Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071657 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1965 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:31:33 »
40% chyba tylko raz do roku w swoim sklepie, aczkolwiek nie jestem pewny czy każdego... ???
na Czarny Piatek w 2019 zrobili 40%, w zeszłym roku nie było
cena zaporowa, poczekam aż będzie można kupić za ok 120-130zł, bo choć czekam to nie aż tak, część tego czytałem z trzy razy w Semikach

Offline asx76

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1966 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:38:49 »
na Czarny Piatek w 2019 zrobili 40%, w zeszłym roku nie było

Może w tym się zlitują i dadzą? ;)
A przydałoby się, bo od dłuższego czasu nie kupiłem niczego z Muchy i kilka tytułów czeka ;)

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1967 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:39:57 »
Dla mnie cena cokolwiek zaporowa. To superhero, z definicji czysta i prosta rozrywka (i nawet scenariusze dematteisa nie czynią z tego rezrywki ekskluzywnej). To powinno być tanie i dostępne!

Poproś Marvela czy Panini, a właściwie to Disneya o to, by obniżył licencje na komiksy nawet trzydziestoletnie, to wtedy uda się wydać wszystko tanio. Disney kosi mega kasę na licencjach. W dodatku ma spore wymagania, w biogramach autorów nie pozwalał używać nazwy swojego konkurenta, czyli DC, a przecież autorzy przez lata swoich karier pracowali dla różnych wydawnictw. Możesz też napisać petycję do rządu - stop inflacji, ceny papieru w dół, aby obniżyli podatki. Pensja przeciętnego Polaka z roku na rok jest coraz mniej warta, usługi drożeją, prąd podrożał, koszt druku idzie w górę. Celem obecnej władzy jest jedno, abyś za pensję opłacił swoje i ich życie i tyle. Czyli podatki, kredyty, prąd, czynsz i może starczy na twoje jedzenie.

40% chyba tylko raz do roku w swoim sklepie, aczkolwiek nie jestem pewny czy każdego... ???

40% było w Czarny Piątek, który był czarnym weekendem lub nawet tygodniem. W sieci jest spora rotacja rabatów, na tantisie widziałem, że dobijają do 38%. Zakupy za 500 i więcej złotych na stoisku Muchy na konwentach były w 2018 i 2019 r. honorowane rabatem 40%. Sporo osób z tego korzystało, bo wystarczało wybrać 4 grubsze komiksy. 

Offline asx76

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1968 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:43:56 »
Zakupy za 500 i więcej złotych na stoisku Muchy na konwentach były w 2018 i 2019 r. honorowane rabatem 40%. Sporo osób z tego korzystało, bo wystarczało wybrać 4 grubsze komiksy. 

Wszystko fajnie, tyle że ja konwenty nie jeżdżę ;) Koszt tego przedsięwzięcia "zabiłby" korzyści rabatowe ;) Poza tym interesuje mnie już głównie: "Criminal" i "Gideon Falls".

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1969 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:47:00 »
Cytuj
Wszystko fajnie, tyle że ja konwenty nie jeżdżę ;) Koszt tego przedsięwzięcia "zabiłby" korzyści rabatowe ;) Poza tym interesuje mnie już głównie: "Criminal" i "Gideon Falls".

No cóż, na wszystko można coś zaradzić ;)

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1970 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:07:39 »
Cena horrendalna, ale to jest jedyny komiks świata za który jestem w stanie tyle zapłacić.

Offline perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1971 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:10:47 »
Ech, pasuję. Chyba że gdzieś znajdę wyraźnie taniej. Jak dla mnie cena zaporowa.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1972 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:30:12 »
ufff tylko 229, spodziewałem się 250.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1973 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:37:20 »
Liczyłem, że w tych 2 stówach się zmieszczą, ale po rabacie jakoś to przełknę.
Tylko droga Mucho - jeżeli to czytacie - wezmę od Was Pająka, "Criminal 5" i na najbliższy kwartał to by było na tyle.
Portfeli komiksiarzom z gumy nie produkują.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1974 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:44:58 »
Napiszę tak: stać mnie, ale te ceny to już czyste szaleństwo.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1975 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:45:19 »
  Ta cena jest z kosmosu, poważnie. I sorry, ale inflacja i koszty licencji tego nie tłumaczą. Jakoś Egmont potrafił wydać swojego o całe 2 centymetry mniejszego Epika z Pająkiem za 129,99 przy realnym 40% rabacie a tu jest stówę drożej przy maksymalnym 35%. Ja rozumiem, że Mucha to nie Egmont i możliwości nie te same, ale to nie są też ci przysłowiowi "pasjonaci co to w piwnicy chcą komiksiarzom zrobić dobrze". Ludwiku Dornie i Sabo nie idźcie tą drogą!!!

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1976 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 14:48:25 »
Liczyłem, że w tych 2 stówach się zmieszczą, ale po rabacie jakoś to przełknę.
Tylko droga Mucho - jeżeli to czytacie - wezmę od Was Pająka, "Criminal 5" i na najbliższy kwartał to by było na tyle.
.

U mnie to samo tylko zamiast criminal biorę AoA #3 i to będzie wszystko z muchy w tym roku.

Nesumi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1977 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 15:30:27 »
Ciekawa koncepcja... Czy w druga stronę też działa? Szekspir powinien być drogi i niedostępny?
Dla mnie Shakespeare, Dostojewski, Milton,  Blake,  to taka sama literatura popularna jak komiksy. Czytam na zmianę raz to raz to. Może kiedyś to była literatura wysoka,  choć wydaje mi się,  że najwybitniejszy angielski dramaturg nie zawsze był  takim postrzegany.
Co do zarzutów Motyla, dlaczego ja miałbym Disneya o cokolwiek prosić? W gestii wydawcy leży, aby komiks wydać możliwie tanio i solidnie. Wydaje mi się,  że to jest czas, który powoli weryfikuje pojemność rynku. Ja mam zaległości w zakupach na parę tysięcy. Jest to kwota tak abstrakcyjna, że nigdy jej nie nadrobię. Kolejne miesiące tylko powiększają te zaległości. Pewnie nie jestem w tym odosobniony. Rozumiem, że większość z obecnych tutaj, to komiksowi maniacy, ale jest duży procent komiksowych casuali jak ja, którzy powoli będą odpadać. Na szczęście są jeszcze biblioteki.

Offline Simon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1978 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 15:31:25 »
Ja oprócz Pająka biorę jeszcze Monsters.
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline andrewk21

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1979 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 15:54:10 »
1) Cena 229 zł to sporo ale to w księgarniach stacjonarnych więc można zejść niżej. Swoją drogą mieszkam w Bielsku - Białej i właściwie nigdy Muchy nic w Empiku czy księgarniach nie widziałem. Jak w innych miastach? Muchę kupuję tylko przez Gildie , Bonito etc. Mucha jest nastawiona na sprzedaż internetową?
2) Wolałbym jednak dłuższe zapowiedzi. Jak Egmont rzuci katalog albo zapowiedzi 3 miesiące wcześniej to sobie można poplanować zakupy. Teraz z tym Spectacular to  musiałem się z  zakupami 2 miesiące powstrzymać a chciałem coś na wakacje kupić sobie a tak lipiec sierpień przeleciały bez zakupów. Dla portfela lepiej :)