Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 80713 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:02:46 »
A myśleliście, że Garula wymodził wspólny super biznes z jakimś mistrzem intelektu mającym wydawanie w „małym palcu”?
Z grafomanem, który do wydania swojej książki musiał wydawnictwo założyć. Wiadoma sprawa.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 21:15:20 »
Z grafomanem, który do wydania swojej książki musiał wydawnictwo założyć.

To się nazywa self-publishing i nie jest wśród polskich literatów niczym niespotykanym ani nagannym.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 22:36:34 »
Zajawka drugiego numeru MH (retro czy tam vintage) z francuskiego FB - premiera u nich luty 2022:



W komentarzach piszą, że to niby Vuzz, ale przejrzałem nasze wydanie zbiorcze i nie znalazłem tego kadru. Zresztą to by było bez sensu, bo na francuskim rynku wyd. zbiorcze na pewno jest dostępne, więc chyba nie będą się bawić w duble jak Hachette/Egmont (w zależności kto kogo lubi ;) ).

Offline turucorp

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 22:57:28 »
W komentarzach piszą, że to niby Vuzz, ale przejrzałem nasze wydanie zbiorcze i nie znalazłem tego kadru.

Mi to wygląda na szorciaka "Black Queen" do scenariusza Gotliba.
Edit. a jednak nie, to jeszcze coś innego :O
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Grudzień 2021, 23:11:42 wysłana przez turucorp »

Offline bibliotekarz

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 08:33:43 »
To kadr z "Agorna" Philippe'a Druilleta. Był już w Polsce wydany.
Batman returns
his books to the library

Offline starcek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 08:47:19 »
To się nazywa self-publishing i nie jest wśród polskich literatów niczym niespotykanym ani nagannym.
Ani nie napisałem, że naganne, ani że niespotykane. Tylko jeśli ktoś zaczyna od takiej formy wydawania swoich książek to masz 99% szansy na trafienie na wypociny grafomana. Wyjatek tyko potwierdza regułę, ale akurat w tym przypadku wyjątku nie ma.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 09:22:58 »
W tym pierwszym numerze będą jakieś komiksy w odcinkach czy same zamknięte historie?

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 09:29:20 »
W tym pierwszym numerze będą jakieś komiksy w odcinkach czy same zamknięte historie?
z tego, co wiem, tylko szorty.

To kadr z "Agorna" Philippe'a Druilleta. Był już w Polsce wydany.
powiesz coś więcej w temacie? bo czuję, że coś mi umyka


edit:
Już wiem, było na nielegalu:
https://www.komiks.gildia.pl/fanziny/komiks_mania/1
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Grudzień 2021, 09:37:52 wysłana przez tuco »

Offline bibliotekarz

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 11:04:16 »
powiesz coś więcej w temacie? bo czuję, że coś mi umyka
Faktycznie dziś już chyba tytuł nieco zapomniany. Brak info na aleikomiksu, jeden numer w Gildii. Komiks Mania to nielegalne wydawnictwo ukazujące się w okolicach przełomu tysiącleci. Przedstawiała się jako "ilustrowany magazyn Klubu Miłośników Komiksu". Czarno-biały magazyn w nakładzie 300 sztuk publikujący europejską klasykę. Jak na owe czasy całkiem niezły papier i tłumaczenie, tylko klejenie słabo trzyma. Wyszły trzy numery:

#1 Philippe Druillet "Agorn" (Heavy Metal, maj 1977), Moebius "The Horny Goof" (Heavy Metal luty 1981), Jeffrey Jones "Ich bin's" (Schwer Metall marzec 1984), Philippe Caza "Virgo" (Heavy Metal maj 1977), Enki Bilal "Die Mauer muss weg" (Schwer Metall luty 1984)
#2 Frank Thorne "Ghita z Alizarru"
#3 Corben "Eerie"

Milo Manara "Zapach niewidzialnego" - sprzedałem dawno temu i nie mogę już sprawdzić, ale chyba wydali to ludzie od Komiks Manii. Pamiętam że format wydania był taki sam.
Batman returns
his books to the library

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 13:43:09 »
Czarno-biały magazyn w nakładzie 300 sztuk publikujący europejską klasykę.
nie tylko europejską, wprawdzie Corb został najpierw doceniony w Europie, zanim osiągnął coś więcej w Stanach, ale akurat szorty z magazynów Warrena były robione dla Amerykanów.
Jeśli idzie o Manarę, to też podejrzewałem, że stał za nim ten sam tajemniczy polski wydawca.

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 19:00:52 »

no proszę, Metal Hurlant najprawdopodobniej w sobotę u mnie..  :)
etykietę mają już wydrukowaną, mam nadzieję ze jutro będzie w rękach kuriera...  :)


brvk

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 09:05:37 »
Cytat: roble
no proszę, Metal Hurlant najprawdopodobniej w sobotę u mnie..  :)


Uuu, od etykiety do wysyłki długa droga. A teraz okres świąteczny, paczkomaty zapchane. Obstawiam wtorek u Ciebie, ciekawe, czy wcześniej kupię w stacjonarnym KiKu w Poznaniiu...
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Grudzień 2021, 09:07:48 wysłana przez brvk »

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 19:59:08 »
Uuu, od etykiety do wysyłki długa droga. A teraz okres świąteczny, paczkomaty zapchane. Obstawiam wtorek u Ciebie, ciekawe, czy wcześniej kupię w stacjonarnym KiKu w Poznaniiu...

wtorek? nie nie nie.. odebrana przez kuriera już jest, a więc w nocy przemieści się do mojego miasta, rano wydadzą do doręczenia i o 11 u mnie, chyba ze paczkomat będzie zapchany.. :/

Offline Pinto

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 23:44:23 »
Więc po to zapłaciłem więcej za twardą oprawę, żeby mieć później...

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #134 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 09:39:45 »
@up

W gratisie dostaniemy jeszcze obitą okładkę ;)