypowiadać się tylko Ci którzy kupili (chociaż część komentowała, że drogo). Fan cenzury?

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2348 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:36:01 »
Wiem, że twój post był sarkastyczny, ale przekładając na ową dyskusję zdanie będzie brzmieć 'najwięcej do powiedznenia na temat hujalnog mają ci, którzy nigdy na oczy ich nie widzieli ani nimi nie jezdzili' :)

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2349 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:37:36 »
Słusznie - na temat jazdy hulajnogami powinni się wypowiadać jedynie hulajnogiści itd. Oni są najbardziej obiektywni.

Ale to nie jest kwestia wypowiedzi tylko kilkunastu postów, którymi za bardzo nie wiem co niektórzy chcą osiągnąć - sprawić, że wydawca obniży cenę? Zniechęcić innych do kupna komiksu? Przecież to bezsensu. Kilka osób wyraziło swoje zdanie na temat za wysokiej ceny i ok - myślę, że wszyscy przyjęli to do wiadomości i wałkowanie tego w każdym poście do tego w co raz głupszy sposób nie służy moim zdaniem dyskusji.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2350 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:39:50 »
Ja czekam na premierę i jakieś info ile błędów będzie, jak będzie dużo to nie kupie.

Czyli na forum mają prawo wypowiadać się tylko Ci którzy kupili (chociaż część komentowała, że drogo). Fan cenzury?

Na razie to jeszcze nikt tego komiksu nie ma, a te negatywne komentarze dotyczą tylko ceny, bo niby czego mają dotyczyć jak nikt tego komiksu nie miał w ręce.

Jak komuś się cena nie podoba, to niech nie kupuje i przyszłych komiksów też nie kupi bo będzie jeszcze drożej, albo będą ciąć jakoś żeby cenę utrzymać i będą wydawać takie książki jak Marvel wydaje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2351 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:40:18 »
Ale to nie jest kwestia wypowiedzi tylko kilkunastu postów, którymi za bardzo nie wiem co niektórzy chcą osiągnąć - sprawić, że wydawca obniży cenę? Zniechęcić innych do kupna komiksu? Przecież to bezsensu. Kilka osób wyraziło swoje zdanie na temat za wysokiej ceny i ok - myślę, że wszyscy przyjęli to do wiadomości i wałkowanie tego w każdym poście do tego w co raz głupszy sposób nie służy moim zdaniem dyskusji.

Zgadzam się w 100%. Miałem więcej nie komentować ale jak widzę posty o 'bólu dupy' i 'biedzie', 'rozdawaniu za darmo' to nie wiem co mam myśleć. Jakbyśmy byli w przedszkolu.

Offline Hood

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2352 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 10:03:02 »
Zgadzam się w 100%. Miałem więcej nie komentować ale jak widzę posty o 'bólu dupy' i 'biedzie', 'rozdawaniu za darmo' to nie wiem co mam myśleć. Jakbyśmy byli w przedszkolu.

Przypomniały im się czasy młodości, kiedy pająk był w każdym kiosku  ;D

A co do ceny:

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2353 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 10:07:43 »
A ja jeszcze skomentuję ale z trochę innej strony. Dla mnie osobiście komiks tyle wart nie jest ale z punktu widzenia wydawcy istotny jest rynek. Jeśli sprzedaż będzie zgodna z planem to znaczy wycena była prawidłowa (i nieważne czy uwzględnia tylko koszty i standardową marżę czy jeszcze dodatkowy "narzut na sentyment"). Wiele produktów na wielu rynkach tak ma i przynosi zyski i nie ma w tym nic złego. Natomiast jeśli nakład zejdzie na pniu to by oznaczało że cena była za niska😀
W ekonomii mówi się też o tzw. dobrach luksusowych, gdzie ze wzrostem ceny (paradoksalnie) rośnie popyt. Gdyby np mityczny już dodruk miał wyższą cenę i jeszcze szybciej zszedł to by chyba było to.
Zamiast spidera wziąłem braci i criminal i też czekam😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Frank_C

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2354 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 10:31:02 »

Mucha świadomie daję wyższą cenę bo wie, że klient to komiksiarz pamiętający czasy tm-semic, którego stać i jest gotowy zapłacić za sentyment.

Już bardziej jestem skory uwierzyć, że cena jest wynikiem podrożenia materiałów i inflacji, co widzę i doświadczam na co dzień, niż takich wymysłów. Mucha się po prostu wstrzeliła w trend. Widać w modzie są teraz lata 80' i początek 90'. Widać to również u innych wydawców jak choćby u Screamu ze swoimi Obcymi czy Egmontu coraz śmielej wchodzącym komiksami superhero w ten okres. No i druga sprawa, że Mucha zawsze wszystko miała drożej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Wrzesień 2021, 10:33:54 wysłana przez Frank_C »