Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 320079 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #810 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:02:27 »
Mnie się nie pytaj, ja tu tylko sprzątam.

Online isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #811 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:03:40 »
Slipcase Szninkla bym chciał, ale wtedy, gdy wyszedł komiks, a nie rok po. Nie mam zamiaru kupować, podobnie jak z Manarą, czyli jak dadzą z komiksem, to super będę zachwycony, a jak będą jeszcze dodatkowo ściągać kasę, to podziękuje. 

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #812 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:07:57 »
Ja uważam, że do takich wydań każdy ich komiks powinien posiadać slipcase.

Online freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #813 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:19:40 »
ja chętnie kupię slipcase - dodatkowa ochrona komiksu. zasadność slipcaseów szczególnie widać na absoluteach - za każdym razem jak wyjmujesz komiks ze slipcase wygląda jak nowy.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #814 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:34:34 »
(...)
Parę osób może to kupi, ale czy to będzie w ogóle biznesowo opłacalne?
Jak wycedzą 60 zł za slipcase to pewnie się opłaci...
Ogólnie to ideę tego typu ochrony takich okazów komiksowych w pełni popieram. Zwłaszcza gdy jest to ukłon wydawcy w kierunku dopełnienia ekskluzywności wydanego albumu i jego nabywców (symboliczna cena), a nie łatwy skok na kasę (cena slipcase równa standardowemu pełnoprawnemu wydaniu komiksu w hc innych wydawców).

Online isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #815 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:44:32 »
Tu nie chodzi o dziadowanie, ale o wypracowanie standardu wydawniczego, który powinien obowiązywać od początku. Mi się podobała akcja Planety Komiksów, gdy wydała "Pogańskie żądze", to kto wsparł poprzedni tom, to dostał plakat za darmo, który można też zakupić - to była inwestycja w klienta.

Online freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #816 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 12:01:26 »
plakat - fajnie - ale tu jest troche inna skala. komiks za 700 pln, wiec ten slipcase moglby byc po prostu w cenie. fajnie ze wydadzą później ale to sie zrobi troche standard ze w libertago mozesz sobie dokupic slipcase.

lepsza opcja - pre-order masz slipcase, jezeli kupujesz w normalnej dystrybucji to musisz dokupic.


Online isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #817 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 12:12:08 »
Tylko, że slipcase jak dla mnie to integralna część wydania komiksu, natomiast plakat to dodatek. Ja burze się o to, aby w końcu ten slipcase nie był traktowany jako dodatek. Każdy wie, że chroni komiks i lepiej go mieć, do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Offline death_bird

Odp: Libertago
« Odpowiedź #818 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 13:16:38 »
Za rok dorzucą tematyczną ściereczkę do przecierania slipcase z kurzu. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #819 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 23:36:08 »

Parę osób może to kupi, ale czy to będzie w ogóle biznesowo opłacalne?

Z tego co czytałem u nich na fb, to po prostu zlecą to do produkcji pod zamówienia klientów.
Szkoda że od razu nie dają możliwości zakupu np za slipcase za te kilka zł drożej.  Nie ukrywam, że sam byłem jedną z osób która ich do takiego dodatkowego zrobienia slipcase do Szninkla namawiała i jak zrobią to go kupię, ale wolałbym od razu.
Ten na Thorgala miał bardzo dobrą cenę i raczej tez na tym nie zarobili, ale fajnie że takie coś wyszło.

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #820 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 23:59:37 »
No sorry, ale jak dla mnie to jacyś "janusze bizenesu" wydają te książki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #821 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 00:03:52 »
Zacytuję klasyka:  „cały czas się uczą„  :)

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #822 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 09:26:45 »
Tu nie chodzi o dziadowanie, ale o wypracowanie standardu wydawniczego, który powinien obowiązywać od początku.

Nie, tu chodzi o to, żeby jak najwięcej zarobić na klientach. Dorzucenie slipcase'a później bardziej się opłaca, bo gdyby dany osobnik musiał zapłacić od razu za bardzo drogi komiks + ten "bajer", to by się może bardziej wahał, a kiedy są oddzielnie to wykazuje znacznie większą skłonność do poniesienia dodatkowego kosztu :P

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #823 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 10:24:46 »
Tutaj sporo się mylisz. W firmie w której pracuję tworzymy katalogi dla największych światowych firm i robimy dla nich też specjalne teczki ofertowe. Zlecamy do drukarniami na całym świecie  i tutaj szok, te w Polsce nie są najtańsze (bardzo często taniej wychodzi nam zlecać druk we Francji lub Hiszpanii). Jeśli uwzględnić że dystrybucja wzięła powiedzmy 10 zł od sprzedaży slipcase, dodać do tego koszt zrobienia takiego slipcase około 30-40 zł przy tak niewielkim nakładzie, odliczyć inne koszta jak licencja czy magazynowanie, to nie widzę tutaj jakiś kosmicznych zarobków. A nawet wydaje mi się, że zrobili to po kosztach, bo wyceniałem u siebie i sam koszt produkcji, przy tak niewielkim nakładzie podano mi 48 zł.
No to się obłowili  :)
Podejrzewam, że bardziej chodzi o psychologię związaną z tym, że sprzedając drogie albumy , gdyby jeszcze dodali do nich kwotę kilkudziesięciu zł za slipcase, to mogłoby to zblokować im sprzedaż. Ja bym kupił i chciałbym od razu taki komplet, a ile osób by zrezygnowało z zakupu?

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #824 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 10:39:36 »
Ja to nie rozważałem wcale, bo za taką cenę można kupić kilka innych komiksów, a następnie trochę poczekać na "ekonomiczne" wydanie :P
Jak na moje kaprawe pirackie oko powiększony format nie jest wart wydawania masy kasy, choć oczywiście co kto lubi i jakie ma potrzeby :P